reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr skříně s důrazem na TICHO kolem 5k

Aigor (201)|22.10.2008 17:24
Ahoj,
přestože jinak jsem 99,9% spokojeným vlastníkem vynikající krabičky Antec Solo, kompletní rozebrání celé sestavy kvůli výměně zdroje 3x za poslední měsíc a neúnosná situace s místem pro další disky mě donutily znovu rozbít prasátko a začít vybírat.

Netaktuji, nehraju hry, celý PC mám složený s maximálním důrazem na ticho. Pasivní Ninja, ztlumené větráčky, zvětšené průduchy, vylepená izolační hmota.
Na druhou stranu používám diskové pole, takže nová skříň musí nabídnout minimálně 6 pozic pro HDD.

Hledám jednoduchý design, kvůli dětem ideálně dvířka (FDD jsem odevzal do muzea před 7 roky, DVD používám spíš výjmečně), nejlépe jednoduchá krychle/hranol. Žádná okna, světýlka a podobné blbinky.

Drobnosti si jsem schopen dořešit sám (bruska, vrtačka,...), ale pokud vidím že disky jsou přišroubované napevno k plechové kostře, vzadu/vpředu je 80mm větrák, nebo disky zasahují až do prostoru nad deskou, nemá cenu s tím ztrácet čas.

Vizuálně je TOP asi LIAN LI PC-A20B, ovšem aktuálně nesehnatelná a mimoto odhadem minimálně za 8000 :thumbdown
Zvažuju taky Antec Performance One P182, ale připadne mi pořád jako nouzové řešení. Sice má výborně tlumené usazení disků, ale 4 na výšku + 2 položené, ty budou IMHO zase zasahovat do desky a navíc zdroj umístěný k nasávání prachu ze země :cry

Nějaké další tipy :notsure

Z procházení ceníků a recenzí mi za poslední 2 dny už jde trochu hlava kolem :runaway
KEOSAN (958)|22.10.2008 17:46
Moje oblubene skrinky su:

Cetus YY-5601 - uchyt diskov takymi kolajnickami, ktore su odpruzene.
http://www.atcomp.cz/zbozi/cetus-yy-5601-bez-zdroje-usb-aud-ieee-cerno-str-/detail.aspx?p=z:22018

Dole ma tusim 5 pozicii na 3.5 palcove disky s dobrym chladenim a do 5.25 pozicii sa daju dat dalsie. Tam by bolo este nutne dokupit chladic do 5.25 sachty a demontovat predne vratka. Oba HDD sa nesrobuju, ale sa iba polozia do takej sachty, ktora sa zacvakne. Prakticky rychla vymena pre servis. Skrinka ma univerzalny zamok, ale aj moznost zamknut ju klasickym visiacim zamkom. Skoro cela sa da servisovat ako bezsrobova/
http://www.atcomp.cz/zbozi/scythe-sckb-1000bk-black-kamabay/detail.aspx?p=z:92629

Tichost je otazkou vyberu chladicov. Staci si vybrat nejake tiche /napr. pred par rokmi som kupoval Glacialtech a zdali sa mi dost tiche/, plus kazdy chladic ide stisit napr. odporovymi redukciami. Ak je stale hlucne, zapojenymi za sebou, pokial funguje chladic :)
http://www.atcomp.cz/zbozi/kabel-3z-regulace-otacek-ventilatoru-45ohmu-2w/detail.aspx?p=z:50943
http://www.atcomp.cz/zbozi/kabel-3z-regulace-otacek-ventilatoru-55ohmu-2w/detail.aspx?p=z:50944
http://www.atcomp.cz/zbozi/kabel-3z-regulace-otacek-ventilatoru-33ohmu-2w/detail.aspx?p=z:24766
http://www.atcomp.cz/zbozi/kabel-3z-regulace-otacek-chladice-cpu-22ohm-2w/detail.aspx?p=z:67020

