reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NEC 20WGX2 X Samsung 215TW

sonik (5)|8.11.2006 10:32
Prosím o radu, který z uvedených? Grafika, programování, hry, filmy... máte vlastní zkušenost? Četl jsem recenze, ale "moudrý" z toho nejsem. :confused:

www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=6&ma1=52&mo1=95&p1=969&ma2=36&mo2=104&p2=1040&ph=8

Díky za Váš čas.
boboco (1987)|8.11.2006 11:12
Rovněž jsem řešil toto dilema. Podání obrazu bude mít lepší Samsung 215TW, proto jsem se pro něj nakonec rozhodl i já sám. Pořídím si ho s největší pravděpodobností k Vánocům:). Holt Samsung je Samsung, ten NEC má také velmi dobrou obrazovku S-IPS, hloubka obrazu je díky leštěné obrazovce výtečná, ale opečovávat leštěný displej je něco šíleného...:thumbdown

Ani jeden ten monitor není špatnej, ale můj subjektivní názor, po shlédnutí všech recenzí a vyposlechnutí názorů uživatelů, je takový, že Samsung a nic jiného :)
Fox_22 (119)|8.11.2006 12:40
a cotakhle jeté CRT 22" ? pokud je na něj místo tak je to podle mě lepší volba. Můj třeba váží "jen" 27kg, ale ten obraz stojí za to.
sonik (5)|8.11.2006 12:48
Leda udělat díru k sousedům :mistake
tequilla (1015)|8.11.2006 13:04
[QUOTE=Fox_22]a cotakhle jeté CRT 22" ? pokud je na něj místo tak je to podle mě lepší volba. Můj třeba váží "jen" 27kg, ale ten obraz stojí za to.[/QUOTE]

[QUOTE=sonik]Leda udělat díru k sousedům :mistake[/QUOTE]

A koupit novej stul, ten muj ikeackej stolek ala stavebnice merkur by to asi nezvladnul :eek:
Balik123 (18)|14.11.2006 10:51
Taky to resim co to jde a presne se rozhoduji mezi tema samyma co ty :)

Kdyby nekdo poradil budu moc rad..

Diky
Frog (510)|14.11.2006 14:02
[QUOTE=sonik]Prosím o radu, který z uvedených? Grafika, programování, hry, filmy... máte vlastní zkušenost? Četl jsem recenze, ale "moudrý" z toho nejsem. :confused:
www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=6&ma1=52&mo1=95&p1=969&ma2=36&mo2=104&p2=1040&ph=8
Díky za Váš čas.[/QUOTE]

Samsung 215TW sa mi pozdáva vo viacerých prípadoch ako spomínaný NEC, a to jednak to že je to 21" - to je na druhej strane aj negatívum v tom, že veľkosť bodu je tam väčšia ako pri 20" NECu pri rovnakom rozlíšení. Vernejšie podanie bielej farby ma Samsung, navyše je aj lacnejší. Ja by som to videl na Samsunga, ale je to suboj ako sa patrí.

PS: výborná stránka na porovnanie
Pavel Kovač (374)|14.11.2006 14:07
Osobně bych také raději šel do Samsunga 215Tw, podání barev je lehce lepší, a nemá lesklou obrazovku. Naopak černá barva je daleko lepší na NECu 20WGX2...největším problémem u NECU je ona lesklá obrazovka a celkem výrazný OverDrive.
boboco (1987)|14.11.2006 15:35
[quote=Pavel Kovač]Osobně bych také raději šel do Samsunga 215Tw, podání barev je lehce lepší, a nemá lesklou obrazovku. Naopak černá barva je daleko lepší na NECu 20WGX2...největším problémem u NECU je ona lesklá obrazovka a celkem výrazný OverDrive.[/quote]

To lepší podání černé je kvůli S-IPS technologii nebo jen díky lesklé obrazovce? - Je to výrazný rozdíl? Na PC dělám nejvíce v noci, takže podání černé je pro mě dosti důležité. Nec mám také regulování jasu pomocí podsvětlovacích trubic?
eraser (0)|14.11.2006 20:12
Uh, lesklá obrazovka by mi veľmi vadila, v práci mám chuť svoj notebook prelomiť, prípadne zatĺcť kliniec do stredu plochy. :)
Balik123 (18)|24.11.2006 00:26
Tak co lidi zadna nova zkusenost? Porad se rozhoduju a porad nevim? Normalne bych vzal ten samsung ale bojim se toho input lagu a u neca me zase laka ta funkce pixel na pixel... Fakt nevim?

