reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Fan na procaku piska...

kamikadzejj (94)|20.2.2010 18:58
Mam problem s novym chladicom(fanom) na cpu...toci sa na vyssie otacky a pritom hrozne piska...poradte.Kde sa da znizit pocet otacok?V biose?Ak ano potrebujem to vysvetlit po lopate:-)Moja zostava je popisana v obrazku...dakujem
Moj comp.jpg
hl.hl (1387)|20.2.2010 19:07
A co je to presne za ten chladic? A co znamena piska? Nebylo by lepsi spis vyresit reklamaci? Nebo je to jen nejaka "meluzina"?
kamikadzejj (94)|20.2.2010 19:21
[quote=hl.hl;351364]A co je to presne za ten chladic? A co znamena piska? Nebylo by lepsi spis vyresit reklamaci? Nebo je to jen nejaka "meluzina"?[/quote]

je to obycajny chladic predavany s procesorom....
Richmond (8084)|20.2.2010 19:33
...kampak mas zapojenej ten vetrak? Do desky nebo do regulacniho panylku?
VLAN (656)|20.2.2010 20:05
pokud ti opravdzu píská ventilátor Procesoru, bylo by nejjednodužší koupit nějaký nový, lepší. Z toho výpisu tvé sestavy, jsme pochopil, že máš BOX chladič, vzhledem k těsnosti tvé skříně by byla asi nejlepší volba Scythe Ninja Mini, nebo tento, sice s jedním ventilátorem, ale pro tebe super volba: http://www.alza.cz/noctua-nh-u9b-d147596.htm.
kamikadzejj (94)|20.2.2010 22:11
[quote=Richmond;351380]...kampak mas zapojenej ten vetrak? Do desky nebo do regulacniho panylku?[/quote]


napojeny je na doske....
Richmond (8084)|20.2.2010 22:25
BIOS ? PC Health Status ? CPU Smart Fan Control ? [Enabled]

manual strana 54
kamikadzejj (94)|21.2.2010 17:44
[quote=Richmond;351469]BIOS ? PC Health Status ? CPU Smart Fan Control ? [Enabled]

manual strana 54[/quote]

jj dik mam to tak nastavene....dalsia rada?
Richmond (8084)|21.2.2010 17:48
Nastavit voltaz/teplotu na pozadovane hodnoty + nastavit regulaci na PWM?:notsure
Prostuduj si manual...
Osobne si myslim, ze regulace u GB stoji zaprd (ano i u Asusu s AMI krom ROG serii - pro stouraly), nikdy se mi to nepodarilo nastavit podle MYCH predstav...
speedsnail (4876)|21.2.2010 17:52
Myslim ze zakladni problem bude v bedne a celkově přehřátém vzduchu ve skříni. Proto se musí Box točit jak šílenej, aby procesor vůbec uchladil.

Sundej bočnici a vyfoť zboku svůj PC at vidime perforace, chladiče, větráky atd..

Btw slušná sestava :thumb až na bednu, která je pro chlazení takto výkoných komponentů nevhodná, podprůměrný zdroj a naprostá tragédie je monitor bez digitálního vstupu :stupid .. kdo to vybíral, nešlo by to vrátit/vyměnit? (ve lhůtě 14 dní apod.)
kamikadzejj (94)|21.2.2010 18:07
[quote=Richmond;351768]Nastavit voltaz/teplotu na pozadovane hodnoty + nastavit regulaci na PWM?:notsure
Prostuduj si manual...
Osobne si myslim, ze regulace u GB stoji zaprd (ano i u Asusu s AMI krom ROG serii - pro stouraly), nikdy se mi to nepodarilo nastavit podle MYCH predstav...[/quote]


ja ti nevim Karle....az taky expart nie som...neupeciem procak?:-)
kamikadzejj (94)|21.2.2010 18:10
[quote=speedsnail;351774]Myslim ze zakladni problem bude v bedne a celkově přehřátém vzduchu ve skříni. Proto se musí Box točit jak šílenej, aby procesor vůbec uchladil.

Sundej bočnici a vyfoť zboku svůj PC at vidime perforace, chladiče, větráky atd..

