reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomuze nekdo,problem se sitovou kartou,,modra obrazovka,,..?

Masser (8)|22.6.2007 14:05
Mam dve sitove karty,jednu integrovanou VIA PCI 10/100Mb Fast Ethernet Adapter a druhou mam na PCIku a to Realtek RTL8139/810X Family PCI Fast Ethernet.Tu integrovanou mam zakazanou a chci pouzivat tu co mam na PCIku (RTL) ale po zapojeni kabele do sitovky mi sice net bezi ale po chvili mi to hodi modrou obrazovku s chybou typu DRIVER_IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL dale je tam.. RTL_8139.sys - ADRESS F885D77C BASE....

Cim to muze byt,vim ze jde o tu sitovku ale nevim vcem by mel byt problem,jestli ovladac,ale ten mam primo na tu sitovku z cd...tak nevim,uz sem zkousel vypnout i v Biosu tu VIA sitovku,ale jakmile zapojim kabl do te RTL sitovky tak mi to hned po chvili hodi modrou obrazovkou s chybovym hlasenim...zkousel sem i jine ovladace,ale pokazde mi to napaslalo chybu a ten pouzity ovladac..

Predem vsem o zajem dekuji!!!
Petr S. (1220)|22.6.2007 14:14
Zkus se podívat do Správce zařízení jestli se Ti ta nová síťovka s něčím nehádá... Ve správci to uděláš jednoduše tak, že si přepneš zobrazení prostředků podle připojení.
pas!k (3765)|22.6.2007 15:24
Zkus ji kompletne odebrat a zkusil bych pohledat klice v registrech .. a pokud je moznost zkus ji hodit do jineho slotu ...
Masser (8)|22.6.2007 19:59
tak sem na to mrkl a s nicim se mi to nehada.. :( Uz sem to zkousel davat i do jineho slotu a nic...Tedkom sem dal format disku a uz se mi aspon neobjevuje ta chyba v modre obrazovce,ale kdyz pripojim kabl na sitovku tak mi prenos dat proste nefrci...:( A IP adresa atd je spravne nastavena..Zkousel sem ji i odebrat ale v registrech teda moc neumim..:(
spravce.JPG
tgfh (2985)|22.6.2007 20:09
[quote=Masser;39599]v registrech teda moc neumim..:([/quote]
Nedivím se, pas!k jen trošku machroval :D nic proti

Normálně přeinstaluj celého kompa, ovladače nainstaluj nejnovější, int. síťovku před reinstalem v biosu zapni.
Pokud to nepomůže, bude to asi HW chyba nebo nekompaktibilita...
Masser (8)|22.6.2007 20:22
no ja uz to reinstaloval,mam vsechno zbrusu nove...a proste nic...asi si otevru okno a poleti kamos...:D jeste vyskousim new sitovku a kdyz uz to ani nepomuze tak si hodim masli ja.... jinak zitra pisnu jak sem dopadl...
pas!k (3765)|23.6.2007 12:13
Mno nevim cim sem machroval ja tedy vsehcno neresim hned reinstalem ale budiz ;) Taky je mozny ze ta sitovka je proste spatna pokud chces nejakou jinou a jsi z brna nejakou ti dam ;) Zadarmo ;)
Masser (8)|23.6.2007 12:58
tak to bys byl hodnej,ale ja tedka do Brna asi v nejblizsi dobe nepojedu,sice tam mam byt,ale zacali prazky,tak se tam nezenu :D NO ja mam doma jeste jednu sitovku,tak sem ji tedka testoval a dela uplne to same,tvari se ze funguje bez problemu,ale net mi nevali :( tak musim asi opravdu sehnat funglovku bo nevim...nebo nemuze to byt PCIkem?...jenze mi nevali jen ten prenos dat...
Masser (8)|23.6.2007 13:50
A nemuze byt problem v tom ze mam stejnou IRQ(11) hodnotu jako modem,ktery mam na PCIku? tady je screen ze systemu podle IRQ Číslo zásilky: Uschovna467d044cb432f12


Ze bych ten modem vyhodil,pac je mi tam stejne k ... Bo ze bych dal te sitovce IRQ hodnotu 2 pac dvojku tam u niceho nevidim,ale potrebuju pomoct jak a kde to mam nastavit na to IRQ 2...
pegy (757)|23.6.2007 16:15
[QUOTE=Masser;39632]A nemuze byt problem v tom ze mam stejnou IRQ(11) hodnotu jako modem,ktery mam na PCIku? tady je screen ze systemu podle IRQ Číslo zásilky: Uschovna467d044cb432f12