Poradte pls...

Diky
Ladis (3)|24.11.2006 20:24
Kup NECa, já měl podobné dilema a teď už do něj druhý týden koukám. Porovnával jsem ho s mým druhým LCD FSC P19-2, který má sqělou reputaci, (používal jsem ho i na úpravu fotek) a NEC je ještě lepší - živější barvičky a ještě o něco věrnější barevné podání. V Samsungy memám moc důvěru, nemívají příliš rovnoměrné podsvícení.
Balik123 (18)|26.11.2006 15:43
Ladis -> to podsviceni je vec ktera by me trapila ze vseho nejmene... spis se bojim u samsungu toho input lagu....
Mohl bys napsat jaky jsou hry na tom Necu? nemaze to? a zkousel jsi tu funkci pixel na pixel? Diky
Ladis (3)|27.11.2006 13:41
[QUOTE=Balik123]Ladis -> to podsviceni je vec ktera by me trapila ze vseho nejmene... spis se bojim u samsungu toho input lagu....
Mohl bys napsat jaky jsou hry na tom Necu? nemaze to? a zkousel jsi tu funkci pixel na pixel? Diky[/QUOTE]
Na hry je právě úplně úžasný, žádný stíny sem nikdy nespozoroval. Upravuju na tom i fotky, protože má sqělé podání barev a ten kontrast !!!
Právě pro hry musím mít nastaveno zobrazení 1:1, jinak hry, které neumí 1680x1050 by se roztáhly na celou šířku a nejen hry to využijí. Je to super funkce.
Hry mám nastaveny už od předešlého LCD na 1280x1024, tak že při tomto nastavení obraz na NECu je po stranách s černými pruhy široké 200 pixlů a dole i nahoře 13 pixlů proužeček ! Tak je obraz veliký jako na 17" LCD bez geometrického zkreslení a bez interpolací.
mrozu (87)|6.12.2006 23:27
Prispeju svou troskou do mlyna. Mam Samsung 215TW a pokud se nekdo bojite toho input lagu, tak to se bojite spravne. Input lag je nejvetsi problem toho monitoru, podle mych mereni se pohybuje mezi 30 a 70 ms, podle profilu. Na druhou stranu, input lag je problem jen rychlych online her (CS apod.). Pokud nic takovyho nehrajete, muzu naopak monitor vrele doporucit. V opacnem pripade radsi dobre vyzkouset. Nevim, jak jsou na tom ostatni monitory, treba zrovna ten NEC, takze tezko hodnotit, do jiste miry je input lag dle meho nazoru subjektivni zalezitost.

Male shrnuti jsem udelal zde.
TomikBlack (27)|15.12.2006 20:10
Dobry den
nechci zakladat novy topic ,ale jak pise mrozu o input lagu tak se bojim toho zpozdeni kouknete na:



je to tu celkem patrne :( da se input lag nejak snizit ?? jak je to u ostatnich lcd ??
Bojim se kdyz napriklad v CoD vystrelim ,aby uz nepritel nebyl mimo miridla
Balik123 (18)|16.12.2006 13:44
TomikBlack -> Zdravim, ten input lag je jedina vec proc ten samsung jeste nemam doma... Fakt se ho bojim a to jako dost. Taky hraju COD2 a tam je i zlomek vteriny dulezitej a rozhoduje o zivote a smrti...

Koukal jsem na to video na youtube a fakt je to tam docela mazec.... Nvim nevim jak se mam rozhodnout... U toho Necu nikde neni o tom innput lagu ani zminka tak by to prave mohlo byt v poho... ale zase je mensi a ma lesklejj display... Fakt nevim...

Kdybys jste melii cookoliv co by me pomohlo pri rozhodovani tak sem s tim...

Diky
boboco (1987)|16.12.2006 13:47
[quote=Balik123]TomikBlack -> Zdravim, ten input lag je jedina vec proc ten samsung jeste nemam doma... Fakt se ho bojim a to jako dost. Taky hraju COD2 a tam je i zlomek vteriny dulezitej a rozhoduje o zivote a smrti...

