reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

otázka . lze dva notebooky propojit pomocí USB ?

imported_tomros (63)|8.1.2010 19:13
Je to možné a realné krom sítových kabelů propojit dva NB:D USB kabelem ? :D :D :D
Salamander (6177)|8.1.2010 19:16
Je to mozne, pomoci USB Laplink http://www.krup.cz/?cls=spresenttrees&strid=355
Ale pres LAN je to rozhodne lepsi :D
eraser (0)|9.1.2010 00:34
To už ich kľudne prepoj cez wifi a pokiaľ si kúpiš alebo vyrobíš pár metrový cross kábel pre gigabit, tak potom uvidíš ten rozdieľ v prenosoch.
xmarek (1676)|9.1.2010 09:22
Je docela možné, že se jedná o notebooky (nebo alespoň jeden), který nedisponují ethernetovou kartou a pak je jeho dotaz zcela na místě. V minulost jsem řešil podobný problém a zjistil jsem, že komunikace přes USB přináší několik úzkalí. První je, že komunikace probíhá přez dodávaný software a jakýkoliv jiný (Total Commander apod) je z principu vyloučen. Tzn. pokud si budete chtít sdílet jakékoliv zdroje, tak je musíte v mnohých případech zkopírovat. Druhý je rychlost (zapomeňte na udávanou rychlost 480 Mbps), v reálu je rychlost mnohem menší a to ani nehovořím o systémové náročnosti takového řešení.

Takže má rada zní pokud potřebujete notebooky propojit a mají alespoň PCMCIA slot, tak si kupte síťové karty do tohoto slotu (v bazaru, na aukru se prodávají za pár korun).
imported_tomros (63)|9.1.2010 10:34
[quote=xmarek;335751]Je docela možné, že se jedná o notebooky (nebo alespoň jeden), který nedisponují ethernetovou kartou a pak je jeho dotaz zcela na místě. V minulost jsem řešil podobný problém a zjistil jsem, že komunikace přes USB přináší několik úzkalí. První je, že komunikace probíhá přez dodávaný software a jakýkoliv jiný (Total Commander apod) je z principu vyloučen. Tzn. pokud si budete chtít sdílet jakékoliv zdroje, tak je musíte v mnohých případech zkopírovat. Druhý je rychlost (zapomeňte na udávanou rychlost 480 Mbps), v reálu je rychlost mnohem menší a to ani nehovořím o systémové náročnosti takového řešení.

Takže má rada zní pokud potřebujete notebooky propojit a mají alespoň PCMCIA slot, tak si kupte síťové karty do tohoto slotu (v bazaru, na aukru se prodávají za pár korun).[/quote]

Ano je tomu tak ...Ten starý stroj nemel sít kartu a ani wifi . Jen Firewire a USB. Vyřešeno jinak... Vyjmutí HDD. ŠLo jen o poslední přenos ( záloha dat ):D
mstejska (2912)|9.1.2010 12:25
Pokud mají oba dva firewire, tak jde použít firewire místo sítě.
Vyzkoušeno a jede to. Není potřeba žádné zvláštní nastavování.
Windows si to nadetekují samy jako další síť.