reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

připojení hdd

hugostieglitz (907)|20.11.2012 00:45
zdravím
tak jsem sestavil nové pc a to staré koncem týdne nabídnu zde na foru k prodeji/tedy formou komponent)
kromě hdd-mám tam dost dat a i některé aplikace a zde nastává problém
tento hdd byl provozován na amd platformě a já si ho chci nechat jako záložní systémový disk/jednou se mi stalo že jsem byl 14 dní bez pc než přišel hdd z reklamačky)

otázka-je možné z nového pc(platforma intel-viz podpis) vyjmout hdd a zapojit tento starý jako systémový?bude to vůbec bootovat?nepoškodím nové pc?jaký je postup kromě nové instalace os?

staré pc-cpu amd phenom ll x4 965 be
deska- Msi 890 gxm g 65
ram-kingstone hyper x 2000Mhz 2x2 Gb
gpu Msi r6970 Lighting 2Gb ddr5

hdd jehož se to týká wd caviar black 1Tb sata lll

díky za rady
zsdx (2098)|20.11.2012 09:12
Az si odladis system na novem disku, muzes si preci udelat jeho klon (alespon systemovy oddil) na ten puvodni :idea
stavitel75 (43)|20.11.2012 09:47
Jestli to dobre chapu, tak mluvime o pripadu, kdy by ti klekl disk v novem pc a ty by jsi rad pouzil stary jako systemovy? Predne nenapsal jsi jaky operacni system provozujes. Budu predpokladat, ze Windows7, ktery je co do "chytnuti" se na zcela jine platforme nadejny. Nekolikrat se mi stalo, ze jsem omylem dal disk s W7 [mam jich nekolik s klony] do pc zalozene na zcela jine platforme a svete div se, system bootnul. Ovsem procento nebude nikterak velike a druhou otazkou je zda pujde dostat do stavu, ve kterem pujde provozovat.
Cize mozna, by to slo, ale nedoporucuji. Poskozeni PC se neni potreba obavat.
Rozumnejsi bude si dat starsi systemovy disk do PC jako slave, pripadne do externiho ramecku. Prekopirovat z nej data a pouzivat ho dale na zalohu.
hugostieglitz (907)|20.11.2012 11:36
no jo s tím klonem mě to vůbec nenapadlo,tak díky jinak system je win7 x64 ultimate krabice
ještě mě tak napadlo na starém hdd je mnoho aplikací her atd půjdou též naklonovat na nový hdd(kdybych to měl instalovat všechno znova mám týden co dělat)?
zsdx (2098)|20.11.2012 13:00
Tak to uz si hledej volny tyden ;)
digiman666 (1)|20.11.2012 13:54
Pomůže jen nová čistá instalace. Windows na disku z PC s platformou AMD na PC s Intelem na 99,999 % nenajedou. Navíc je to i v roporu s licenčními podmínkami Microsoftu, pokud se tedy nejedná o krabicovou verzi Windows :-)
hugostieglitz (907)|20.11.2012 14:23
[QUOTE=zsdx;519017]Tak to uz si hledej volny tyden ;)[/QUOTE]

asi nic jiného nezbyde,tak díky a hezký den všem