Koukal jsem na to video na youtube a fakt je to tam docela mazec.... Nvim nevim jak se mam rozhodnout... U toho Necu nikde neni o tom innput lagu ani zminka tak by to prave mohlo byt v poho... ale zase je mensi a ma lesklejj display... Fakt nevim...

Kdybys jste melii cookoliv co by me pomohlo pri rozhodovani tak sem s tim...

Diky[/quote]

Pořídím si Samsunga pod stromeček, takže pak Vám dám vědět, jak to vlastně s tím InputLAGem je:)
Balik123 (18)|17.12.2006 14:07
boboco -> bezva tak to bych byl moc rad...
Ja jsem ho chtel taky pod stromecek ale diky me nerozhodnosti to uz asi nestihnu...
Ty ho budes mit primo pod stromeckem?
boboco (1987)|17.12.2006 17:49
[quote=Balik123]boboco -> bezva tak to bych byl moc rad...
Ja jsem ho chtel taky pod stromecek ale diky me nerozhodnosti to uz asi nestihnu...
Ty ho budes mit primo pod stromeckem?[/quote]

jj, zasponzoroval jsem si ho:)
schali (118)|17.12.2006 22:42
teda videt to je, ale neni to tak vyrazny, kdyby v tom videu nebyly ty zpomalovaci pasaze tak nevim nevim, podle me to nebude velkej problem, klasicky lagy zpusobeny horsim pripojenim nebo pretizenim serveru jsou uplne jina liga, pokud clovek nehraje profi tak si troufam tvrdit, ze tohle bude stacit i na online FPS, jistota je ovsem pouze na vlastni oci:)
Balik123 (18)|18.12.2006 01:29
schali -> jasny mas pravdu pak jsem to taky koumal a je to brutalne zpomaleny aby to bylo videt takze snad by to nemusel byt takovej problem... Spis jde o to aby treba kdyz si pustim film se nerozchazel po dvouhodinach obraz se zvukem :) To by bylo horsi.. ale to uz je extrem :) Tim bych chtel poprosit boboco a nejakou tu uzivatelskou recenzi, budu moc vdecny...

Jo a to e je tento monitor uvaden na wikipedii jako ukazkovej monitoru na viditelnej input lag mu nikdo neodpare....

Jinak diky za pomoc pri rozhodovani....
mrozu (87)|18.12.2006 01:52
[quote=Balik123]Spis jde o to aby treba kdyz si pustim film se nerozchazel po dvouhodinach obraz se zvukem :)[/quote]

To je blbost, input lag je konstantni, po 2 hodinach bude zpozdeni furt stejny, dejme tomu treba o 0.03s, coz predstavuje ten input lag. Takovy zpozdeni je u filmu nepostrehnutelny. K divakovi sedicimu v kine na zadnich sedadlech dorazi zvuk s nekolikanasobne vetsim zpozdenim nez jaky zpusobuje input lag u obrazu.
b337 (141)|18.12.2006 14:20
imput lag neni konstatni ale meni se s casem videl jsme na jednom webu jedno opravdu pekne mereni :p (mozna casem vyhrabu i link) a takzvany imput lag namerili u vetsiny LCD co meli v testu ovsem tenhle samsung ho ma extremni :p

jinak co se tyce topicu ten NEC je jasna volba ale pockal bych na PRO verzi ktera udajne nema bejt tak leskla
mrozu (87)|18.12.2006 15:24
[quote=b337]imput lag neni konstatni ale meni se s casem[/quote]

OMFG co to je za blabol. Input lag nezavisi na case.

Nebo je podle tebe input lag ve 2 odpoledne vetsi nez ve 4 rano? :D
Pro zacatek si radsi zjisti, jak se input lag pise :cool:
b337 (141)|18.12.2006 16:23
wow tak ted si me dostal kuli tomuhle preklepu si asi pudu skocit...