Btw slušná sestava :thumb až na bednu, která je pro chlazení takto výkoných komponentů nevhodná, podprůměrný zdroj a naprostá tragédie je monitor bez digitálního vstupu :stupid .. kdo to vybíral, nešlo by to vrátit/vyměnit? (ve lhůtě 14 dní apod.)[/quote]


monitor mam uz asi rok a bednu asi dva roky...naco mi je digitalny vstup do monitora?....nechapem...a co sa tyka bedne nemenil som ju,lebo som si ju urobil podla predstav....mam v predu aj v zadu fan 80 cm NOCTUA napojene obe na regulator otaciek....nemyslim si ze je v skrini teplo....skor prievan nemyslis?a co sa tyka zdroja....podpriemerny zdroj FOTRON Eosilon?????????urcite si majitelom spickoveho zdroja EUROCASE:-)
VLAN (656)|21.2.2010 18:11
[quote=kamikadzejj;351791]ja ti nevim Karle....az taky expart nie som...neupeciem procak?:-)[/quote]

Nic neupečeš, když se budeš řídit radami. Pošli fotku tvého počítače( se sundanou bočnicí :D) ať vidíme jaký máš airflow, jestli nějaký máš. Podle toho, to bude ešit dál, zatím by jsme ty otáčky nesnižoval, ten BOX chladič se sice umí roztočit dost nahlas, ale většinou to dělá, jen když je procesoru dost teplo.
johny__g (6387)|21.2.2010 19:56
Dokud nenapíšeš jaké teploty CPU máš v zátěži (po delší době, ne 5 minut), nemá se cenu bavit o nějaké regulaci. Ovšem jako ideální bych viděl koupi nového chladiče. Taková sestava za x desítek tisíc si ho zaslouží. BTW, píšeš že ho máš zapojený do desky (předpokládám že ne do té na záchodě ..), ale máš ho zapojený do konektoru s označením CPU?
kamikadzejj (94)|21.2.2010 20:56
[quote=johny__g;351858]dokud nenapíšeš jaké teploty cpu máš v zátěži (po delší době, ne 5 minut), nemá se cenu bavit o nějaké regulaci. Ovšem jako ideální bych viděl koupi nového chladiče. Taková sestava za x desítek tisíc si ho zaslouží. Btw, píšeš že ho máš zapojený do desky (předpokládám že ne do té na záchodě ..), ale máš ho zapojený do konektoru s označením cpu?[/quote]

jo je zapojeny v konektore cpu fan....teplota v zatazi okolo 50 stupnov
hawkeye9898 (818)|21.2.2010 21:06
okolo? pusti si OCCT, sleduj teploty cez neho alebo everest alebo CPUz a napis sem presne kolko ma, lebo neverim tomu ze v EC kde su len 1x intake a 1x outake 80cm ze je dobry prievan a uchladi ti to na 50st
kamikadzejj (94)|21.2.2010 21:22
[quote=hawkeye9898;351882]okolo? pusti si OCCT, sleduj teploty cez neho alebo everest alebo CPUz a napis sem presne kolko ma, lebo neverim tomu ze v EC kde su len 1x intake a 1x outake 80cm ze je dobry prievan a uchladi ti to na 50st[/quote]

nech zozeru ma mole!...nekecam nemam dovod...ok zmeram a napisem
hawkeye9898 (818)|21.2.2010 21:29
pozri s lepsim chladenim ako 2x80cm fan ma v zatazi ten CPU 55-58st
tak preto sa mi nezda ze ty s 2x80 + stoch chladic mas v zatazi 50st
kamikadzejj (94)|21.2.2010 21:46
[quote=hawkeye9898;351892]pozri s lepsim chladenim ako 2x80cm fan ma v zatazi ten CPU 55-58st
tak preto sa mi nezda ze ty s 2x80 + stoch chladic mas v zatazi 50st[/quote]


