reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HELP - ADSL router a Wifi router

mad_fido (4)|5.4.2008 08:12
Musel jsem narychlo koupil ADSL router, protože můj starý "nedával" navýšenou rychlost od ISP. Koupil jsem EDIMAX AR-7084B. Je to v podstatě i 4 pozicový hub. Potřebuji si ale"natáhnout" WIFI po domě a k tomu mám ASUS WL-500G Premium. Když propojím ADSL router s WIFI routerem, tak jak jsem to dělal na starém routeru, WIFI se nerozběhne. Kabel dám do 1 zásuvky v ADSL a do WAN na WIFI, a nic. Pokud ale propojím ADSL na přímo do notebooku nebo stanice Internet funguje. NA starém ADSL to byla pouze 1 zásuvka, tu jsem propojil do WIFI a z WIFI do stanice a vše bylo OK.
Poradíte co s tím ?
Jackal007 (44)|5.4.2008 10:17
Zdravim,
mam O2 ADSL a WiFi z Asusu a vsechno funguje ... kabel z adsl modenu z @1 zasuvky mam danej do asusu WAN a je to ...

Asus mam nastaveny aby si bral IP adresu z DHCP serveru co je v tom ADSL modemu :) Ale taky mi to dalo spekulovani ;) aby to dohromady chodilo.
mad_fido (4)|5.4.2008 10:31
[QUOTE=Jackal007;108411]Zdravim,
mam O2 ADSL a WiFi z Asusu a vsechno funguje ... kabel z adsl modenu z @1 zasuvky mam danej do asusu WAN a je to ...

Asus mam nastaveny aby si bral IP adresu z DHCP serveru co je v tom ADSL modemu :) Ale taky mi to dalo spekulovani ;) aby to dohromady chodilo.[/QUOTE]

Měl jsem taky O2 a od nich ZYXEL s jedním výstupem, do něho jsem zapojil kabel a do Asus do WAN, teprve z Asusu jsem měl kabel do PC. Teď jsem ale měl kabel v @1 do Asusu a teúrve z něho do PC a nechodilo mi to. Zkusím mrknout do nastavení Asusu, moc tomu ale nerozumím tak doufám, že to rozchodím.
Jackal007 (44)|5.4.2008 15:56
V Asusu mam vsechno na automatiku (aby si to nechalo automaticky dat IP adresu od toho ADSL modemu) a teprve vystup IP adres z Asusu si urcuju sam (jakou IP kterymu zarizeni podle MAC adres).
eraser (0)|6.4.2008 16:16
Pozor, úlohu modema a router zároveň plní Edimax, takže buď ho používaj len ako transparentný bridge, čiže jednoducho bude plniť úlohu modema a ostatné featury budú deaktivované a následne môžeš použiť daný Asus wifi router, ktorý prepojíš s Edimaxom tam, ako píšeš, čiže z ľubovolného portu Edimaxu natiahneš kábel do WAN portu Asusu. Následne sa bude Asus starať o NATovanie, wifi a taktiež bude vytáčať DSL pripojenie, zrejme pomocou protokolu PPPoE.

Ak by si nechál stávajúcu konfiguráciu, potom si musíš nastaviť Asus tak, že bude v inom subsystéme a všetky PC pripojíš k nemu. V takomto prípade Asus bude mať WAN nastavenie obdobné, ako jeden tvoj počítač, ktorý je momentálne pripojený na Edimax.

Ak chceš viacej info, tak sa rozhodni a hlavne udaj konfiguráciu a IP adresy.