ale z5 k tematu tak dlouha perioda jak uvadis to zrejme nebude vlastne ani nevim jestli ten prubeh je periodickej kazdopadne toto zpozdeni neni konstatni ale nabejva urcity extremy
schali (118)|18.12.2006 16:27
[QUOTE=b337]imput lag neni konstatni ale meni se s casem videl jsme na jednom webu jedno opravdu pekne mereni :p (mozna casem vyhrabu i link) a takzvany imput lag namerili u vetsiny LCD co meli v testu ovsem tenhle samsung ho ma extremni :p

jinak co se tyce topicu ten NEC je jasna volba ale pockal bych na PRO verzi ktera udajne nema bejt tak leskla[/QUOTE]


kazdej snimek kterej se ti zobrazi na monitoru je zpozdeny o nejaky cas, jestli to zpozdeni kolisa o par ms je jedno, co se ti na tom nezda konstantni?
boboco (1987)|18.12.2006 21:10
[quote=schali]kazdej snimek kterej se ti zobrazi na monitoru je zpozdeny o nejaky cas, jestli to zpozdeni kolisa o par ms je jedno, co se ti na tom nezda konstantni?[/quote]

Pokud nějaký výrazný InputLAG opravdu je, tak nemůže být proměnný! Jednalo by se o zpoždění signálu při zpracování elektronikou, nic víc, nic míň.
No, už si brousím zuby jak to doma otestuju:) Jsem moc zvědavej:) Určitě pak dám vědět a pořídím i foto nebo video.
mrozu (87)|18.12.2006 23:10
Input lag opravdu promenny je... nejspis zavisi na overdrivu monitoru, ktery zas zavisi na aktualni zmene obrazu. Jak jsem psal drive, testoval jsem jednotlive magicbright profily a lag byl od 30 do 70ms na stejnem obrazu. Nevim, jaky presne rozdil je mezi temi profily, ale minimalne je to v nastaveni barev, jasu a kontrastu. Jestli se v nich nastavuje i mira pouziti overdrive nebo ovedrive samo zavisi na kontrastu a barvach (na jasu nejspis tezko), to presne nevim, proto se nebudu poustet na tenky led ;).
boboco (1987)|24.12.2006 20:34
Tak už ho mám na stole, prošel jsem všechny tři barvy, navíc bílou i černou a zřejmě nemám jedinej vadnej pixel:D. Kvalita obrazu je jedním slovem báječná a co se týče toho input LAGU, i kdyby nějakej byl, tenhle monitor už ze stolu nedám:D

Bohužel mi ATI nedovolí připojit ten můj starej monitor abych otestoval zpoždění, ale přes svátky si tam dám nVidii a určitě to zkusím:) ...Ale skvělej monitor, jsem nadšenej:)

EDIT: Tak, vážení a milí, pustil jsem se na rychlotest InputLagu. Dal jsem si jednoduše starý monitor a nový Samsung na stůl vedle sebe, vzal do ruky digitální kameru a nastavil vyšší citlivost závěrky, vlítnul do biosu (kde se nemůže uplatňovat vliv grafických ovladačů) a světe div se, InputLAG opravdu tu existuje:). Těžko uvést nějakou konkrétní hodnotu, ale je tu... Musím ale říct, že je to tak nesmírně kratičká doba, že to naprosto nelze zaregistrovat, tudíš mě to ani malinko nevadí... Pro všechny ostatní, kteří zvažují koupi tohoto monitoru zkusím v průběhu svátků pořídit nějaký obrazový - důkazní materiál, který vám dám sem na fórum. ale rozhodně se toho nebojte, je to neskutečně drobná vada na kráse;)
Balik123 (18)|25.12.2006 00:50
boboco -> zdravim, tak jezis prinesl monitor jo? :) bezva :) Moc diky za cenne informace... Me jej jezisek donesl jen tak napul... :) obalku s 15k :) Jaky monitor si za to koupim je na me :) Takze zacina velke rozhodovani... :)
Za dukazni material bych byl velmi vdecnej... Hlavne pokud je moznost to vyzkouset na nejake hre.... A taky pokud mohu vedet kde jsi ho koupil?

Moc diky...
boboco (1987)|25.12.2006 10:22
[quote=Balik123]boboco -> zdravim, tak jezis prinesl monitor jo? :) bezva :) Moc diky za cenne informace... Me jej jezisek donesl jen tak napul... :) obalku s 15k :) Jaky monitor si za to koupim je na me :) Takze zacina velke rozhodovani... :)
Za dukazni material bych byl velmi vdecnej... Hlavne pokud je moznost to vyzkouset na nejake hre.... A taky pokud mohu vedet kde jsi ho koupil?

