reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

padáni PC při hraní PCher

draken15 (1)|22.12.2008 12:48
Ahoj , mam takovy problem,kdyz treba hraju neakou novejsi hru,tak me samo vypne PC,vubec nevym proc?a to dela porad.
-zkousel jsem menit zdroj,nepomohlo.
prosim pomoc
vypinani:
- kdyz je velky graficky natlak(myslim,kdyz je hodne efektku atd.)
-moc FPS
-kdyz nastavim detaily na max.
Kozouš (500)|22.12.2008 13:20
[QUOTE=draken15;197564]Ahoj , mam takovy problem,kdyz treba hraju neakou novejsi hru,tak me samo vypne PC,vubec nevym proc?a to dela porad.
-zkousel jsem menit zdroj,nepomohlo.
prosim pomoc
vypinani:
- kdyz je velky graficky natlak(myslim,kdyz je hodne efektku atd.)
-moc FPS
-kdyz nastavim detaily na max.[/QUOTE]

Tak přesně takto by neměl vypadat příspěvek. Neuvedl jsi nic, čeho bychom se mohli chytit.

Pro začátek, uveď svou sestavu a teploty.:thumb
Kupker (19)|24.12.2008 14:50
[QUOTE=draken15;197564]Ahoj , mam takovy problem,kdyz treba hraju neakou novejsi hru,tak me samo vypne PC,vubec nevym proc?a to dela porad.
-zkousel jsem menit zdroj,nepomohlo.
prosim pomoc
vypinani:
- kdyz je velky graficky natlak(myslim,kdyz je hodne efektku atd.)
-moc FPS
-kdyz nastavim detaily na max.[/QUOTE]

Moc FPS a vysoke detaily si protiřečí. Přeci když sou velke natlaky na grafiku a vysoke detaily tak FPS klesají. Jinak bych to typoval na staré ovladače nebo zaseklý(odpojený) ventilátor na grafice, popřípadě chladič bez pasty, apod...
kevin00 (10238)|24.12.2008 16:00
Co znamená vypne ? Skočí do BSOD ? Vypadne obraz a slyšíš stále zvuk ? Restartuje se počítač ? Napiš komplet sestavu i se značkou zdroje a jeho wattáží.

Zkontroluj teploty jestli jsou ok --> zaprášený ventilátor, špatná teplovodivá pasta
Netaktoval jsi ?
Reinstall ovladačů, odstranění jejich zbytků pomocí Drive Cleaneru a následná instalace ovladačů nových.
pospa21 (7)|21.2.2010 12:09
Mám problém při hraní většiny her na mém pc. Vždycky když hraju tak mi hra spadne do 10 nebo 20 minut, tak ze je cerná obrazovka a je slyset zvuk (trrrrr). PC jsem už měl v servisu a pc mi přestalo na 3 měsíce padat, prý tam byly chyby s virtuální mechanikou.
DrZelenka (2491)|21.2.2010 12:12
[quote=pospa21;351581]Mám problém při hraní většiny her na mém pc. Vždycky když hraju tak mi hra spadne do 10 nebo 20 minut, tak ze je cerná obrazovka a je slyset zvuk (trrrrr). PC jsem už měl v servisu a pc mi přestalo na 3 měsíce padat, prý tam byly chyby s virtuální mechanikou.[/quote]

Koukni se jak vypadal prvni prispevek v tomto threadu. Pak si precti co mu vsichni vytykali, ze chybi.

Podle toho bys mohl ten svuj doplnit o potrebne info. (teploty pri ZATEZI - occt, furmark, orthos, ... ne v klidu)
pospa21 (7)|21.2.2010 12:18
omlouvám se hned to napravím
pospa21 (7)|21.2.2010 12:29
CPU: Intel core duo 2.66GHz
Ram: 4GB
Ati radeon HD 4800series 512mb
Pevný disk: Samsung HD502TJ ATA Device
Zdroj: Forton ATX-350PNR, 350w
Teploty jsou v pořádku nepřehřívá se ani nemrzne
johny__g (6387)|21.2.2010 12:34
Mohl by to být zdroj, 350 W je na tuhle sestavu dost málo. Zkus nějaké ty zátěžové testy - Furmark, OCCT, Orthos .... jestli to po nějaké době taky spadne. Teploty v pořádku znamená co? Uveď čísla a podmínky měření.
pospa21 (7)|21.2.2010 13:23
s hardware nic není. předevčírem jsem nainstaloval jednu hru a když jsem ji pouštěl, tak se objevila tabulka, že v počítači je emulační program, konkrétně daemon tools a od té doby mi to začalo znovu padat, stejně jako před rokem a myslím že je to z duvodu té hry , kterou jsem instaloval i před rokem. Mě stačí rada jak úplně odebrat nebo zrušit tu virtuální mechaniku
ITMAN (20)|21.2.2010 13:30
[quote=pospa21;351628]s hardware nic není. předevčírem jsem nainstaloval jednu hru a když jsem ji pouštěl, tak se objevila tabulka, že v počítači je emulační program, konkrétně daemon tools a od té doby mi to začalo znovu padat, stejně jako před rokem a myslím že je to z duvodu té hry , kterou jsem instaloval i před rokem. Mě stačí rada jak úplně odebrat nebo zrušit tu virtuální mechaniku[/quote]

