reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

vymena CPU box

flanker (1579)|12.4.2008 19:12
Mam takovy prihlouply dotaz, ale zatim jsem to nepraktikoval....Mam v umyslu zakoupit X3 Toliman, jakmile bude nejak dostupny v revizy B3 a vymenit ho za muj stavajici 4600+. Ale opravdu se mi nechce vyndavat desku ze skrine :(...Mate nekdo zkusenost s vymenou CPU v osazene desce v case?Vydrzi to?:)
Smeli (2302)|12.4.2008 19:16
Proč by neměla... musíš jen dávat pozor, abys chladičem něo neurazil při sundávání a nasazování, celé :)
mech13 (5526)|12.4.2008 19:33
urcite vydrzi:) u 775 je dokonce doporucovane montovat chladic ve skrini a ne mimo ni - velky pritlak box chladicu na 775 muze ohnout nektere desky, kdyz je zaprena v bedne o sroubky tak to snasi lip
r34ktor (7477)|12.4.2008 20:04
Jde o to, jaký tam máš přístup. Někdy to jde uvnitř skříně dělat v pohodě, jindy je lepší ji vymontovat.
cool.user (2822)|12.4.2008 20:20
Notak pokud se bavime o amdckovskem boxu tak prakticky neni nic jednodusiho. ICE by to zvlad i bez ruk :p
flanker (1579)|12.4.2008 21:50
ok, tak diky za rady, sem si oddychl, mel sme strach z toho pritlaku trochu :)
pegy (757)|14.4.2008 23:27
[QUOTE=flanker;111529]ok, tak diky za rady, sem si oddychl, mel sme strach z toho pritlaku trochu :)[/QUOTE]
No tak ja ti ho zase trosku nazeniem, neviem co davaju u AMD na tie boxovane chladice, ale vymienal som 2 CPU (prvy sempron za Athlona a potom toho Athlona na test pre kamosku) s BOX chladicom a ta sprosta pasta sa tak zatavila, ze som 2x vytiahol CPU z petice aj s chladicom. Ked sa mi to stalo prvy krat, myslel som si, ze som babrak, ale ked sa mi to stalo asi o 3 mesiace neskor, uz som vedel, ze to nemoze byt moju vinou, u Intelu toto nezaziju, lebo tam CPU drzi petica z vrchu, u AMD ho drzia len zacvaknute nozicky, ale aby som zas nevyvolaval paniku, oba CPU su nadalej funkcne (aj ked boli vytrhnute s petice) a do dnesnych hodin behaju... Ak sa ti to nahodou stane, tak potom CPU z chladica odstranis tak, ze ho potlacis do booku (tahanim od chladica sa mi to nikdy nepodarilo a drzal sa ako prilepeny) :( Posielam aj dokaz ... Ale osadenie do MB v CASE neni ziadny problem a za svoju karieru som zatial vsetky CPU osadzal/vybereal z PC skrinky, takze maticnu vyberat nemusis :)
P1010873.jpg
cool.user (2822)|14.4.2008 23:36
[QUOTE=pegy;112462]....[/QUOTE]

Tohle je zcela beznej jev i u jinych chladicu nez jen boxu a i s jinejma pastama. Tohle imho ani tak nesouvisi s pastou jako spis s efektem zvanym "".
pegy (757)|14.4.2008 23:41
[QUOTE=cool.user;112473]Tohle je zcela beznej jev i u jinych chladicu nez jen boxu a i s jinejma pastama. Tohle imho ani tak nesouvisi s pastou jako spis s efektem zvanym "".[/QUOTE]
Jasne, mozme to pozorovat aj inde. Intel ma v tomto vyhodu, pretoze tam je mala sanca, ze sa to moze stat, pretoze tam drzi CPU namieste vrchna "klietka"
cool.user (2822)|14.4.2008 23:45
[QUOTE=pegy;112480]Jasne, mozme to pozorovat aj inde. Intel ma v tomto vyhodu, pretoze tam je mala sanca, ze sa to moze stat, pretoze tam drzi CPU namieste vrchna "klietka"[/QUOTE]

Jo, pak vyrves celou tu klietku :D Uzasna vyhoda :D Ale je pravda ze tohle se mi z 90% casu stavalo jen s amd cpu. Stary p4 se mi moc casto nepodarilo vyrvat :notsure