reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WD6400AAKS jak vypnout aam

Wentura (30)|5.11.2008 20:22
Prosim jak muzu vypnout AAM? 6400AAKS ma pristupovou dobu prez 16 ms
zkousel jsem to v hdtune a dycky nejaky error
dik
mstejska (2912)|5.11.2008 20:25
stahni si hdparm a potom ho spust je tam parametr ktery nastavuje AAM. Je to ale z prikazoveho radku. Nepoveda se ti zobrazi myslim hdparm /?
Withman (1337)|5.11.2008 21:42
Jde to nastavit i přes HD Tune Pro. Sice je to shareware, ale na 15 dní a za tu dobu to určitě zvládneš. :thumb
pavel_p (993)|5.11.2008 22:34
Nebo WinAAM, je zde i někde v downloadech ... ale závisí to na řadiči a ovladačích. Třeba kombinace Intel ICH9R + AHCI nefunguje. Takže pak hdparm v nějakém live-linuxu (sysresccd, finnix, snad slax) nebo bootovací disketa s nějakým toolem ze stránek výrobce pevného disku, pokud je k dispozici.
cool.user (2822)|5.11.2008 22:47
[QUOTE=pavel_p;179148]Třeba kombinace Intel ICH9R + AHCI nefunguje. [/QUOTE]

Me tuhle kombinaci levou zadni zvlad hddscan 3.1
mstejska (2912)|6.11.2008 07:10
[QUOTE=pavel_p;179148]... Takže pak hdparm v nějakém live-linuxu (sysresccd, finnix, snad slax) ....[/QUOTE]

hdparm bezi i ve windowsech z command line
TomasOxx (230)|6.11.2008 17:28
A nebo take pro WD disky pouzivany Hitachi Feature Tool
http://www.hitachigst.com/hdd/support/download.htm
pavel_p (993)|6.11.2008 21:26
[QUOTE=cool.user;179152]Me tuhle kombinaci levou zadni zvlad hddscan 3.1[/QUOTE]
WTF, a to máš předpokládám taky Vista SP1. No zkusím také...
Oficiální vyjádření autora WinAAM se kterým jsem na jaře komunikoval ohledně pár drobných chyb a námětů k vylepšení a nakonec jsem byl požádán k překladu:
[quote]
> By the way since I installed Intel Matrix RAID driver for ICH9R in AHCI mode instead of Windows default ATA driver and upgraded to Vista SP1, I always recieve "Es wurde keine ATA-Festplatte gefunden, die 'Acoustic Management' unterst??tzt!" error. I don't know if it's problem of SP1 or Intel drivers, but new drivers solved some important issues (BSODs after wake up, eSATA hotplug, poor system response during writing of large files to disk).

That's a problem of the Intel drivers. They don't allow to send ATA commands to the hard disk.
You could try to use Vista's safe mode while booting. This should lead to the Microsoft drivers
being used, so you can try out WinAAM with the Czech messages.

[/quote]


[QUOTE=mstejska;179208]hdparm bezi i ve windowsech z command line[/QUOTE]
Já vím, jen mám tušení, že pokud je to věc driveru tak nefunguje nic. Aspoň mě, zase jsem zkoušel jen WinAAM, HDTune a pak si nevzpomenu.
r-a-k (222)|12.1.2009 10:27
Co znamená u disku AAM?Pro informaci:)
mstejska (2912)|12.1.2009 10:32
Advanced Acustic Management. Trochu zpomali pohyb hlavicek. (Tak to chapu ja)
johny__g (6387)|12.1.2009 11:20
[QUOTE=r-a-k;205691]Co znamená u disku AAM?Pro informaci:)[/QUOTE]

slovník, známe?

https://www.svethardware.cz/slovnik/
r-a-k (222)|12.1.2009 12:52
Teď už jo:thumb

Jestli jsem to tedy pochopil správně tak každý HDD má nastavený AAM a je možno ty hodnoty změnit přes utility. A přes bios nelze,nebo tak něco? Neumožňujou tuto volbu výrobci HDD?
johny__g (6387)|12.1.2009 13:12
Přes BIOS čeho? Základní desky? Tak to opravdu nejde.

[QUOTE]Neumožňujou tuto volbu výrobci HDD?[/QUOTE]

Vždyť o tom se tu celou dobu bavíme, ano, umožňují to, pokud by to neumožňovali, tak si nic nepřepneš. Nechápu trochu dotaz, není snad jedno jestli si to přepneš utilitou od výrobce nebo od nějaké třetí strany?
r-a-k (222)|12.1.2009 15:20
[quote=johny__g;205735]Přes BIOS čeho? Základní desky? Tak to opravdu nejde.



Vždyť o tom se tu celou dobu bavíme, ano, umožňují to, pokud by to neumožňovali, tak si nic nepřepneš. Nechápu trochu dotaz, není snad jedno jestli si to přepneš utilitou od výrobce nebo od nějaké třetí strany?[/quote]

Ano myslel jsem bios desky(v biosu jdou nastavovat různý věci ohledně HDD,tak jsem se ptal jestli to nejde třeba i tam a ne jen přes utilitu).Nic víc
A pravdu máš v tom že je jedno jestli to přepneš tak či onak:thumb
mpitman (206)|12.1.2009 15:52
[QUOTE=johny__g;205735]Přes BIOS čeho? Základní desky? Tak to opravdu nejde.
Vždyť o tom se tu celou dobu bavíme, ano, umožňují to, pokud by to neumožňovali, tak si nic nepřepneš. Nechápu trochu dotaz, není snad jedno jestli si to přepneš utilitou od výrobce nebo od nějaké třetí strany?[/QUOTE]

Budu jen lehce oponovat :-), ale napriklad u nekterych desktopu DELL to mozne pres BIOS desky je, ale DELL je preci jen specificky a obecne to samozrejme mozne neni.

Jinak se mi vzdy osvedcil WinAAM a pripadne tool od Hitashi, ktery vetsinou fungoval i na jine disky a navic ma fukci pro demostraci vysledku, kde nuti disk seekovat a tim demostrovat hlucnost aktualniho nastaveni. Vetsina vyrobcu, ale dava k dispozici vlastni tooly a pokud takovy existuje, je podle me nejlepsi pouzit primo ten. A na zaver jen upozornim, ze u Seagate vetsinou nastaveni AAM nelze menit vubec.