reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Eizo EV2333W

vasam (9)|30.11.2009 15:55
Zdravím,
chtěl bych se poradit. Koupil jsem monitor EIZO EV2333W, ale mám podezření na pár neduhů.

Nevím, zda je to u S-PVA panelů normální nebo se jedná o závadu tohoto kusu, ale přijde mi, že je odezva (bez zapnutí overdrive) naprosto šílená už i při obyčejném procházení webu, zvláště při černé na šedé, resp. naopak. Zanechává to totální stíny. Při zapnutém overdrive, resp. při přepnutí monitoru do "movie" módu je odezva trochu lepší, ale stále to není nějak ono oproti mému předchozímu monitoru, který měl "papírově" odezvu 8ms (EIZO má mít 7ms).

Dále se mi zdá, že v horních částech obrazovky (hlavně pak v rozích) jsou trochu světlejší barvy, ale samozřejmě záleží na úhlu pohledu. Od tohoto panelu jsem čekal celkem dobré úhly (má mít 178°/178°), ale opak je pravdou. Zajímavé je, že toto je vidět pouze v prostředí OS, u filmů nebo při vyplnění obrazu nějakou barvou jsem si žádných změn barev nevšiml.

Co myslíte, jsou tyto neduhy vlastnost či důvod k reklamaci?

Předem díky za odpovědi ;-)
Richmond (8084)|30.11.2009 16:11
Svetlejsi barvy v rozich byly neduhem CCFL podsviceni (+ ne uplne optimalne usazeneho polarizeru), tohle by u LED nemelo byt (vyjma toho polarizeru). Odezva je u SPVA opravdu pomalejsi, ale ne tak, aby byly videt "duchove" - maximalne nebude text zaostreny na zlomek sekundy (na S2031, papirove tusim 8ms, v testech kolem 20ms). U SPVA je taktez "normalni" mirne svetlani tmavych/cernych pri vyssich uhlech (jakoby se zveda gamma). Ty duchy bych sel reklamovat ;)

edit: Jinak vsechny panely od Samsungu (ktere pouziva i Eizo) maji problemy s problikavanim techto obrazku, pokud nastavim manualne barvy, tak problikava do cervena, pokud zvolim nejaky profil tak "jen" problikava - pri pomalejsim scrolingu smerem dolu
vasam (9)|30.11.2009 16:27
Richmond:
jj, to světlání jsi přesně vystihl ;) Nejsem si ale jist při jak velkém úhlu to "může" dělat. Monitor mám sice celkem vysoko, takže na jeho horní partie už koukám trochu pod úhlem, ale zas tak velkej úhel to není.

Stíny zkusím tedy reklamovat. Je to fakt šílený, i ten tvůj obrázek, kterému samozřejmě při pohybu "perfektně" poblikává pozadí, dělá třeba v sRGB módu pěknej stín :D
Richmond (8084)|30.11.2009 16:54
Me to svetla vic zprava, zejmena tady na foru (tmava seda barva) ve skinu Dark, jinak na jednolity cerny barve je to cerny az do etremnich uhlu, to samy dela SPVA Samsung s tim, ze ma horsi podsviceni (do X, katody se naopak vice rozsviti takze je to v noci videt - teda jenom pro me, protoze uz vim kde to mam hledat) v sRGB. Vzhledem k tomu, ze je Vas monitor 16:9 a je vetsi tak bych tipoval, ze je "svetlani" znat predevsim na krajich (L/P). S tema uhlama si nevyberete, SIPS zase mirne "fialovati" :rolleyes:
vasam (9)|30.11.2009 17:05
Richmond:
jj, máte pravdu.
Tmavě šedá u Dark skinu i mně "světlá" u krajů, ale černá je stále stejná. Nejvíc je ovšem to světlání vidět ve Windows při maximalizovaném okně v pravém horním rohu u "zavíracího" křížku.
Jinak v tomto skinu jsou stíny ještě více vidět, než normálně - evidentně to tedy dělá tedy hlavně u tmavších barev :(
Richmond (8084)|30.11.2009 17:17
[quote=vasam;321749]...ve Windows při maximalizovaném okně v pravém horním rohu u "zavíracího" křížku[/quote]
...a nemuze to byt tim, ze je v liste "odlesk" (Aero) :notsure? Pri nemaximalizovanem okne s sebou tlacitka jakoby "tahnou" svetlejsi gradient, v maximalizovanem stavu ne (resp. jsou videt mirne), ovsem mam 1680x1050 takze mi to zrovna k tem tlacitkum nevyjde. Prikladam pruhledne .png pro lepsi pochopeni toho co mam na mysli...
Diskuzní fórum Sv?ta hardware - Reply to Topic - Mozilla Firefox (2).png xxx.png
vasam (9)|30.11.2009 17:26
Richmond:
ano, lišta takto při maximalizování ztmavla, ale toto je jen u Windows Vista. Používám Windows 7, kde lišta má stále stejný vzhled (maximalizovaná i nemaximalizovaná).
Odleskem to tedy určitě není, navíc to mění světlost s úhlem pohledu.

