reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hewlett-Packard Pavilion w2007v - LCD 20", D-Sub vs. DVI (alternativa)

N3o21 (3)|12.8.2007 12:23
Chtěl bych si pořídit nový monitor. Dosud jsem pracoval na 17" CRT, a to jak uznáte už není "in", a hlavně, větší pracovní plocha je pro mně výhodou.
Našel jsem tedy cenově velmi lákavý, a parametrově také slušný monitor HP Pavilion w2007v.
Má PIVOT, velmi dobrý kontrast, výbornou odezvu, je widescreen (což mi vyhovuje, raději mám širší pracovní plochu, než vyšší), a v neposlední řadě vypadá pěkně.

Z pár věcí mám ale strach.
Zaprvé, mám trochu zatuchající sestavu: Nějaký Athlon 1,1GHz (nevím už jaký) přetaktovaný na 2,0GHz, 1GB RAM (dalši GP asi přibude), Win Vista, a hlavně postarší kartu GeForce 4 MX440 (nějaký model od InnoVision, ale to nehraje roli) s 64MB VRAM a pouze D-Sub konektorem. Nejsem si jist, zda tuto grafickou kartu mohu použít na 20" LDC monitor.

Dále mám smíšené pocity z monitoru, protože nabízí pouze D-Sub připojení. Tedy, ne že bych teď měl k dispozici jiné, ale je tu možnost koupit přeci i novou grafiku. Zajímalo by mě, jak velký je rozdíl mezi tím, když monitor připojím přes D-Sub, DVI, nebo redukci DVI => D-Sub.

Doufám že mi někdo poradí. Hlavně mám obavy z toho pouze D-sub připojení. Někdo tvrdí, že je jedno přes co se LCD připojuje, a někdo tvrdí, že DVI je podstatně lepší. (Nevyznám se v tom, nikdy jsem neviděl rozdíl).
Pokud je DVi opravdu podstatně lepší než D-sub, byl bych rád, kdyby mi někdo napsal nějaký monitor srovnatelný s HP Pavilion w2007v, ale má DVI připojení. Žádný takový jsme kolem 6 tisíc neobjevil.
Za případné rady budu moc vděčný ;-)
ll.stehlik (30)|5.9.2007 16:50
Sice jsem nováček, ale podle mě není rozdíl mezi D-Sub a DVI, ale pokud budeš mít nekvalitní redukci, tak to kup radši s D-Sub, protože tam to bude blnout:cry, jinak jestli chceš s DVI, tak zde je odkaz na obchod:http://www.levnepocitace.cz/tft-monitory-20-a-vetsi/hp-pavilion-w2007v-201wide-bv-1680x1050-5ms-10001-dvi, je trošku dražší, ale to je vždycky asi o těch 500Kč;)
Pokud můžu dát malý tip, tak jestli ti tvá grafická karta podporuje dva monitory, tak si ten 17¨ nech a připoj ho jako sekundární;), protože budeš mít dvojnásobnou plochu, ale jeden budeš muset mít přes D-Sub(CRT) a jeden přes DVI(LCD):thumb
tgfh (2985)|5.9.2007 17:07
20" monitory a výše by měli mít DVI!
Osobně bych si monitor 20" a více bez DVI 100% nekoupil, ikdyž jde o to, že Tvoje grafika nemá DVI výstup, takže by jsi monitor připojoval zase přes analog (D-Sub).
Plánuješ koupit novou grafiku? (s DVI)

Osobně bych Ti doporučil Samsung 2032BW :thumb

To II.stehlik : On má na grafice jen jeden výstup :p :)
ll.stehlik (30)|5.9.2007 17:14
[QUOTE=tgfh;47463]20" monitory a výše by měli mít DVI!
Osobně bych si monitor 20" a více bez DVI 100% nekoupil, ikdyž jde o to, že Tvoje grafika nemá DVI výstup, takže by jsi monitor připojoval zase přes analog (D-Sub).
Plánuješ koupit novou grafiku? (s DVI)

Osobně bych Ti doporučil Samsung 2032BW :thumb

To II.stehlik : On má na grafice jen jeden výstup :p :)[/QUOTE]

Aha, to jsem si nevšiml, sorry:mistake omlouvám se
tgfh (2985)|5.9.2007 17:22
Klid ;)

/Záleží jestli N3o21 bude chtít kupovat novou grafiku, pokud ne tak stačí monitor bez DVI pokud ano tak jednoznačně koupit monitor s DVI
ll.stehlik (30)|5.9.2007 17:27
[QUOTE=tgfh;47472]Klid ;)

/Záleží jestli N3o21 bude chtít kupovat novou grafiku, pokud ne tak stačí monitor bez DVI pokud ano tak jednoznačně koupit monitor s DVI[/QUOTE]

Dobře, už jsem klidnej, ja moc neradím, takže někdy tu chybu udělám, já jsem teprve teenager, ale rád se zajímám o počítače a oproti kámošům ze školy se v počítači docela dobře orientuji:) a chtěl bych se jím věnovat i do budoucna:). takže omluvte moje chyby pls:thumb
tgfh (2985)|5.9.2007 17:38
Kdyby jsi viděl moje začátky zde před rokem :D to byl LOLeček :D Dlouho jsem měl 8 rep. bodů :cool: apod.
Člověk se dokáže hodně rychle vypracovat, ale to už je OT ;)
ll.stehlik (30)|5.9.2007 17:42
[QUOTE=tgfh;47478]Kdyby jsi viděl moje začátky zde před rokem :D to byl LOLeček :D Dlouho jsem měl 8 rep. bodů :cool: apod.
Člověk se dokáže hodně rychle vypracovat, ale to už je OT ;)[/QUOTE]

jo, díky za ty bodíky určitě ti také dám(body):thumb
K tomu OT jaký první krůčky bych měl udělat a jakým směrem, jestli nechceš odpovídat, tak nic nepiš, je to jen na tobě a tvém OT;)