Moc diky...[/quote]

No, s důkazním materiálem bude problém, protože na mé ATI chodí jen DVI výstup a nemám doma dvě zařízení s DVI vstupem. Ale pokud nejsi profi FPS hráč, na nějakej InputLAG bych se vykašlal, ono se to strašně přehání:) Mně ho sehnal nevl. táta v nějakým velkoskladu, ale jinak doporučuju www.pixmania.cz Tam jsem ho viděl bezkonkurenčně nejlevněji, lehce přes 14 000,- včetně daně.
mech13 (5526)|25.12.2006 11:01
[QUOTE=boboco]...na mé ATI chodí jen DVI výstup a nemám doma dvě zařízení s DVI vstupem...[/QUOTE]
nestacilo by pouzit obycejnou prechodku DVI->D-sub? dava se to skoro ke kazde grafice... nebo ta ATIna ma jenom DVI-D a ne DVI-I?
boboco (1987)|25.12.2006 11:33
Má dvakrát DVI-I, ale po instalaci driverů přestane analogovej výstup fungovat. Tohle je OT, něco jsem se kvůli tomu navztekal... Více podrobností zde
Balik123 (18)|25.12.2006 14:03
boboco -> jasny tak to mas v poho... ja myslel ze bych ho koupil na obchod.cz tam je teda za skoro 15 ale jistota...
No profi FPS hrac nejsem ale docela dost hraju call of duty 2 po netu.... Jinak jsi s nim spokojen? myslim jako celkove... A co filmy? (ja totiz docela dost sleduju filmy...) jo a jak je to treba u her nepodporujci wide? zkousel jsi to?

Diky
boboco (1987)|25.12.2006 14:54
[quote=Balik123]boboco -> jasny tak to mas v poho... ja myslel ze bych ho koupil na obchod.cz tam je teda za skoro 15 ale jistota...
No profi FPS hrac nejsem ale docela dost hraju call of duty 2 po netu.... Jinak jsi s nim spokojen? myslim jako celkove... A co filmy? (ja totiz docela dost sleduju filmy...) jo a jak je to treba u her nepodporujci wide? zkousel jsi to?

Diky[/quote]

Filmy to je jedna báseň, jen aby už se uchytil a naplno rozjel HD formát, člověk se divý, jak je vlastně DVD nekvalitní:D Je potřeba dost stáhnout jas, aby byly míň viditelné artefakty po kompresy atp. jinak barvy, kontrast i podání černé - se vším jsem nadmíru spokojen. Pokud místnost totálně zatemním a promítnu si černou plochu, je patrné nerovnoměrné podsvícení - typické "X", ale při normální práci a ani při sledování filmů se toho prakticky nedá všimnout:) Hry které neumí širokoúhlé rozlišení (zatím jsem zkoušel akorát NFS Carbon) vypadají naprosto normálně, vůbec mi to nepřijde, že je něco "špatně". Je to ale o zvyk, někomu může vadit, že postavy a tváře jsou malinko "rozpláclé". Do počítače jsem si vrátil starou nVidii, tak zkusím trochu testnout:)
Marositto (9)|25.12.2006 16:39
Zdravim,
ja sa taktiez rozhodujem medzi tymito dvoma...
Samsung bol jasny od prvej chvile ale potom som objavil tento NEC a teraz neviem,ale skor asi Samsung...
LCD chcem brat z pixmanie (Samsung maju za 16700SK),ale NEC bohuzial nemaju a inde stoji 19000-20000SK co uz je asi pre mna moc,ale keby bol vynikajuci tak tych par tisic obetujem...
U Samsungu mi trochu vadi to podsvietenie do X a ten input lag vobec neviem co je ale hry nehram,tak snad to nebude problem.
Ale zase NEC ma vraj velmi lesklu obrazovku,ale teraz mam CRT co je tiez asi dost leskly a problem mi to nerobi ale je o palec mensi ako Samsung (prv som chcel 22")...Tak teraz neviem....Ak by mali ten NEC v pixmanii tak urcite budem vaznejsie uvazovat,ale tak asi Samsung,ale neviem naisto ....
Citam rozne diskusie,recenzie ale neviem...
Niekedy v januari by som uz chcel kupit,tak poradte...
Na filmy,hry,internet,beznu pracu...
Diky