Vynikajuca je aj Thermaltake VI1000BNS M9. Ma sachtu na 3xHDD v 5.25 poziciach a ta sachta sa da umiestnit kdekolvek. Neviem, ci sa da sachta dokupit dalsia samostatne. Keby boli 2 sachty moze sa umiestnit napr. 3xHDD pod nimi DVDRW a potom dalsie DVDRW. Ak by sa nedala sachta umiestnit, tak sa daju kupit normalne redukcie na 5.25 disky, dat ich dole a pred ne kupit napr. systemovy chladic ako som linkoval Scythe Kamabay. Vsetky zaslepky su tu derave, takze je tam dobry prieduch.
http://www.alza.cz/pocitacova-skrin-thermaltake-vi1000bns-m9-d86077.htm

Obe skrinky maju velmi solidne prevedenie a velmi dobre chladenie. Vela vyrobcov casto navrhne dobru skrinku, ale zmrsi chladenie pridanim predneho panelu, ktory blokuje tok vzduchu dnu ci von.

S tym Cetusom som staval jedno tiche PC. Ten Thermaltake mam zase pouzity pre server /a ten Cetus pojde niekedy tiez mozno aj pre server/. K tomu Cetusu, ked som to chcel mat ultra tiche, som volakedy kupil este protihlukovu samolepiacu penu /podobnu karimatke/, ktoru som nalepil zvnutra na bocnice.
Deee-aN (3834)|22.10.2008 18:43
Hele, a co tohle: Lian Li PC-V1100A PlusII? Ta je naprosto ukrutná!!! A pro chlazení potřebuješ mít vstup vzduchu zepředu. Tahle je decentní Lian Li PC-A17 B (www.lian-li.com/v2/en/product/product06.php?pr_index=135&cl_index=1&sc_index=25&ss_index=62&g=f)
faugusztin (453)|22.10.2008 19:00
Moje tipy :
1) Lancool K-12 - problem je, ze nikto ho u nas este nepredava. (@deeean, K-12 je PC-A17 s dvierkami :-D ).
2) PC-V1100/1110. Ale ta je asi nad limit.
ICEBOSS (3435)|22.10.2008 20:06
ta P-182 je docela povedena. vetraky namontovany ve skrini sice nejsou hitparada, ale jinak imho na ticho dobra bedna. jeste muzes zkusit nexus caterpillar...

PC skrin ale doporucuju dat nahoru na stul nebo pod nej aspon dat tak 10-15cm vysoky sokl. mit pc na zemi primo v ceste vsemu prachu je zvertsvo.
Aigor (201)|23.10.2008 08:24
Díky za tipy, nemůžu reagovat hned, protože doma jsem bez PC (čekám na reklamaci zdroje)..

[QUOTE=KEOSAN;172717]Moje oblubene skrinky su:

Cetus YY-5601[/QUOTE]

Podle těchto fotek je zoufale malá, navíc za ty peníze bych nečekal ani extra pevnost a kvalitní materiály. Tohle odhlučnit by bylo hodně práce s nejasným výsledkem :(

[QUOTE=KEOSAN;172717]Tichost je otazkou vyberu chladicov. Staci si vybrat nejake tiche /napr. pred par rokmi som kupoval Glacialtech a zdali sa mi dost tiche/, plus kazdy chladic ide stisit napr. odporovymi redukciami. Ak je stale hlucne, zapojenymi za sebou, pokial funguje chladic...[/QUOTE]

Díky za tipy, ale tohle tady prosím neřešme, mám postavený vlastní regulátor, kromě zdroje a HDD mám všude pasivní chladiče. Komp považuji za tichý, pokud během dne není možno z půl metru poznat zda je zapnutý a je slyšet pouze v noci nepatrným šumem (ano, jsem přehnaně náročný ;) )

[QUOTE=KEOSAN;172717]
Vynikajuca je aj Thermaltake VI1000BNS M9. Ma sachtu na 3xHDD v 5.25 poziciach a ta sachta sa da umiestnit kdekolvek.....
Vsetky zaslepky su tu derave, takze je tam dobry prieduch....[/QUOTE]

Skříňka je to slušná, až budu někomu stavět sestavu, ale sám bych si ji nevybral. Boční ventilátor, papírové plechy, děravé záslepky, chybí dvířka. Nenašel jsem jak mají řešený ten box na HDD, ale i tak pro 3 disky je to málo a stejně je tam málo místa mezi deskou a diskama, nulový prostor na kable management,... :(

