reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Co je potřeba k zapínání PC na dálku?

Pecco (32)|7.11.2009 17:56
Zdravím,co potřebuji k tomu,aby jsem mohl zapnout PC na dálku přes internet?
Pecco (32)|7.11.2009 19:56
Všem děkuji za ochotu.Vyzkouším a pak dám info.
Ale nejhorší na tom asi je,že počítače,které chci zapínat nejsou ve firemní nebo privátní síti a mají neveřejnou IP.
astec (1823)|7.11.2009 20:34
[quote=Pecco;311627]Všem děkuji za ochotu.Vyzkouším a pak dám info.
Ale nejhorší na tom asi je,že počítače,které chci zapínat nejsou ve firemní nebo privátní síti a mají neveřejnou IP.[/quote]

Druhý odkaz by mohl pomoci
Dojigiri (1629)|7.11.2009 22:03
Pokud není veřejná IP (a není aspoň trochu "pevná", tj. že se nemění moc často), tak to bude asi problematický :notsure ... je potřeba minimálně vědět, kam posílat budící paket.

Pokud to dobře chápu, tak ty PC jsou někde napojený na nějakej router nebo něco takovýho a je potřeba to budit vzdáleně přes internet? Je minimálně potřeba, aby ten router měl veřejnou IP adresu (na kterou by se ten budicí paket posílal). Mělo by to být vidět např. pokud si spustíš http://www.speedtest.net, tam se ukazuje vnější adresa ...
Pecco (32)|14.11.2009 20:59
[quote=Dojigiri;311706]
Pokud to dobře chápu, tak ty PC jsou někde napojený na nějakej router nebo něco takovýho a je potřeba to budit vzdáleně přes internet? Je minimálně potřeba, aby ten router měl veřejnou IP adresu (na kterou by se ten budicí paket posílal). Mělo by to být vidět např. pokud si spustíš http://www.speedtest.net, tam se ukazuje vnější adresa ...[/quote]

Ty ostatní PC,které potřebuji zapnout jsou v síti kabelovky a nemají veřejnou IP,mají jen vnitřní.
Když si spustím ten test,tak mi to ukáže IP kabelovky
Dojigiri (1629)|16.11.2009 12:37
Jasný, když je to za routerem ... nicméně pokud je to na routeru, tak to lze právě posílat na to IP kabelovky (pokud je veřejná - což, pokud je to UPC, veřejná nejspíš bude - já mám taky veřejnou) na router a ten to pak musí přeposlat do vnitřní sítě. Což by mohlo chodit, posílalo by se to na tu vnější ip adresu kterou ukazuje např. ten speedtest (která se nesmí moc často měnit, což třeba u UPC se moc často nemění, já už mám stejnou asi rok a nemám pevnou IP).