reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC nastartuje -> ztratí obraz a běh -> neřešitelný problém :(

georginho (110)|21.5.2010 15:48
Zdravím, píšu sem, protože mám problém, na který neznám já ani mí IT přátelé odpověď. Jednoho krásného dne jsem se vrátil z intru a počítač krásně hrčel...když mi brácha řekl, že žádny ventilátor to není, pousmál jsem se a podíval se na to sám ... Ventilátor na grafice - běží na 100% (dříve se dělo to, že počítač nastartoval, tímto způsobem hrčel 2s, tedy 2s běžel ventilátor grafiky na 100%, a pak se uklidnil). Nyní se to nedá zastavit, zkoušel jsem speedfan a snižovat % jednotlivých i všech fanů na 0, ale bez úspěchu, navíc jsem viděl, že teplota GPU skákala na 2 hodnotách 64/128°C , což mi bila do očí ikona ohně...zkoušel jsem i rivatuner, a jeste cosi na E...tool, nakonec jsem si stáhl nvidia monitor a control panel...ten se mi povedlo spustit 1x, jinak vždycky modrá smrt! když jsem ho 1x spustil, regulaci otáček jsem nastavil a po restartu stejně bežel ventilátor na 100%...no fajn, oddělal jsem kryt GK a vyfoukl tuny prachu, avšak ničemu to nepomohlo. No, tak jsem si říkal, bože...máme doma pořádnej stroj tak ať hrčí, ale další problémy přišly v několika následujícíh dnech...
Počítač začal kolabovat, běžel a najednou monitor ztratil signál a začal hledat nacož nic nenašel ani na analog ani na digital...takže pomohl jen restart PC...bohužel, vypne se to v intervalu od <10s; 1den> prostě to někdy beží vpořádku a někdy ne, nerozumím tomu, někdy to "vypne" už když jsem daval load-fail v biosu a někdy to vypne až ve winu, je to náhodná doba ...
Když to někdy děla dokonce tak, že musíte restartovat pc behem 5 minut 10x tak už ho radši vypojím z elektriky...
Nevím proč nvidia tools i speedfan ukazoval teploty 64/128°C, když everest mi na GPU prostředí ukazuje 33°...pěkné, takže si pak mám vybrat ...
Další věc, kterou by bylo třeba podotknout je, že když se stane havárie a není obraz, tak ten PC spíš zmrzne, protože jsem přišel na to, že nemůžu rozsvítit numlock a navíc mi spadne síť, takže muj notebook se odstřihne od internetu...to by nemělo vliv, kdyby byl vadny monitor nebo neco podobného, nevim, jestli za to muže vubec GK...

Zkoušel jsem memtest, jet pouze na 1 GB ram a zkoušel jsem 2 ze 4, pak už to nemělo cenu...
otáčky se mi taky nepodařilo omezit a zprovoznit nvidia monitor taky ne, stále modrá smrt...ovladače GK jsou nejnovější, stáhl jsem je ted, zvýšil jsem i napětí ne pcie o 0,2 V, zkoušel jsem i 500ě fortron místo mého 400W, nic nezabralo, zkontroloval jsem kondíky na MB, není vidět nikde problém....Jediné, co mě napadá, je vadny senzor teploty na GK...co poradíte vy? Proč by GK zapříčinila pád celého PC, ...btw když to PC zamrzne, tak sice nic nejde udělat, spadne sít apod, ale všechno uvnitř jede...

