reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zásek HDD (2TB) na 50%

sLim01 (8)|7.5.2010 17:30
Zdravím,
mám takový problém. Pořídil jsem 2TB HDD Hitachi, připojil jsem ho přes SATA konektor a když jsem ho formátoval, tak se mi zasekl na 50% a nechtěl jít dál. Projel jsem ho ještě Error Scanem v HD Tune a taky mi to házelo od 50% chybu. Myslel jsem, že je špatný, tak jsem ho vyměnil, ale když jsem teď připojil ten nový, tak taky to od 50% hází chyby. Nemohl byste mi někdo prosím poradit co s tím? Může to být třeba kabelem nebo tak? Přepojil jsem ho i do jiného portu, ale pořád nic. Už vážně nevim co s tím...

sLim

HDD Hitachi HDS722020ALA330
MB BFG NVIDIA nForce 680i SLI
dzandra (1368)|8.5.2010 11:50
pomocí čeho to formátuješ ?
Maxtor (321)|8.5.2010 15:11
a jak..?
sLim01 (8)|8.5.2010 16:04
No přes windows - diskmgmt.msc. Kliknu na něho pravým, dám "Nový jednoduchý svazek" a pak naformátovat NTFS.
dzandra (1368)|10.5.2010 14:50
Zkus si sehnat hirent boot a naformátovat to pomoci paragano partition manageru nebo něčeho podbného.
Georginek (2957)|10.5.2010 15:50
Vymen kabel.
Stalo se mi neco podobneho, byl na vine spatny zdroj (zajimava pricina).

Pomoci HirensBoot CD spust HDDregenerator a nech zkontrolovat cely disk, jestli nema vadne sektory. Zaseknuti pri formatovani je standartne zpusobeno vadnymi sektory, na nichz se program zasekne.
tjurny (26)|4.6.2010 03:26
[quote=Georginek;374194]Vymen kabel.
Stalo se mi neco podobneho, byl na vine spatny zdroj (zajimava pricina).

Pomoci HirensBoot CD spust HDDregenerator a nech zkontrolovat cely disk, jestli nema vadne sektory. Zaseknuti pri formatovani je standartne zpusobeno vadnymi sektory, na nichz se program zasekne.[/quote]

Disk uz ma novej a stejnej problem. Bych zkusil jestli neni novej FW pro motherboard. z Tim zdrojem se si stalo neco podobneho nefungoval mi druhej kanal na IDE radici. Tak ze mozne je opravdu vse.
sLim01 (8)|4.6.2010 12:12
[quote=tjurny;379652]Disk uz ma novej a stejnej problem. Bych zkusil jestli neni novej FW pro motherboard. z Tim zdrojem se si stalo neco podobneho nefungoval mi druhej kanal na IDE radici. Tak ze mozne je opravdu vse.[/quote]

Hej jo, díky moc! Už jsem se smířil s tím, že to nerozchodím ale nainstaloval jsem nový ovladače k MB a už to šlape. Takže ještě jednou díky!! :)