Ještě se chci zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s reklamacemi EIZO - mám se připravit na těch zákonných 30 dnů?
Richmond (8084)|30.11.2009 17:32
[quote=vasam;321755]Ještě se chci zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s reklamacemi EIZO - mám se připravit na těch zákonných 30 dnů?[/quote]
Pred rokem jsem reklamoval vadny subpixel (nakonec to byl prach pod kryci vrstvou) a cekal jsem pres mesic (!), udajne pry servis znacne zrychlily po prestehovani na novou adresu, ale nemuzu potvrdit, zadne dalsi vadne Eizo mi neproslo rukama :notsure
vasam (9)|30.11.2009 17:37
[quote=Richmond;321761]cekal jsem pres mesic (!)[/quote]

tak to už jste mohl zažádat o vrácení peněz, ne?
Richmond (8084)|30.11.2009 17:40
To ano, nicmene bych si sel koupit ten samy ;)
edit: u Eiza bych se ani tak nebal vadnych pixelu, ale treba u vadneho Neova je lepsi pozadovat opravu napajeciho trafa, misto vymeny kus za kus - panel nemel vadne body, takze bych klidne mohl dostat kus s vadnym bodem (a ty jejich pozadavky na vymenu typu 5 vadnych bodu v okruhu 5cm je docela riziko)
vasam (9)|30.11.2009 17:48
btw (když už jsme u těch reklamaci :)) jakou má Eizo normu pro vadné (sub)pixely?
vasam (9)|30.11.2009 18:12
[quote=Richmond;321778]http://www.eizo.cz/podpora/caste-otazky.html?cmd=single&uid=63&cHash=26ae314993[/quote]

Takto to bylo jednoduché - myslel jsem, že v tom je nějaká záludnost :).
Jinak to zní celkem slibně, není se čeho obávat.
NHKG (1136)|1.12.2009 14:01
Prosím, nezapomeňte pak napsat jak jste pochodil s reklamací. Uvažuji o koupi tohoto monitoru a při jeho ceně doufám, že bude bezvadný.
vasam (9)|1.12.2009 14:10
Určitě sem pak napíšu, jak to dopadlo.
Já jen doufám, že mi to nezdůvodní jako vlastnost, protože ty stíny jsou fakt hrozné - asi i mnohem horší než 5 let starý TN panel.
vasam (9)|5.1.2010 16:49
Zdravím,
tak po měsíční reklamaci mi na základě jejich měření (resp. porovnání s jiným monitorem téhož typu) přišlo vyjádření, že ti duchové (neboli odezva) jsou vlastností. Sice mi nabídli výměnu za model S223-něco, ale bohužel tento monitor je 22" (menší než 23" jsem opravdu nechtěl) a není ani fullhd (což byl také můj požadavek při výběru).
Takže odezvu budu muset oželet. Od monitoru za skoro 14k, který i v recenzích vycházel velmi slušně, jsem očekával trošku víc :-/