Ze bych ten modem vyhodil,pac je mi tam stejne k ... Bo ze bych dal te sitovce IRQ hodnotu 2 pac dvojku tam u niceho nevidim,ale potrebuju pomoct jak a kde to mam nastavit na to IRQ 2...[/QUOTE]
No myslim, ze sa to da nastavit v BIOSE, ale neviem ci to podporuju vsetky biosy, vidi sa mi, ze VIA-cke biosy to podporuju, s toho chyboveho hlasenia, mi to tiez pripada na konflikt v IRQ nastaveniach ;)
pas!k (3765)|23.6.2007 19:05
[QUOTE=Masser;39630]tak to bys byl hodnej,ale ja tedka do Brna asi v nejblizsi dobe nepojedu,sice tam mam byt,ale zacali prazky,tak se tam nezenu :D NO ja mam doma jeste jednu sitovku,tak sem ji tedka testoval a dela uplne to same,tvari se ze funguje bez problemu,ale net mi nevali :( tak musim asi opravdu sehnat funglovku bo nevim...nebo nemuze to byt PCIkem?...jenze mi nevali jen ten prenos dat...[/QUOTE] nevali ti jen net ? Nebo ti nevali vubec nic pokud ti nejede pouze internet problem muze byt i v tom ze ses reglej na mac adresu providera to bys tammusel nahlasit adresu te sitovky abyti ji zaregistrovali
Masser (8)|23.6.2007 20:38
Presne tak jen net mi nevali,proste prenos dat ze site..no myslim ze to mac adresou nebude,bo jak se pozna ze sem regnutej na mac adresu providera? Mam kabelovej net a prirazenou IP adresu,masku a DNS servr.Kdyz mi to ten typek instaloval tak mi jen dal tu IP adrsu zapojil externi modem a vesele sem valil... A stim IRQ kdyz mi to nejde nastavit v Biose,tak to mam udelat jak,hmm ...? :(
pas!k (3765)|24.6.2007 07:48
[QUOTE=Masser;39660]Presne tak jen net mi nevali,proste prenos dat ze site..no myslim ze to mac adresou nebude,bo jak se pozna ze sem regnutej na mac adresu providera? Mam kabelovej net a prirazenou IP adresu,masku a DNS servr.Kdyz mi to ten typek instaloval tak mi jen dal tu IP adrsu zapojil externi modem a vesele sem valil... A stim IRQ kdyz mi to nejde nastavit v Biose,tak to mam udelat jak,hmm ...? :([/QUOTE] A jede ti lokalni sit ? Mas doma nejakej jinej kompl kterej stim muzes propjit ? Pokud opravdu nejede jen internet bude problemna 90 procent tam jak rikam .. zavolej na providera
SCUTERJ (85)|24.6.2007 08:24
[QUOTE=Masser;39580]Mam dve sitove karty,jednu integrovanou VIA PCI 10/100Mb Fast Ethernet Adapter a druhou mam na PCIku a to Realtek RTL8139/810X Family PCI Fast Ethernet.Tu integrovanou mam zakazanou a chci pouzivat tu co mam na PCIku (RTL) ale po zapojeni kabele do sitovky mi sice net bezi ale po chvili mi to hodi modrou obrazovku s chybou typu DRIVER_IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL dale je tam.. RTL_8139.sys - ADRESS F885D77C BASE....

Cim to muze byt,vim ze jde o tu sitovku ale nevim vcem by mel byt problem,jestli ovladac,ale ten mam primo na tu sitovku z cd...tak nevim,uz sem zkousel vypnout i v Biosu tu VIA sitovku,ale jakmile zapojim kabl do te RTL sitovky tak mi to hned po chvili hodi modrou obrazovkou s chybovym hlasenim...zkousel sem i jine ovladace,ale pokazde mi to napaslalo chybu a ten pouzity ovladac..

Predem vsem o zajem dekuji!!![/QUOTE]


Každopádně hlášení tohoto typu se objevuje při konfliktu dvou zařízení , kdy je oběma zařízením přiděleno stejné IRQ. Toto se dá každopádně upravit v BIOSU kde je defaultně nastaveno přidělování na AUTO,stačí najít v BIOSU příslušnou sekci ve které se buď přidělování nastaví na MANUAL a poté se přiřadí z výběru volné IRQ,nebo odstraň to druhé zařízení,které jak jsi uvedl stejně nepotřebuješ(nepoužíváš) tudíž je tam zbytečně. Někdy k tomuto problému dochází proto,že některé sběrnice PCI tzv. sdílejí prostředky.
Možnost změny MAC adresy bych rovnou vyloučil,protože jak jsi uvedl internet ti chvíli šel a pak to šlo do modrý obrazovky. Kdyby se jednalo o záměnu MAC tak by jsi se na net vůbec nedostal,jelikož by ti router vůbec neumožnil přístup do sítě poskytovatele připojení.
pas!k (3765)|24.6.2007 08:33
To ze net chvili sel sem prehlid to je pak jasny .. ja to ctu vzdycky tak na puloka a pak jsem za debila :)
SCUTERJ (85)|24.6.2007 08:37
Nikdo nejsme dokonalý a je dost dobře možné ,že může být chyba i v hardwaru. U těhle věcí si člověk není ničim jistý,chce to vyloučit všechny možnosti a pak se uvidí.
SCUTERJ (85)|24.6.2007 08:48
Pokud máš AVARD BIOS tak by to měla být sekce:
PNP/PCI Configuration (PCIPnP, Advanced, Miscellaneous Control) - nabídka používaná především k určení systémových zdrojů různým zařízením (typicky IRQ).
award_hlavni.png pnppciconf.jpg
Masser (8)|24.6.2007 18:50
Problem vyresen vsem za ochotu dekuji!!! ;)
Masser (8)|24.6.2007 18:51
oddelal sem ten modem a restnul sitovu a uz to vali...
Jezevec (607)|26.6.2007 09:16
Pokud mas PCI modem, ktery nepouzivas, a ktery pouziva stejne IRQ, osobne bych ho ze slotu vytahl. Je-li nepouzivany, nema v pocitaci co delat:)... jsou z toho jen komplikace.

EDIT: Sorry za OT, nevsiml jsem si ze kolega uz problem vyresil:)... tak to byl ten modem:)