reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Procesory: historie využití procesoru

Neregistrovaný (0)|28.12.2010 07:55
Tazatel: hafan

Znění dotazu: poslední dobou zjišťuji hlavně při kopírování,přesouvání či rozbalování souborů, že jedno jádro jede skoro na 100% a druhé na 20%. Celkové využití procesoru je kolem 60%. Výkon celého PC se rapidně zpomalí. Je zajímavé, že někdy to frčí normálně (obě jádra jedou na stejno). Díky za všechny rady.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: intel pentium D805 (dvoujaderný)
Pabler (425)|28.12.2010 08:21
nemas to nahodou v PIO mode ?
Kukni do spravcu zariadení na controller,
IDE/Sata controller ci je na kanali, kde je pripojeny disk, nastaveny transfer mode na DMA
Neregistrovaný (0)|28.12.2010 08:51
[quote=Pabler;425476]nemas to nahodou v PIO mode ?
Kukni do spravcu zariadení na controller,
IDE/Sata controller ci je na kanali, kde je pripojeny disk, nastaveny transfer mode na DMA[/quote]

Jasně, tady to bude, ale nevím jak z toho. Mám totiž více HDD. Ve "Správa počítače" jsem našel 2x "Primární kanál IDE" a jednou "Sekundární kanál IDE". Ve všech třech tabulkách "Upřesnit nastavení" jsou rozdílné informace. Např. "Aktuální režim přenosu -- Režim Ultra DMA 2" v druhé tabulce zase "Aktuální režim přenosu -- Režim PIO". A v té třetí tabulce pro sek. kanál je "Aktuální režim přenosu -- Nelze použít".
Čili tam asi je ten pes zakopaný, jen jak z toho! HDD si myslím mám bez těch malých čudlíků, všechny SATA.
Snad jsem to trošku popsal, abyste byli v obraze (aspoň trochu).
zsdx (2098)|28.12.2010 11:04
[quote=Neregistrovaný;425481]Jasně, tady to bude, ale nevím jak z toho. Mám totiž více HDD. Ve "Správa počítače" jsem našel 2x "Primární kanál IDE" a jednou "Sekundární kanál IDE". Ve všech třech tabulkách "Upřesnit nastavení" jsou rozdílné informace. Např. "Aktuální režim přenosu -- Režim Ultra DMA 2" v druhé tabulce zase "Aktuální režim přenosu -- Režim PIO". A v té třetí tabulce pro sek. kanál je "Aktuální režim přenosu -- Nelze použít".
Čili tam asi je ten pes zakopaný, jen jak z toho! HDD si myslím mám bez těch malých čudlíků, všechny SATA.
Snad jsem to trošku popsal, abyste byli v obraze (aspoň trochu).[/quote]

Tak u toho kanalu s PIO vyber Ultra DMA a potvrd.
Neregistrovaný (0)|28.12.2010 11:44
[quote=zsdx;425519]Tak u toho kanalu s PIO vyber Ultra DMA a potvrd.[/quote]

Tak už jsem tady, musel jsem na nákupy. Teď k tomu PIO. Nejde s tím hnout. Nenabízí mi to žádnou možnost. Jako by to bylo natvrdo. Tak nevím co s tím. Jde to obejít nebo jít na to z druhé strany?
Neregistrovaný (0)|28.12.2010 11:46
[quote=Neregistrovaný;425539]Tak už jsem tady, musel jsem na nákupy. Teď k tomu PIO. Nejde s tím hnout. Nenabízí mi to žádnou možnost. Jako by to bylo natvrdo. Tak nevím co s tím. Jde to obejít nebo jít na to z druhé strany?[/quote]

Škoda jen že nejdou poslat obrázky. Bylo by to přehlednější a srozumitelnější. Nebo se mýlím?
robky (3195)|28.12.2010 11:49
[quote=Neregistrovaný;425539]Tak už jsem tady, musel jsem na nákupy. Teď k tomu PIO. Nejde s tím hnout. Nenabízí mi to žádnou možnost. Jako by to bylo natvrdo. Tak nevím co s tím. Jde to obejít nebo jít na to z druhé strany?[/quote]

Radič, ktorý pracuje ako PIO odinštaluj ... po reštarte by to malo byť v poriadku ako DMA.
Neregistrovaný (0)|28.12.2010 12:14
[quote=robky;425542]Radič, ktorý pracuje ako PIO odinštaluj ... po reštarte by to malo byť v poriadku ako DMA.[/quote]

Supeeer! Chtělo to 2 restarty a teď to jede jak má!! Už jsem vyzkoušel přesun 2GB souboru a oba 2 jádra jsou na tom stejně a PC je normálně rychlý.
Pánové mockrát vám všem děkuji. Sám bych na to nepřišel ani celý příští rok.
Jsem rád, že jste mi pomohli a přeji všem, aby měli takovou radost, jako já mám nyní.
Díky!
Pabler (425)|28.12.2010 16:28
Hlavne sa tam sem-tam kukni, ci sa to zase nezhodí do PIO, system to prepne, ak sa pri komunikacii objavuju chyby pri prenose.
Za tie moze byt zodpovedny vadny dátovy kábel, prípadne ak je vedeny v blizkosti rusiveho komponentu.
ak by sa to opakovalo, tak nie je na skodu kabel vymenit ...
v prípade rusenia pozmenit jeho trasu a prípadne zapnut v Biose SATA Spread Spectrum, no osobne tej funkcií moc neverim
Neregistrovaný (0)|28.12.2010 18:28
[quote=Pabler;425597]Hlavne sa tam sem-tam kukni, ci sa to zase nezhodí do PIO, system to prepne, ak sa pri komunikacii objavuju chyby pri prenose.
Za tie moze byt zodpovedny vadny dátovy kábel, prípadne ak je vedeny v blizkosti rusiveho komponentu.
ak by sa to opakovalo, tak nie je na skodu kabel vymenit ...
v prípade rusenia pozmenit jeho trasu a prípadne zapnut v Biose SATA Spread Spectrum, no osobne tej funkcií moc neverim[/quote]

Je to možné, že 1 kabel mám jakýsi "unmoeglich" jsem ho kúpil v jednej firme a mela značku "bodík" fikxem zrobený.Je možné , že mi ho po známosti pustili,bo si mysleli když jsem tak chytrý a% (chtěl jsem krátký) Ale stejně vsichni jste supeer! Nemám co dále říct!