reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitory: nový 20" monitor

Neregistrovaný (0)|3.4.2008 16:54
Jméno tazatele: Karl

Znění dotazu:
Chci si koupit nový 20" monitor,ale nevím zda si mám pořídit monitor s TN panelem,který je levnější nebo mám investovat více peněz do monitoru s panelem S-IPS který má údajně lepší pozorovací úhly a lepší zobrazení barev než TN panel.Za dobrou cenu se mi nabízí NEC 20 WGX2 Pro.Stojí to za to???

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Janyk1 (997)|3.4.2008 16:58
Nad tím NECem dost vážně uvažuji i já, pokud máte možnost investovat do S-IPS, neváhejte, oproti TN nabízí lepší barvy, úhly... a tento NEC dokonce i srovnatelnou odezvu, což bývá u S-IPS považováno za jedno z největších minus, tento panel jej řeší, takže by měl být ideální i na hry a vlastně na cokoli, osobně si myslím že se za 11k vyplatí, já zatím protikandidáta nenašel.
husky14 (4214)|3.4.2008 16:59
Důležitý je, k čemu ten monitor budeš používat, podle toho vybírej technologii....

Na hry by ti klidně stačil i TN, ale co já vím, třeba si profesionální fotograf nebo grafik :notsure
kane.shw (1231)|3.4.2008 17:02
[QUOTE=Neregistrovaný;107914] Jméno tazatele: Karl

Znění dotazu:
Chci si koupit nový 20" monitor,ale nevím zda si mám pořídit monitor s TN panelem,který je levnější nebo mám investovat více peněz do monitoru s panelem S-IPS který má údajně lepší pozorovací úhly a lepší zobrazení barev než TN panel.Za dobrou cenu se mi nabízí NEC 20 WGX2 Pro.Stojí to za to???

HW a SW počítače jehož se dotaz týká: [/QUOTE]

Na co počítač používáš a jakou máš vlastně sestavu? :notsure
Ten NEC je jistě velmi dobrá volba, otázka ale je, jestli bys ho využil ;)
Janyk1 (997)|3.4.2008 17:03
[QUOTE=husky14;107919]Důležitý je, k čemu ten monitor budeš používat, podle toho vybírej technologii....

Na hry by ti klidně stačil i TN, ale co já vím, třeba si profesionální fotograf nebo grafik :notsure[/QUOTE]

Právě se mi na něm líbí ta všestranost, grafik S-IPS nepohrdne a hráč takovou odezvou taky ne. Na domácí (i jniné) použití by měl být dobrý, ale přeci jenom 11k je docela dost a "jen" na hry se dá určitě vybrat i něco ve vodách TNského oceánu:) Kdyby nebyl na hry, dá se uvažovat i nad Lenovo l220x s podobnou cenou, ale 22" a 1920x1200px full HD, u něj mi vadí ta odezva:(
Biges (77)|3.4.2008 18:08
Také uvažuji o 20" monitoru, protože u 24" mi fakt ty okraje vadí. Možná bych šel i do 19". Nicméně proč jít hnedka do IPS, PVA/MVA může být také dobrou volbou. Jenže to potom rozhodují i drobnosti, jako jaký přesně povrch má monitor atd.
Janyk1 (997)|3.4.2008 18:18
[QUOTE=Biges;107954]Možná bych šel i do 19". [/QUOTE]
zrovna zde se rozdil jednoho palce nevyplati, pač se tu lame rozlišení : 19" s 1280x1024 a 20" s 1680x1050, to je dost rozdil, tu bych nevyhal
[QUOTE=Biges;107954]Nicméně proč jít hnedka do IPS, PVA/MVA může být také dobrou volbou. Jenže to potom rozhodují i drobnosti, jako jaký přesně povrch má monitor atd.[/QUOTE]

A proč ne? Samozřejmě že xVA jsou dobrou volbou(aspoň pro někoho), ale proč nejit do IPS, když je ta možnost(reálná, ne jak suprEizo za 90k)?

//A vůbec, takový stupňování se mi moc nelíbí, každá technologie má svý + a - a není dobré je stupňovat :TN-nejhorší, xVA-lepší, IPS-nejlepší.