reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NFS Porsche - zásek v Evoluci

trodas (1753)|20.2.2009 16:42
Tak jsem (po letech) si zkusil zase zahrát NFS Porsche Unleashed a tentokrát jsem si řekl - žádné cheaty (ani na peníze) a začal jsem pěkně od začátku s tím, že dokončím jako mód továrního jezdce, tak evoluci. Evoluci myslím, že už jsem dohrál, kdysi, ale jistý si nejsem.
Začal jsem samo s upgradem NFS PU na verzi 3.5, přidal jsem patch na průhlednost rozbitých oken a hra jede v pohodě na Win 2000 SP4 i na Win XP SP1.0a - tedy kromě známého problému na nVidii s rozpadlým písmem a s použitím nižšího mipmap levelu textur pro auta/objekty na >1GHz mašinkách. (na 1,8GHz AXP to ještě jde, ale na 2,7GHz AMD X2 se mipmapy posunuly o další level a textury jsou už úplně v háji...)

Během evoluce jsem vyhrál to první bonusové závodní auto, Spydera. Bohužel jsem nezvládl vyhrát Moby Dicka. Měl jsem uloženou zálohu hry před závodem o Mobyho Dicky, ale v závodě jsem to dost pokazil, takže jsem si říkal že to pojedu znovu a... a nic. Už jsem o Mobyho závodit nemohl. Byl ke koupi za 450 000 kreditků, ale než jsem na něj našetřil, tak zmizel i z použitých aut. Prý se tam občas má objevovat teď v moderní éře tak za 2 000 000 - ale zatím kde nic, tu nic. No nic.

Nyní jsem ovšem v moderní éře a z těch turnajů číslo 1 mám vyhrané, jak jdou po sobe, Class 3 pak Class 2 ... ale na závod v Class 1 mě to nepustí. Že jiné auto. Ale jaké? Informace před Class 1 závodem nic specifického o autě neříkají. Myslím, že myslí nějaké nové auto (nebo dokonce závodní GT1?) - ale v nových vozech nic zajímavého není. Tím méně nic, co bych neměl. Nejnovější tu je 911 Turbo Carrera 4, jenž je lépe ovladatelná, ale překvapivě pomalejší nez 911 Turbo 3.6... ale o to teď nejde.
Takže, jaké auto je třeba sehnat pro Class 1 turnaj v moderníé éře v NFS Porsche Unleashed?
A kde ho vzít?



:confused:
mech13 (5526)|20.2.2009 17:04
zkousel jsi 911 bez turba? mam pocit ze turbo muzes koupit mnohem driv nez ho muzes pouzit... vyzkousej nejaky starsi auta, obcas se nejede s tim nej co je

nevim presne jak to tam ted je, uz jsem to tak pul roku nehral ale predtim jsem to dojel docel dostkrat a vim ze to jde;)
prontosaur (21)|20.2.2009 22:12
pokud si dobře vzpomínám, v nabídce nových aut máš někde u ceny nebo u názvu auta i napsáno do jaký class patří, možná nebude nejlepší v nabídce ale být tam musí
trodas (1753)|21.2.2009 20:21
mech13 - ocenuji tvoji snahu pomoci, nicmene vyzkousel jsem samozrejme vsechny auta co mam v garazi (dobre, ze zacatku jsem sel dolu jen do roku 1967 a 911 S Coupe a Targy...) a zadne to nebere. V novych autech se daji koupit jen modely ktery mam v garazi:
'93, 911 Turbo 3.6 Coupe (964)
'96, 911 Carrera 4S Coupe (993)
'96, 911 Carrera Coupe (993)
A s zadnym z nich se do zavodu nedostanu :angry



Dalsim moznym resenim by bylo zkusit treba Boxster turnaj, nicmene Boxster se koupit jeste neda (?!) a i kdyz jsem ho v modu tovarni jezdec vyhral, tak se mi stale neukazuje (!) v me garazi v modu evoluce... Asi se ceka az prijde jeho rok - 1997 - ale to cekani me nici.




prontosaur - auta co jsou v novych autech skoro vsechna vlastnim a nic... Ale zkontroluji to, pro poradek. ...a fakt ze jo! Mas recht! Jedno z tech aut je Class 1 - vsechna ostatni jsou Class 2!