Děravé záslepky jsou fajn pro někoho, kdo potřebuje průvan. Ale i s nejtiššíma ventilátorama bude slyšet airflow, proto jsou ideální plná dvířka s bočními průduchy (viz Antec, nebo poslední Lian-Li)

[QUOTE=deeean;172741]Hele, a co tohle: Lian Li PC-V1100A PlusII? Ta je naprosto ukrutná!!! A pro chlazení potřebuješ mít vstup vzduchu zepředu. Tahle je decentní Lian Li PC-A17 B (www.lian-li.com/v2/en/product/product06.php?pr_index=135&cl_index=1&sc_index=25&ss_index=62&g=f)[/QUOTE]

jj, Lian Li PC-V1100B PlusII mám v merku, ale zatím jsem nenašel žádnou recenzi. Nejvíc mě vadí naprosto stupidně umístěné konektory dole při zemi proti zvyklostem Lian-Li, ale i materiál a izolace vypadá slibně.

Lian-Li PC-A17B jsem už prohlížel a z výběru ji vyřadil. Na moje nároky je příliš děravá, klec pouze na 3 disky, málo místa mezi HDD a deskou a nemá ani odtlumené usazení větráků :thumbdown

[QUOTE=faugusztin;172751]Moje tipy :
1) Lancool K-12 - problem je, ze nikto ho u nas este nepredava. (@deeean, K-12 je PC-A17 s dvierkami :-D ).
2) PC-V1100/1110. Ale ta je asi nad limit.[/QUOTE]

Nechce se mi věřit, že Lancool není OEM Lian-Li, nebo je to velmi zdařilá kopie :notsure
PC-V1100 (už jsem psal výše)
PC-V1110 je skutečně lahůdka, ale skoro 2k přes limit nezkousnu, za ty prachy se dá pořídit polovina nové sestavy :mad: (chápu, že hliník je "IN" a dost drahej, ale na 60% skříně je IMHO zbytečně)
Deee-aN (3834)|23.10.2008 08:43
[quote=Aigor;172879]M9
Skříňka je to slušná, až budu někomu stavět sestavu, ale sám bych si ji nevybral. Boční ventilátor, papírové plechy, děravé záslepky, chybí dvířka. Nenašel jsem jak mají řešený ten box na HDD, ale i tak pro 3 disky je to málo a stejně je tam málo místa mezi deskou a diskama, nulový prostor na kable management,... :(
[/quote]
Jen pro upřesnění. Nemá boční vetilátor. Co se HDD týče, je pravda, že v koši dost zasahují do prostoru desky, i když ne na její úkor. Mám pocit, že se do koše vejdou 3 disky, ale jistý si tím nejsem. Koš je v krabici ve sklepě, disk zavěšený na gumách, takže není prakticky slyšet a nad desku si také nešáhne...
Aigor (201)|23.10.2008 09:42
[QUOTE=deeean;172880]Jen pro upřesnění. Nemá boční vetilátor. Co se HDD týče, je pravda, že v koši dost zasahují do prostoru desky, i když ne na její úkor. Mám pocit, že se do koše vejdou 3 disky, ale jistý si tím nejsem. Koš je v krabici ve sklepě, disk zavěšený na gumách, takže není prakticky slyšet a nad desku si také nešáhne...[/QUOTE]

Vidím tam boční perforaci, tak jsem usoudil na tunel nebo ventilátor.

Pro vysvětlenou - ten prostor mezi disky a MB nevyžaduji jen kvůli rozmaru, ale RAID řadič zabírá dost místa a spec. kabel k diskům není lomený (multilane). Aktuálně mám desku opticky přibližně na úrovni začátku HDD a ty kabely jsou tam fakt příšerně namačkány, o nějakém airlflow na chipset se nedá moc mluvit. Proto potřebuju otočený koš, nebo větší mezeru.
Deee-aN (3834)|23.10.2008 09:51
[quote=Aigor;172885]Vidím tam boční perforaci, tak jsem usoudil na tunel nebo ventilátor.