EDIT:// Aha,uz som zistil co vlastne ten Input lag je...to mi by asi dost vadilo,nie zeby som bol nejaky profi hrac ale chcem aby za tolko penazi som nemal starosti s Input lagom,dokonca ten Samsung 215TW je uvedeny aj na wikipedii ze ma vysoky input lag...ach jaj tak teraz neviem vazne...
boboco (1987)|25.12.2006 21:48
Tak jsem si našel chvilinku času a natočil pro vás kratičké video. možno stáhnout zde

Video doporučuji otevřít např. ve VirtualDUBu nebo v jiném video editoru a na některé věci se podívat v detailu pěkně snímek po snímku:)

Zde je jeden screenshot:


Typicky naměřené zpoždění je zhruba 5 setin vteřiny. Testoval jsem i s CRT a výsledek byl stejný, ale hůře se z něj pořizoval obrazový materiál:). Podotýkám, že takovéto zpoždění je zcela nepostřehnutelné při běžné práci i hraní. Je to docela i vidět v tom videu.

PS: -Omlouvám se za mizernou kvalitu zaznamenaného videa:o
Balik123 (18)|25.12.2006 23:42
Jee moc diky za to video.. je to mrte zvlast dekuji za to call of duty 2 :)
takze koukam ze mam asi jasno :) Vzdy mel tenhle samsungac u me navrh.. (nemsuim lesklou obrazovku - jednu mam na notasovi a staci me to :), a dale palec navic se taky hodi... ) jen nevim zda bych nekdy nevyuzil funkci pixel na pixel... To ten samsung nema ale zase ma zachovat pomer stran ze?
No mam jeste den... zitra vecer bych to nekde objednal aby to tu do patku bylo...

jeste jednou moc diky...
boboco (1987)|26.12.2006 00:37
[quote=Balik123]Jee moc diky za to video.. je to mrte zvlast dekuji za to call of duty 2 :)
takze koukam ze mam asi jasno :) Vzdy mel tenhle samsungac u me navrh.. (nemsuim lesklou obrazovku - jednu mam na notasovi a staci me to , a dale palec navic se taky hodi... ) jen nevim zda bych nekdy nevyuzil funkci pixel na pixel... To ten samsung nema ale zase ma zachovat pomer stran ze?
No mam jeste den... zitra vecer bych to nekde objednal aby to tu do patku bylo...

jeste jednou moc diky...[/quote]

Není za co, chtěl jsem ho původně udělat s CRTčkem (aby někdo nehanil moje starý 15" LCD), ale už je to děda a ani s nejpomalejší závěrkou se nepodařilo v rozlišení 1024x768 udělat aby pro kameru neblikal:cry. Porovnal jsem tedy nejprve moje 15" LCD a CRT a zde nebylo sebemenší opoždění obrazu (pouze rozmazání díky odezvě) a pak samotný "test" ze kterého je to video.

Ano, InputLAG existuje, ale rozhodně by to můj výběr LCDčka nezměnilo:) Pokud se člověk nenastaví jas naplno, pak i podsvícení je velmi slušné a nemám proti tomuto monitoru sebemenší výtku. Myslím, že NEC je taky velmi dobrej, lesklá obrazovka působí luxusně, ovšem ta údržba...:shut

Co se týče pixel na pixel, tuhle funkci asi opravdu nemá (nikde jsem ji nenašel, recenze asi měly pravdu:D), ale zachovat poměr stran umí. A množství vstupů je taky obroský plus. Do S-Videa jsem si dal na zkoušku satelit, zapnul PIP (obraz v obraze) a vesele jsem brouzal po netu a koukal u toho na pohádku:o. To, že jsem ani po bedlivém zkoumání a hledání nenašel vadnej pixel mě taky velmi potěšilo:) Třešniškou na dortu je pak PIVOT, se kterým je třeba čtení na SHW opravdu zajímavé:thumb.