Diky moc, jde se na to! :p


Zatim, pokud ma nekdo zajem, se muze cucnout jak jsem osefoval starsi 911 964 Turbo 3.6 aby se dala ovladat a Corsica s ni za 2:28:
http://ax2.old-cans.com/Corsica_2.28_by_911_turbo_3.6_964.zip
...nebo Normandie za 2:35:
http://ax2.old-cans.com/Normandy_964_2.35.zip
elpsycho (1602)|22.2.2009 02:36
Heh, NFS Porsche znamenalo zásek v evoluci nejen pro tvé hraní, ale i pro celou sérii NFS :) Až se dostanu domů tak ty replaye zkouknu a zkusím jestli to ještě umím jezdit. Mimochodem existuje i prográmek (nevim teď jak se jmenuje, ale pravděpodobně ho doma mám) který z replaye zjistí přesné nastavení auta, celkem užitečná utilitka. Jinak nezdá se mi že ty textury byly rozhozené už od 1GHz, aspoň na Win XP se mi to vždycky lámalo kolem 2,1 GHz.
trodas (1753)|22.2.2009 15:36
Heheh, tak to si nemyslim. NFS PU je IMHO dodnes nejlepsi zavodni hra (jedina dost realisticka na muj vkus) a lepsi byl snad jen jeji pokrocily nastupce NFS MCO (Motor City Online), ktereho EA pohrbila vypnutim serveru... :angry :mistake

Existuje spousta utilit na prohlizeni jak jsou nataveny auta, a tweakovani vozu je zaklad uspechu v NFS PU. Bez zasadnich modifikaci nastaveni by se s 964 nedalo vubec jezdit a rekl bych, ze kdo s 964 (nenacheatovanou) prekona Corsiku za 2:28 a Normandie za 2:35 tak bude PAN sofer :)
A pokud chces neco neprokonatalneho, tak nevlastni braska kdysi kdyz jsme NSP PU hodne parili, zajel Cete d Azur za 2:12:59 a to jsem neprekonal zatim nikdy. Nejblize jsem se dostal s 996 na 2:12:78:
http://ax2.old-cans.com/cotedazur.zip

Zkusim si trosku pohrat s 911 Turbo 2000 a uvidime, jestli bych to nakonec konecne nedokazal prekonat, v soucasny dobe mam trackrekord 2:14...

elpsycho (1602)|23.2.2009 00:27
[QUOTE=trodas;222626]Heheh, tak to si nemyslim. NFS PU je IMHO dodnes nejlepsi zavodni hra (jedina dost realisticka na muj vkus) a lepsi byl snad jen jeji pokrocily nastupce NFS MCO (Motor City Online), ktereho EA pohrbila vypnutim serveru... :angry :mistake[/QUOTE]

Myslel jsem to tak, že od Porsche už se NFS nezlepšovala, ale šla z kopce. Motor city mě nějak minula, v době kdy fungovala jsem nejspíš jel na P75 a nové hry už nějaký rok nesháněl, takže jsem jen věděl o její přípravě ze Score a Levelu, ale doteď jsem netušil jestli vůbec kdy vyšla :)


[QUOTE=trodas;222626]A pokud chces neco neprokonatalneho, tak nevlastni braska kdysi kdyz jsme NSP PU hodne parili, zajel Cete d Azur za 2:12:59 a to jsem neprekonal zatim nikdy. Nejblize jsem se dostal s 996 na 2:12:78:
http://ax2.old-cans.com/cotedazur.zip[/QUOTE] Heh, zrovna na Cote mě asi neohromíte, měl jsem ji nadrcenou řádně. Dneska jsem na ní po pár desítkách minut rozpomínání na ovládání hry zajel 2:06,30s s 996 Turbo. Jinak ty se každopádně zpomaluješ o dobrou sekundu když na rozcestí jedeš doprava. Nejrychlejší ve hře je ale 993 Turbo (na Cote určitě a na většině tratí taky - když se jede na recy tak se holt projeví že GT1 na staru 3s hrabe), žel nějak jsem ji po té době nemohl uřídit (možná jsem od toho recu i rozhodil nastavení) :). V lepší formě to šlo totiž podstatně rychleji:
[attach]9596[/attach]
trodas (1753)|10.3.2009 22:56
[QUOTE]Myslel jsem to tak, že od Porsche už se NFS nezlepšovala, ale šla z kopce.[/QUOTE]

Souhlas. MCO byl posledni dobry, ale placeny, pokud a EA ho ukoncila odstavenim serveru. To jiste vsechny platici a hrajici zakazniky potesilo...
Takze vydana byla, ja si ji ted stahl na eMule, je to dokonce DirectX 8 aplikace (2 renderovaci knihovny - DX7 a DX8) ale nainstalovat jsem ji zatim nezkusil. Treba priste... bez online server se tusim hrat neda, nebo tak neco...