Díky za vaše rady a nápady a sorry za dlouhý text...ještě spec. PC

MB Gigabyte P35 DS3R
Proc Dual Core 2,66 Ghz Intel 775 socket 1333 Mhz Fsb
4GB Ram DDR2 667
Zdroj Fortron Blue Storm II 400w /500w (zkoušeny oba dva)
Chladič cpu AC freezer 7 pro (btw po startu PC se netočí, jen tak pohupuje občas, při vyšší teplotě se myslím ale toči :)....)
GK Inno 3D 8800 GTS 512 MB
georginho (110)|21.5.2010 16:27
Znovu se mi podařilo rozjet ovládací panel Nvidia bez modré smrti...gpu teploty tam skáčou v násobcích 64/128/192° C :D ale záhadou je everest který ukazuje teploty do 37° u všech komponent
durib (1141)|21.5.2010 19:14
Uz jsi zkousel jinou GK? To fakt vypada na chybu v ni, kdo vi, jakymi obranami disponuji ovladace NVIDIA. Co na omak? Je chladna, nebo neudrzis prst? Vsechny teploty jsou IMHO spatne detekovane.
georginho (110)|22.5.2010 11:12
Chladiče jsou studené, nejsou vůbec horké, vždyť to udělá po zapnutí PC!!! To se GK na které jede ventilátor na 3k otáček dle everestu nemůže po zapnutí zahřát natolik, aby spadl celý pc...:(
durib (1141)|22.5.2010 13:02
[quote=georginho;376834]Chladiče jsou studené, nejsou vůbec horké, vždyť to udělá po zapnutí PC!!! To se GK na které jede ventilátor na 3k otáček dle everestu nemůže po zapnutí zahřát natolik, aby spadl celý pc...:([/quote]
[quote=durib;376764]kdo vi, jakymi obranami disponuji ovladace NVIDIA.[/quote]
[quote=durib;376764]Uz jsi zkousel jinou GK?[/quote]

PS: pet znaku:) Redakce by s tim mela neco delat, kdyz lze odpovedet citaci.
16cmfan (2153)|22.5.2010 14:14
[quote=georginho;376834]Chladiče jsou studené, nejsou vůbec horké, vždyť to udělá po zapnutí PC!!! To se GK na které jede ventilátor na 3k otáček dle everestu nemůže po zapnutí zahřát natolik, aby spadl celý pc...:([/quote]

Proste a jednoducho ako u skoro všetkých 8800gt/9800gt ide o dosluhujúcu kartu... ak je v záruke - tak ísť reklamovať. Samozrejme, nedáš nič za vyskúšanie tejto GK v inom PC. Aspoň vylúčiš chybu na strane tvojho PC
georginho (110)|22.5.2010 14:43
mm...nevím proč, ale PC v jiné zásuvce běží... divné...zatím díky
durib (1141)|22.5.2010 15:28
[quote=georginho;376866]mm...nevím proč, ale PC v jiné zásuvce běží... divné...zatím díky[/quote]

To mi neco pripomina... :D
georginho (110)|23.5.2010 11:53
Copak ti to připomíná? 2. den PC bez problémů ... pěkné ne? :D Když si vzpomenu že ve čtvrtek jsem se nemohl dostat ani do biosu ... :D
krizek (9)|25.5.2010 17:22
Ahoj. Mám podobný problém.

Počítač občas nenajede, občas úplně bez problému. Jsou 3 scénáře:
1. W7 najede až na logovaci okno ovšem vykreslovani funguje velice pomalu nebo vubec
2. V okamziku kdy zmizi nabihani systemu(novy znak windows) tak uz nic nenajede.
3. Stejné jak předchozí pouze se k tomu rozjede chladic na GPU na 100%.

Zkoušel jsem téměř vše.
Grafiku jsem reklamoval - nevyšlo to.
Zkoušel jsem s pouze s některými komponenty.
Různé operační systémy.

Zkusím jinou zásuvku. Je pravda, ze mam na jedne zasuvce vyvedenou zasuvku s asi 5 redukcemi, takze je to cca 20 zarizeni....

Pro informaci moje sestava:
AMD Phenom II X3 720, Gigabyte GA-MA790X-UD4, Kingston HyperX 4GB (kit 2x 2GB) 1066MHz, Sapphire ATI Radeon HD 4850 Vapor-X 512MB, WD Caviar Blue 3.5" 640GB, Cooler Master Hyper 212 Plus, SEASONIC S12II-430HB Energy 80-Plus, 430W