reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Propojeni Notesu s LCD (DVI to HDMI)

Heterius (4)|25.4.2010 14:44
Zdravim potreboval bych poradit vlastnim starsi notes ktery ma vstup na DVI a koupil jsem si TV ktera ma HDMI a chci si pres notes poustet filmy na TV koupil jsem si kabel DVI-I to HDMI obraz v pohode, ale zvuk nejde z tv jen z notesu, dozvedel jsem se ze DVI neprenasi zvuk tak mi v DATARTU poradil ze si mam koupit kabel ktery zapojim do notesu na normalni jack 3.5 a zbyly dva to TV (cervenej a bilej) ale zvuk mi stale nejde po zapojeni ani z notesu? Nevite co s tim jestly staci neco nastavit v notesu nebo je vsechno spatne ? diky moc ...
DrZelenka (2491)|25.4.2010 14:48
[quote=Heterius;370662]Zdravim potreboval bych poradit vlastnim starsi notes ktery ma vstup na DVI a koupil jsem si TV ktera ma HDMI a chci si pres notes poustet filmy na TV koupil jsem si kabel DVI-I to HDMI obraz v pohode, ale zvuk nejde z tv jen z notesu, dozvedel jsem se ze DVI neprenasi zvuk tak mi v DATARTU poradil ze si mam koupit kabel ktery zapojim do notesu na normalni jack 3.5 a zbyly dva to TV (cervenej a bilej) ale zvuk mi stale nejde po zapojeni ani z notesu? Nevite co s tim jestly staci neco nastavit v notesu nebo je vsechno spatne ? diky moc ...[/quote]

Predpokladam, ze televize se snazi brat audio z HDMI kabelu (kde pochopitelne nic neni), ale audio je zapojeno pres cinche. Zkus se podivat v televizi do menu a vybrat jiny zdroj audia (ne videa) nez HDMI.
Heterius (4)|26.4.2010 17:40
Tak v menu nic takoveho neni , mam LCD televizi Samsung tak jestli ma nekdo zkusenosti budu vdecnej..
DrZelenka (2491)|26.4.2010 18:14
[quote=Heterius;370939]Tak v menu nic takoveho neni , mam LCD televizi Samsung tak jestli ma nekdo zkusenosti budu vdecnej..[/quote]

Muzes napsat presny model? Pak si dohledam vstupy a moznosti menu.
Heterius (4)|26.4.2010 18:46
Tak to bys byl suprovej je to tahle televize http://www.alza.cz/32-samsung-le32b553-d153421.htm
xmarek (1676)|26.4.2010 19:36
Jelikož jsem neviděl televizi zezadu, tak budu asi střílet od boku. Televize má (předpokládám) pouze nějaký PC Audio Input (Mini Jack). Další audio (asi cinch :notsure) je pro výstup zvuku (nikoliv vstup). Takže předpokládám, že máte zvuk s počítače propojený přes tento vstup(mini jack). Je to tak? [ATTACH]16560[/ATTACH]

Dopl. Takže z toho co jsem vyčetl z manuálu je tam vstup označený 4 PC/DVI(HDMI 1)[AUDIO] a má asi sloužit pro připojení k audio výstupu počítače. Viz přiložený obr.

Connect to the audio output jack on your PC.
DVI audio outputs for external devices.


Dopl. 2. :D : Bude to asi tak jak píše DrZelenka: If your PC supports a DVI connection, you can connect this to the HDMI IN 3(DVI) / DVI AUDIO IN terminal. Ten přiložený obr. bude asi k jiné TV.
DrZelenka (2491)|26.4.2010 21:08
Nekoukal jsem sice do manualu, ale z popisku konektoru na tom zadnim panelu bych to chapal tak, ze v pripade zapojeni HDMI kabelu, kterej je jen redukce z DVI (tvuj pripad) bys ho mel zapojit do konektoru "HDMI 3 (DVI)" (vpravo nahore) a audio zapojit zaroven do "DVI AUDIO IN" (vlevo od HDMI 3) coz je jack, nikoliv cinch (rikal jsi, ze do TV mas zapojeny cerveny a bily - z toho jsem pochopil, ze to je cinch)
xmarek (1676)|26.4.2010 21:42
Zde by měl být správný obrázek. :)
PC IN [PC] / [AUDIO]
Connects to the video and audio output jacks on your PC.
If your PC supports an HDMI connection, you can connect this to the HDMI IN 1, 2, 3(DVI) or 4 terminal.
If your PC supports a DVI connection, you can connect this to the HDMI IN 3(DVI) / DVI AUDIO IN terminal.


Takže pro DVI je třeba zapojit HDMI IN 3(DVI) / DVI AUDIO IN (což není CINCH)
interface.jpg
Heterius (4)|27.4.2010 16:06
[quote=xmarek;371012]Zde by měl být správný obrázek. :)
PC IN [PC] / [AUDIO]
Connects to the video and audio output jacks on your PC.
If your PC supports an HDMI connection, you can connect this to the HDMI IN 1, 2, 3(DVI) or 4 terminal.
If your PC supports a DVI connection, you can connect this to the HDMI IN 3(DVI) / DVI AUDIO IN terminal.


Takže pro DVI je třeba zapojit HDMI IN 3(DVI) / DVI AUDIO IN (což není CINCH)[/quote]

Diky vsem co mi pomohly uz to funguje :)