[QUOTE]Dneska jsem na ní po pár desítkách minut rozpomínání na ovládání hry zajel 2:06,30s s 996 Turbo[/QUOTE]

No to snad ne? Ja jsem se jeste nedostal pod 2:14 ... 2:06 pokladam ze nemozny - alespon s beznymi tuning zasahy...

[QUOTE]Jinak ty se každopádně zpomaluješ o dobrou sekundu když na rozcestí jedeš doprava.[/QUOTE]

Vidis, to se mi nezda. Protoze ta zkratka je vyrazne zpomaleni, eg. abych se tam nevymlel tam musim moc brzdit, zatimco ten spodek proficim docela rychle bez brzdeni, jen trosku tuk na brzdu pred zatackou a je to... Nemyslim si, ze tim muzu ztracet, bych rekl spis tak ziskat :)

[QUOTE]Nejrychlejší ve hře je ale 993 Turbo (na Cote určitě a na většině tratí taky - když se jede na recy tak se holt projeví že GT1 na staru 3s hrabe)[/QUOTE]

Nj, GT1 se musi poupravit nastaveni a 1 zrychlit, stejne jako Moby Dickovi, jinak se rozjezd nedari ;) Jenze tim zas trpi akcelerace...
A take se mi zda, ze 993 Turbo z 95 je asi to nejrychlejsi vubec.

[QUOTE]prihoha - zaznam Cote d Azur za 2:01[/QUOTE]

Aaaaaaaa! Ty jsi psycho! :) Zajet Cote d Azur za 2:01 pokladam za zcela nemozny a vylouceny.



Jinak ten programek co ukazuje nastaveni aut a kontroluje jestli neni cheatovano jsem sehnat, je to Dirty Harry (nekdo se moc diva na TV) a tvrdi o vsech mych replay ze auto je "X" cize cheated :)



...o tvych take, jak vidis :)
elpsycho (1602)|31.3.2009 13:03
Právě jsem si vzpomněl na program co používal já - Silent Witness. Ten mi nikdy replay jako cheatovaný neoznačil, ale pravda že žádný o kterým bych věděl že je cheatovaný jsem nikdy neměl. Každopádně nastavení auta ukáže a to mi stačilo.

ad Rozcestí - musíš tam prostě vletět naslepo a začít zatáčet dřív než si myslíš, pak to jde hladce projet :) Mi to taky připadalo jako kravina než jsem viděl jeden replay. Už si nepamatuju tvoji jízdu a ve škole se na ni nepodívám, ale dalších několik sekund jde nabrat ke konci na těch terénních vlnách když je auto nastavené na přítlak - skočíš ve 250 a po dopadu pokračuješ stejnou rychlostí. Bez přítlaku buď totálně zabrzdíš nebo v monumentálním smyku vletíš do skály :)

ad GT1 - ani dávkováním výkonu pedálama jsem ho nebyl schopný rozjet o moc rychleji než na klávesnici, prostě nemá trakci.

a tady něco k překonávání: http://nfs5-rekordy.butzi.cz/ :)
trodas (1753)|20.4.2009 00:20
Hmmm, Silent Witness, podivam se po nem ;)

[QUOTE]ad Rozcestí - musíš tam prostě vletět naslepo a začít zatáčet dřív než si myslíš, pak to jde hladce projet[/QUOTE]

No, nevim, nevim. V kazdym pripade pritlak na 100% mam na obou napravach, auto skoci ale skoro bez zabrzdeni pokracuje dal.

[QUOTE]ad GT1 - ani dávkováním výkonu pedálama jsem ho nebyl schopný rozjet o moc rychleji než na klávesnici, prostě nemá trakci.[/QUOTE]

Zrychli jednicku. Ma pak "slabsi" akceleraci, ale je to udrzitelne gumama :)

[QUOTE]a tady něco k překonávání[/QUOTE]

...no tak nektery jsou jen nachatovany, takze to k prekonavani tedy neni :)


PS. Piotr vydal NFS5 LOD patch, aby se textury a objekty na procesorech od 2,1GHz vys nerozplizavaly! Staci zmenit par cisilek a... :p
http://www.nfstuning.com/forum/showthread.php?p=8874