hmm fyzika nepusti....takze bocnice mam odhlucnene asi 3 cm odhlucnovaciou hmotou....zadne diery zablendovane okrem tv tuneru a grafickej karty samozrejme...grafika a out ventilator vzadu odsavaju teply vzduch.....trocha mu pomaha aj zdroj.....takze jediny prisun vzduchu je z predu na plne otacky fan....tym dosiahnes aj s 80 cm fanom efekt takzvaneho tunelu.....ak zapnes pc a hned za studena zapnes predny fan v poho ti to staci chladit.....v lete uz menej ale to asi kazdemu....nejde o velkost vrtule ale o princip.....asi tak.....sledujem ze mas taku istu grafiku....spokojny?:-)
hawkeye9898 (818)|21.2.2010 22:08
[quote=kamikadzejj;351904]hmm fyzika nepusti....takze bocnice mam odhlucnene asi 3 cm odhlucnovaciou hmotou....zadne diery zablendovane okrem tv tuneru a grafickej karty samozrejme...grafika a out ventilator vzadu odsavaju teply vzduch.....trocha mu pomaha aj zdroj.....takze jediny prisun vzduchu je z predu na plne otacky fan....tym dosiahnes aj s 80 cm fanom efekt takzvaneho tunelu.....ak zapnes pc a hned za studena zapnes predny fan v poho ti to staci chladit.....v lete uz menej ale to asi kazdemu....nejde o velkost vrtule ale o princip.....asi tak.....sledujem ze mas taku istu grafiku....spokojny?:-)[/quote]

daj sem screenshot pri zatazi OCCT a uvidi sa.
fyzika nepusti ak by ti 12cm fan a 8cm fan tlacil do bedni rovnako vela vzduchu.
tak isto pri outake.

pozri noctua R8 ma na full 53m/3...taka FLX ma na full 100m/3

takze asi tak co by bolo lepsie chladene
kamikadzejj (94)|21.2.2010 22:29
[quote=hawkeye9898;351911]daj sem screenshot pri zatazi OCCT a uvidi sa.
fyzika nepusti ak by ti 12cm fan a 8cm fan tlacil do bedni rovnako vela vzduchu.
tak isto pri outake.

pozri noctua R8 ma na full 53m/3...taka FLX ma na full 100m/3

takze asi tak co by bolo lepsie chladene[/quote]

to nie je o velkosti vrtule....tunel efekt...hmm?mozes mat aj 12 fan alebo vacsi ked mas bocnice neuteshehe tak nic tunel efekt len vrcanie fanu a piskanie vzduchu.....ide o to aby si mal chladnejsi vzduch a nie rychlost......preco asi robia na cpu chladici taku malu vrtulu?....podla tvojej teorie by bolo cim vacsia vrtula tym lepsie chladi?...omyl....hmm ako graficka?...spokojny?
hawkeye9898 (818)|21.2.2010 22:32
skusi mu to niekto vysvetlit?
lebo mne prave dosli nervy nato
kamikadzejj (94)|21.2.2010 22:33
[quote=hawkeye9898;351917]skusi mu to niekto vysvetlit?
lebo mne prave dosli nervy nato[/quote]


mam pravdu a basta:-)
Georginek (2957)|26.2.2010 16:31
Hmm, uz to tu padlo, k pocitaci za X tisic jen Boxovy chladic??? A jeste na Phenom? :rolleyes: No a ke zdroji se ani nebudu vyjadrovat :D

Byl si nekolikrat pozadan o fotku (pokud nemas zaplombovanou bocnici)...
Boxovy chladice jsou znamy tim, ze jsou nejdrive ticho, pak se rozjedou a uz jedou. Nezpomali se tak jako kdyz se pocitac pousti. je to proste ficak.......
Ze piska? Vyhod ho do popelnice a kup si jakykoliv jiny chladic. Nejlevnejsi treba Freezer... Budes mit ticho a mensi teploty. Nebo zainvestuj do lepsiho a drazsiho viz Noctua,Zalman,Scythe.......

Max teploty zmer jak rika Hawkey. Spust OCCT...

BTW boxovy chladice maji spatny odvod tepla(jestli vubec nejakej) a airflowem ve skrini uz to moc nezpravis, maximalne pokud bys nemel treba HAF932 (to je jak uragan)

Ja mam skrin deravou jak cednik a je tam krasne videt ten Tvuj "tunel efekt" zkousel jsem tam pridelat kus krepaku a koukal jak tancil podle toho jak jsem menil rychlosti fanu..
Samozrejme cim rychlejsi vzduch, tim se to lepe chladi. Chladnej vzduch nebudes mit nikdy, vzdy bude o neco teplejsi nez mas v pokoji.....