Co máš za OS?
johny__g (6387)|21.2.2010 13:33
[quote=pospa21;351628]s hardware nic není. předevčírem jsem nainstaloval jednu hru a když jsem ji pouštěl, tak se objevila tabulka, že v počítači je emulační program, konkrétně daemon tools a od té doby mi to začalo znovu padat, stejně jako před rokem a myslím že je to z duvodu té hry , kterou jsem instaloval i před rokem. Mě stačí rada jak úplně odebrat nebo zrušit tu virtuální mechaniku[/quote]

Odinstalovat daemon tools?
ITMAN (20)|21.2.2010 13:43
[quote=pospa21;351628]s hardware nic není. předevčírem jsem nainstaloval jednu hru a když jsem ji pouštěl, tak se objevila tabulka, že v počítači je emulační program, konkrétně daemon tools a od té doby mi to začalo znovu padat, stejně jako před rokem a myslím že je to z duvodu té hry , kterou jsem instaloval i před rokem. Mě stačí rada jak úplně odebrat nebo zrušit tu virtuální mechaniku[/quote]

Jestli máš novější DT Lite, tak dej settings, a tam máš na výběr kolik mechanik, dej žádnou a tím se ti to vyruší, nebo celé odinstaluj.
pospa21 (7)|21.2.2010 13:43
to jsem udělal, ale pořád někde zůstává jeho část, kterou nemůžu najít
pospa21 (7)|21.2.2010 13:45
[quote=pospa21;351628]s hardware nic není. předevčírem jsem nainstaloval jednu hru a když jsem ji pouštěl, tak se objevila tabulka, že v počítači je emulační program, konkrétně daemon tools a od té doby mi to začalo znovu padat, stejně jako před rokem a myslím že je to z duvodu té hry , kterou jsem instaloval i před rokem. Mě stačí rada jak úplně odebrat nebo zrušit tu virtuální mechaniku[/quote]

jsem to napsal asi trochu jinak nez jsem myslel ted vypadam jako blbec, kterej neumí s daemonem ani s compem
pospa21 (7)|21.2.2010 13:47
problém je v tom, že jsem daemona odinstaloval, ale v někde v systému zůstala jeho součást, které mi dělá ten problém, protože ta součást se dostala do styku s nějakou tou ochranou u tý hry. Já potřebuju tu součást najít a smazat. Nevíte kde bych měl hledat?
johny__g (6387)|21.2.2010 14:05
Takže jsi instaloval nějakou hru, která má nějakou ochranu která ti nějak domrvila systém a po nás chceš konkrétní radu? To musíme z každýho BFU takhle tahat informace jak z chlupatý deky?
kamikadzejj (94)|22.2.2010 22:48
[quote=johny__g;351601]Mohl by to být zdroj, 350 W je na tuhle sestavu dost málo. Zkus nějaké ty zátěžové testy - Furmark, OCCT, Orthos .... jestli to po nějaké době taky spadne. Teploty v pořádku znamená co? Uveď čísla a podmínky měření.[/quote]

jo mas uplnu pravdu....mal som podobnu zostavu a zmatkoval mi zdroj.....kupil som 500w a bolo vyriesene....skus....pe es:do buducnosti sa ti oplati kupit vykonnejsi zdroj na tom urcite neprerobis good luck:-)
fanynek (2048)|23.2.2010 01:03
@pospa: Tak ty tvrdíš, že s hardware nic není, aniž bys udělal základní zátěžové testy. Jo? Tak to jsi fakt frajer.:thumb

Odinstaloval jsi Daemona správně? (setkal jsem se i s tím, že když dotyčný vymyzal adresář z Program Files a ikonu zástupce,tak bylo "odinstalováno").
Vyčistil jsi po odinstalaci pořádně komp a registry?
Vlez do registru (regedit) a ve větvích HKEY LOCAL MACHINE/Software a HKEY CURRENT USER/Software si hledej větev s názvem Daemon Tools, nebo tak nějak a pak klik pravým a smazat.

Až to PC pročistíš, pusť na ně už zmiňované testy Orthos, OCCT, GoldMemory, Furmark, 3DMark´06, GPU Caps Viewer a 1. sleduj teploty komponent (např. Everest, záložka Senzory) a 2. pořiď sreeny. Pak budeme chytřejší.

A pokud možno, upřesni kompletně označení svého HW. (můžeš se inspirovat u někoho v podpisu)

EDIT// Jo, a vykašli se na celej slavnej Daemon a dej si tam Ultra ISO. Je daleko lepší a nejsou s ním žádné komplikace.