reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Externi HDD se obtížně připojuje k USB 2.0

hochopepa (49)|24.7.2009 15:09
Mam externí HDD Apollo 2.5" Portable HDD 320GB, připojuji ho k notebooku ACER TravelMate 6464 ( nainstaloval jsem si na něj OS Windows Vista Bussines). Po připojení HDD do USB poru se mi objeví Hlašení "Toto zařízení může pracovat rychleji...", potom je přenosová rychlost kolem 0,9 MBajtu za sec. Obvykle stačí restartovat Notebook a HDD se připojí na USB 2.0 a rychlost přenosu se podstatně zvedne. (nevím na kolik, to jsem ještě neměřil) Poslední dobou se však situace zhoršuje a je potřeba víc restartů na to aby se HDD chytil na správnou rychlost.
Pokud do USB portů notebooku připojím Flash disk, tak se bez problémů připojí na USB 2.0 aniž by potřeboval restart.
HDD připojuji pomocí kabelu, který má 2 A konektory do notebooku kvůli napájení a jeden malý B konektor (5-ti pinový) do HDD. (kabel byl přibalen k HDD)
Může mi někdo poradit co s tím?
dEvilPS3 (50)|24.7.2009 20:22
zkus reinstalovat ovladače k desce notebooku. Popřípaě reinstalovat notebook celý, to by mělo 100% pomoct (pokud na jiných počítačích HDD běží normálně).
hochopepa (49)|24.7.2009 20:59
Ovladače jsem nedávno instaloval. Zkoušel jsem HDD na jiném PC, tam se taky automaticky nepřipojil na USB 2.0 :-(. Reinstalovat Windows se mi moc nechce, ale asi to budu muset zkusit.
mafinphoenix (22)|24.7.2009 21:39
Tohle vetsinou zpusobuje nedostatecny napajeni USBckama jestli to jde zkus externi zdroj pro HDD nebo jiny usb ...
dEvilPS3 (50)|24.7.2009 21:57
Ten HDD asi mit nebude externi napajeni :( Pokud ho ma, zkus to, muze to byt opravdu tim, jak pise mafinphoenix. Nepouzivej hub, zkus to rovnou do ntb, nebo na stolaku rovnou do USB co vedou do desky. Zkousel jsi to i na XP, nejen na vistach?
hochopepa (49)|25.7.2009 08:17
HDD má napájení jen přes USB konektory. Kabel má dva konektory jeden šedý jen pro pomocné napájení a jeden černý pro data a napájení. Chování disku je stejné, ať připojím jen černý konektor nebo oba.
Disk jsem také zkoušel na stolním PC, na něm jsou XP profi a výsledek je stejný, při připojení HDD to zase psalo, že se nepřipojil plnou rychlostí. Připojoval jsem ho zezadu do konektorů na základní desce. (po restartu se "nechyt" na plnou rychlost)
Napadlo mě ještě, že to napájení můžu odzkoušet tak, že si z druhého PC přivedu do pomocného konektoru napájení pomocí USB prodlužovačky, ale to musím nejdřív sehnat tu prodlužku.
dEvilPS3 (50)|25.7.2009 12:16
To vypada uz na reklamaci. Zkusit to muzes, ale kdyz prodlouzis to usb, tak tam taky vzniknou ztraty na proudu, chtelo by to sehnat hub s externim napajenim ze site a do toho to zkusit pripojit. Jeste me napadlo ze bys mohl zkusit z tech usb v tom stolaku vytahnout vsechny jiny veci a nechat tam jen ten HDD.
hochopepa (49)|26.7.2009 08:28
Tak jsem to zkusil s tím pomocným napájením y druhého PC, výsledek stále stejný, disk se připojí pomalu a po restartu se teprve chytne na plnou rychlost. Tak to vypadá na problém toho HDD buď kabel nebo převodník USB 2.0 na SATA.
Takže jediná možnost co mě ještě napadá je zkusit jiný kablík, Ale moc tomu nevěřím...
pro dEvilPS3: když jsem zkoušel ten disk na stolním PC tak to bylo jediné externí zařízení připojené na USB
děkuji všem za rady, teď už se s tím musím poprat sám.
dEvilPS3 (50)|26.7.2009 19:30
nemas zac, skoda, ze to porad neslape:(
jedine teda zkus reklamaci, tady asi nic jineho nepomuze :(
Draken (1578)|28.7.2009 15:45
nemá ten disk nějaké přídavné drivery na CD?
ovladače od USB portů máš správně nainstalované? tedy USB driver 2.0 ?
r34ktor (7477)|28.7.2009 16:35
[quote=Draken;275698]nemá ten disk nějaké přídavné drivery na CD?[/quote]
Nic takového nemá.

Vzhledem k tomu, že se to chová stejně na jiném PC, tak bude vada v disku. Zazálohoval bych data, a reklamoval ho.
hochopepa (49)|28.7.2009 16:47
HDD nemá žádné CD,
Koukal jsem se u výrobce (imation) jestli není možné stáhnout nový firmware a nic.
Dokonce jsem hledal informace k čipu, který vypadá jako mozek převodníku USB na SATA (LFC8233A) ale nic jsme k němu nenašel, tak mi nezbývá nic jiného než ten servis, případně záruka...