reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Proč mě T-Mobile odpojuje od internetu?

tomyjezura (3)|11.8.2011 07:38
Nedávno jsem si zřídil rychlé ADSL připojení přes pevnou telefonní linku od T-Mobile.. K nemilému překvapení jsem ale zjistil, že často, i když ne denně, v době cca mezi 0:00 až 0:20 se na modemu rozsvítí červená kontrolka a připojení vypadne. Prý provádějí údržbu a mají to ve smlouvě a to v době, kdy to "vadí nejméně"... To je pravda, možná to tam je někde drobným písmem, ale uvědomuje si T-Mobile, že připojení není dávno jen pro zapnuté počítače, ale taky pro různé síťové disky, které stahují data přes noc, apod.?:( Dělají tohle všichni operátoři? Máte někdo podobné zkušenosti? Předem díky..
Zoidik (1405)|11.8.2011 08:34
Já mam ADSL os kyslíku a tyto problémy nemám. Jedině pokud kolem baráku projde blesk a vezme modem do křemíkového nebe. Jinak výpadky jak popisuješ ty osobně neznám.
tomyjezura (3)|11.8.2011 09:16
Díky, to je zvláštní, protože T-Mobile také samozřejmě jede přes kyslík, dokonce byl odpojenou linku aktivovat člověk z kyslíku (když jsem si objednával připojení)....
Zoidik (1405)|11.8.2011 10:36
Pravda je, že kyslík vlastní všechny telefonní rozvody v republice (aspoň teda myslím) a ostatní poskytovatelé ADSL si linky od nich "pronajímají" a myslím že i konektivitu nakupují od něj. Takže vlastně ať máš cokoliv, tak máš defakto pořád O2. Jednou jsem se informoval u Contactelu jak to je s jejich připojením a bylo mi řečeno, že jsou v tomto vázaní na O2 a nenabídnou mic víc než oni. Leda tak jinou cenu. Bohužel to, že si nějaký technik v rozmezí toho času co píšeš zapojí varnou konvici do UPS kde je jinak server, bohužel no, s tím se asi nic neudělá
MartyMcFly (222)|12.8.2011 13:11
Buď tam něco dělají viz. Zoidik (btw. +1) nebo třeba můžes mít v ADSL routeru nastavenej nějakej Job, který se pravidelně opakuje..

Howk.
Zoidik (1405)|12.8.2011 22:42
[quote=MartyMcFly;466509]Buď tam něco dělají viz. Zoidik (btw. +1) nebo třeba můžes mít v ADSL routeru nastavenej nějakej Job, který se pravidelně opakuje..

Howk.[/quote]

Myslíš že nějaký job v modemu? Jaký? Pokud by to tak bylo, tak bych to pochopil v rámci automatické aktualizace firmwaru, ale to by to nesmělo být každý dne. Měl jsem doma D-Linka, Zyxela, teď TP Link a ani jeden to nedělá. Spíše bych se přikláněl k tomu T-Mobilu.


Volal jsi na T-Mobile proč ti spojení vypadává? Podle toho co píšeš tak ano. Jestli je to tak, tak s tím asi bohužel nic nenadělá
r34ktor (7477)|13.8.2011 12:12
Modem bude mít log. Třeba z něj půjde vyčíst příčinu výpadků.