Takže přeji šťastnou ruku při výběru a InputLAGU se nebojte, kdyby se o tom na netu tolik nediskutovalo, člověka by v životě nenapadlo, že jeho monitor tuhle vlastnost má, zkrátka, poznat to není;)
schali (118)|26.12.2006 01:35
[QUOTE=boboco]Tak jsem si našel chvilinku času a natočil pro vás kratičké video. možno stáhnout zde

Video doporučuji otevřít např. ve VirtualDUBu nebo v jiném video editoru a na některé věci se podívat v detailu pěkně snímek po snímku:)


Typicky naměřené zpoždění je zhruba 5 setin vteřiny. Testoval jsem i s CRT a výsledek byl stejný, ale hůře se z něj pořizoval obrazový materiál:). Podotýkám, že takovéto zpoždění je zcela nepostřehnutelné při běžné práci i hraní. Je to docela i vidět v tom videu.

PS: -Omlouvám se za mizernou kvalitu zaznamenaného videa:o[/QUOTE]

Peknej monitor, problem je akorat v tom, ze na nej musi mit clovek docela nabouchanou grafiku.Input lag se asi dost precenuje, uz vim jakej bude muj dalsi upgrade:)
Marositto (9)|26.12.2006 08:35
Neviem sa rozhodnut
Ale ten NEC sa mi zda ze ma take lepsie,veselsie farby, nie?
Ak by ten input lag nerobil problem,tak asi Samsung :-)
mrozu (87)|26.12.2006 20:45
Teda ne ze bych to vsechno i s obrazkama psal driv, ale stejne pro jistotu pripomenu... 5 setin sekundy (= 50 ms) je lag jak krava a napriklad v CS to je znat. Ten, kdo na tom chce hrat hry tohoto typu, at si ten monitor dobre vyzkousi a sam se rozhodne.

A jeste OT: Proc je asi Pixmania nejlevnejsi? Je to obycejnej zahranicni obchod, kterych je vsude habadej, navic mnohem levnejsich. To si to rovnou nechte poslat z USA za polovic, riziko bude stejny.
boboco (1987)|26.12.2006 23:41
[quote=mrozu]Teda ne ze bych to vsechno i s obrazkama psal driv, ale stejne pro jistotu pripomenu... 5 setin sekundy (= 50 ms) je lag jak krava a napriklad v CS to je znat. Ten, kdo na tom chce hrat hry tohoto typu, at si ten monitor dobre vyzkousi a sam se rozhodne.

A jeste OT: Proc je asi Pixmania nejlevnejsi? Je to obycejnej zahranicni obchod, kterych je vsude habadej, navic mnohem levnejsich. To si to rovnou nechte poslat z USA za polovic, riziko bude stejny.[/quote]

Rozhodně doporučuju, pokud to jen trochu jde, vždy si monitor před zakoupením vyzkoušet a každej ať se sám rozhodne. Můj názor je, že je to neskutečně malá vada na kráse, to zpoždění není v praxi znát. Ale je to na uvážení každého jednotlivce, například Mrozu se mnou určitě souhlasit nebude, tohle je pouze můj názor:). Co se Pixmanie týče, jen doporučuji obchod s pěknými cenami a obchod se kterým mám dobré osobní zkušenosti. Bral jsem od nic celkem třikrát a vždy rychlé, bezproblémové jednání. Reklamaci jsem u nich zatím nikdy nemusel řešit.
mrozu (87)|27.12.2006 00:08
[quote=boboco]Rozhodně doporučuju, pokud to jen trochu jde, vždy si monitor před zakoupením vyzkoušet a každej ať se sám rozhodne. Můj názor je, že je to neskutečně malá vada na kráse, to zpoždění není v praxi znát. Ale je to na uvážení každého jednotlivce, například Mrozu se mnou určitě souhlasit nebude, tohle je pouze můj názor:).[/quote]
Nejsem sam, kdo s tebou nebude souhlasit, nechapu, o co ti jde. Input lag existuje a je patrny (to neni muj nazor, to je fakt), jen jsem na to upozornil a napsal, aby s tim hlavne hraci online FPS her pocitali, monitor si vyzkouseli a sami posoudili, jestli jim bude lag vadit.
TomikBlack (27)|27.12.2006 09:15
Jak funguje zapnuti pomeru stran jako na klasickem monitoru?
-Na jake rozliseni se prepne monitor ?