PS: Samozrejme zalezi na velikosti vrtule. Cim vetsi tim, vice vzduchu a vetsi prutok....
:p
kamikadzejj (94)|26.2.2010 22:33
[quote=Georginek;353240]Hmm, uz to tu padlo, k pocitaci za X tisic jen Boxovy chladic??? A jeste na Phenom? :rolleyes: No a ke zdroji se ani nebudu vyjadrovat :D

Byl si nekolikrat pozadan o fotku (pokud nemas zaplombovanou bocnici)...
Boxovy chladice jsou znamy tim, ze jsou nejdrive ticho, pak se rozjedou a uz jedou. Nezpomali se tak jako kdyz se pocitac pousti. je to proste ficak.......
Ze piska? Vyhod ho do popelnice a kup si jakykoliv jiny chladic. Nejlevnejsi treba Freezer... Budes mit ticho a mensi teploty. Nebo zainvestuj do lepsiho a drazsiho viz Noctua,Zalman,Scythe.......

Max teploty zmer jak rika Hawkey. Spust OCCT...

BTW boxovy chladice maji spatny odvod tepla(jestli vubec nejakej) a airflowem ve skrini uz to moc nezpravis, maximalne pokud bys nemel treba HAF932 (to je jak uragan)

Ja mam skrin deravou jak cednik a je tam krasne videt ten Tvuj "tunel efekt" zkousel jsem tam pridelat kus krepaku a koukal jak tancil podle toho jak jsem menil rychlosti fanu..
Samozrejme cim rychlejsi vzduch, tim se to lepe chladi. Chladnej vzduch nebudes mit nikdy, vzdy bude o neco teplejsi nez mas v pokoji.....

PS: Samozrejme zalezi na velikosti vrtule. Cim vetsi tim, vice vzduchu a vetsi prutok....
:p[/quote]

uz je to ok.....pridal som vrtule a fici....tunel efekt funguje.....urobim fotky len co budem najblizsie rozoberat pc
hawkeye9898 (818)|26.2.2010 22:43
ty si s tym tunel efekt uplne mimo.
podla teba staci 3cm ventilator v predu aj v zadu a vsetko bude super,hlavne ze je tunel efekt?
kamikadzejj (94)|26.2.2010 22:53
[quote=hawkeye9898;353402]ty si s tym tunel efekt uplne mimo.
podla teba staci 3cm ventilator v predu aj v zadu a vsetko bude super,hlavne ze je tunel efekt?[/quote]

nie som mimo.....v predu 80 vzadu 80 a na bocnici 120....hmm
hawkeye9898 (818)|26.2.2010 22:56
[quote=kamikadzejj;353406]nie som mimo.....v predu 80 vzadu 80 a na bocnici 120....hmm[/quote]

to uz neni tvoj skvely wind tunel ktory opcividne s 2x80nefungoval..
ale to je jedno...mas to uplne skvele a teploty o 10st mensie na CPU jak s chladicmi za 60e
kamikadzejj (94)|27.2.2010 09:02
[quote=hawkeye9898;353408]to uz neni tvoj skvely wind tunel ktory opcividne s 2x80nefungoval..
ale to je jedno...mas to uplne skvele a teploty o 10st mensie na CPU jak s chladicmi za 60e[/quote]

len pre zeujimavost.....cpu okolo 55 v zatazi.....disky okolo 38-39 v zatazi....
hawkeye9898 (818)|27.2.2010 13:06
[quote=kamikadzejj;353474]len pre zeujimavost.....cpu okolo 55 v zatazi.....disky okolo 38-39 v zatazi....[/quote]

este stale sem nedas screnshot z OCCT? po nejakej 5min zatazi aspon?
ludia co maju 100x lepsie chladice (noctua a spol) maju bez OC v zatazi 57-59st,tak ty urcite mas v EC bedni a 2x80 (intake,outake) + stock chladic 55st
16cmfan (2153)|27.2.2010 13:13
Začina tu pekný OT, kamikadzejja stači ignorovat a nech si "píska" co chce... bez dokazov aj tak vela nezmože... pretože ked on má niečo doma, tak to musi byť automaticky lepsie ako nase "teorie o chladeni"
kamikadzejj (94)|27.2.2010 14:43
[quote=16cmfan;353520]Začina tu pekný OT, kamikadzejja stači ignorovat a nech si "píska" co chce... bez dokazov aj tak vela nezmože... pretože ked on má niečo doma, tak to musi byť automaticky lepsie ako nase "teorie o chladeni"[/quote]


to netvrdim tak mi nedavaj slova do ust ktore som nepovedal!!!je to forum a predstav si ze DISKUSNE!Ty ignorant nebesky:-)