Zvládá ti PC(grafarna) hry v nativni rozliseni a jeste s nejakymi efekty a vyhlazováním ?
boboco (1987)|27.12.2006 10:37
[quote=mrozu]Nejsem sam, kdo s tebou nebude souhlasit, nechapu, o co ti jde. Input lag existuje a je patrny (to neni muj nazor, to je fakt), jen jsem na to upozornil a napsal, aby s tim hlavne hraci online FPS her pocitali, monitor si vyzkouseli a sami posoudili, jestli jim bude lag vadit.[/quote]
Já teď upřímně moc nechápu, o co jde Tobě?:) Já netvrdím, že inputLAG není, já tvrdím, že většina lidí by si toho nikdy v životě při praktickém používání monitoru nevšimla, teď si na internetu přečtou jak je to strašné a monitor díky tomu nepoužívatelný a jak je to strašné a těžko se pak rozhodují. Opět tvrdím, svěřuji se zde se svými praktickými zkušenostmi a píšu sem pouze své názory. Ano, věřím, že profi FPS hráčí si pro jistotu tenhle monitor na stůl nedají, ale všem ostatním (včetně mě) nějakej inputlLag žíly netrhá... Ona je to podobná situace, jako když profi hráči tvrdí, že kvalitní TNko s 5ms odezvou je naprosto nevhodné na hry a že zůstanou dál věrni svého CRTčku... -jako kdyby to nemělo také určitou odezvu:rolleyes: -pouze se o tom nemluví a nikdy se o tom nemluvilo...
[quote=TomikBlack]Jak funguje zapnuti pomeru stran jako na klasickem monitoru?
-Na jake rozliseni se prepne monitor ?

Zvládá ti PC(grafarna) hry v nativni rozliseni a jeste s nejakymi efekty a vyhlazováním ?[/quote]
V menu se monitor přepne z WIDE na 4:3 a obraz se překreslí s černými pruhy po stranách. jaké konkrétné rozlišení v té chvíli interpoluje nevím, ale možná by to šlo nějak spočítat:)
Grafika zvládá, ale již s odřenýma ušima, přesto zatím vše hraju s 2x nebo 4x AA a 16xAF. Zatím jsem ale moc her neotestoval, pouze NFS MW, NFS Carbon, COD2, CMRR05... tj. pouze hry které nejsou moc náročné:o.
schali (118)|27.12.2006 16:09
[QUOTE=mrozu]Teda ne ze bych to vsechno i s obrazkama psal driv, ale stejne pro jistotu pripomenu... 5 setin sekundy (= 50 ms) je lag jak krava a napriklad v CS to je znat. Ten, kdo na tom chce hrat hry tohoto typu, at si ten monitor dobre vyzkousi a sam se rozhodne.

A jeste OT: Proc je asi Pixmania nejlevnejsi? Je to obycejnej zahranicni obchod, kterych je vsude habadej, navic mnohem levnejsich. To si to rovnou nechte poslat z USA za polovic, riziko bude stejny.[/QUOTE]

lag 50ms je opravdu dost znat, ale pokud ma nekdo na CS relativne stabilne ping 50ms tak poznas leda kulovy a muzes se akorat radovat jak mas peknou odezvu, ten monitor proste nelaguje o 50ms, to ani nikdo nikde nepsal, on ma spozdeni asi 50ms(klasickej 50ms lag by byl z 0 na 50, nebo 50 na 100, ale to se tady prece nedeje) a ted zalezi jak a jestli vubec kolisa, to uz bude muset pousoudit kazdej sam.
schali (118)|27.12.2006 16:16
[QUOTE=boboco]Grafika zvládá, ale již s odřenýma ušima, přesto zatím vše hraju s 2x nebo 4x AA a 16xAF. Zatím jsem ale moc her neotestoval, pouze NFS MW, NFS Carbon, COD2, CMRR05... tj. pouze hry které nejsou moc náročné:o.[/QUOTE]

hh, no pokud to honis na te 7600Gt v zahlavi tak se da s nadsazkou rict ze jsi dohral;) , zkus Gothica 3 - v tom rozliseni se to zadre i na lepsich kartach:)
boboco (1987)|27.12.2006 17:49
[quote=schali]hh, no pokud to honis na te 7600Gt v zahlavi tak se da s nadsazkou rict ze jsi dohral;) , zkus Gothica 3 - v tom rozliseni se to zadre i na lepsich kartach:)[/quote]

měl jsem 7900GTO(GTX), ale musel jsem ji z finančních důvodů prodat a tuhle 7600GT mám do jara, než budou nový mainstreamový kartičky od nVidie;)