Pro vysvětlenou - ten prostor mezi disky a MB nevyžaduji jen kvůli rozmaru, ale RAID řadič zabírá dost místa a spec. kabel k diskům není lomený (multilane). Aktuálně mám desku opticky přibližně na úrovni začátku HDD a ty kabely jsou tam fakt příšerně namačkány, o nějakém airlflow na chipset se nedá moc mluvit. Proto potřebuju otočený koš, nebo větší mezeru.[/quote]
Tunel tam byl. Já ho tam v podstatě mám i teď, ale bez perforace a širší. To je z mého pohledu výhoda téhle skříně - kvalitní základ, ale zas ne tak drahý, abych se bál do ní říznout.
Jinak samozřejmě pro tvoje požadavky to není ideální case, potřebuješ toho do ní nacpat o dost víc než já.
KEOSAN (958)|23.10.2008 10:36
Ten Cetus YY-5601 - ma velmi slusne prevedenie a das tam aj FullATX dosky. Teda, zeby tato skrinka bola mala, by som nepovedal rozhodne... Kedze su tam disky bokom, usetrili asi par cm miesta. Na prednej mriezke dole je este protiprachovy filter. Diskov do 3.5 pozicie umiestnis tusim 5ks a budu mat dobre chladenie stale /plus je inde miesto pre dalsie HDD/. Skrinka rozhodne neni z nejakeho tenkeho plechu. Jej prevedenie je na velmi slusnej urovni. Co som sa pytal predajcu, davaju ich do lepsich zostav. Mne sa hodia jak pre servre, tak pre kancelmasiny /pretoze som nezohnal lacnejsie s dobrym prevedenim/. Ako hovorim, staval som podobnu masinu s touto skrinkou, ktora bola urcena na tichy chod.

Na bocnice som dal protihlukovu penu, tusim SPEEZE Soundpad.
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=5320351

Ten Thermaltake VI1000BNS M9 ma sice perforovane zaslepky, ALE vo vsetkych zaslepkach su hrube protiprachove filtre. Takze certa stareho budes cez ne pocut, ako sa tam slimacim tempom taha cez zaslepky vzduch :) Vyhodou je ta sachta, ktora je sice na 3xHDD, ale daju sa tam osadit 2 sachty + este ostane jedna volna pozicia pre dalsiu 5.25 mechaniku.

Alebo co tato skrinka: Thermaltake VA8003BWS ARMOR SUPERTOWER
Ma to 2x12cm ventilator + 1x 25cm ventilator. Ked sa tam este daju redukcne odpory, ze to bude otacat ledva ledva + na bocnicu sa nalepi este protihlukova pena..... Tak by to malo byt tiche a zaroven dobre chladenie.
http://www.atcomp.cz/zbozi/thermaltake-va8003bws-armor-supertower/detail.aspx?p=z:78705

------------------------------
V minulosti som sa tiez venoval stisovaniu, ale potom som toho nechal. Dospelo to totiz do stadia, ze vsetko bolo tiche a potom som pocul ako piska maticna doska, ako pri seekovani pocut tichy HDD, ci nakoniec ako piska velmi ticho LCD monitor... :D Odhlucnovat este aj vypnuty LCD monitor sa mi uz nechcelo :D :D :D
Aigor (201)|23.10.2008 11:19
KEOSAN:
Cetus YY-5601 je pro mne prilis mala, prosim precti si co jsem psal vyse. V kazdem pripade jit ze soucastneho Antecu do tohoto je jako "upgrade" z BMW na Fabii. Tim nerikam, ze je to spatna skrin, ale mam jine pozadavky.
Ad ostatni, umisteni disku do 5,25" odmitam resit uz z principu, pokud to nevyresil vyrobce. Jedine zatim uspokojive reseni co jsem videl byl Silentmaxx a to je pri aktualnim poctu 4 HDD (a do konce roku planuju jeste 2 pridat) dost luxus, to ty penize muzu rovnou dat za hi-tech skrin.
Mrizka a prachovy filtr je na houby. Pri zachovani rozumneho pruvanu je nutne zvysit otazky a pak jde zase do kopru hlucnost.
Protihlukova pena pomuze na rezonujici plech, ale nezachrani pri spatne tlumenych vibracich.

Zatim to vidim na Antec P182 za skvely pomer cena/vykon, i kdyz bych nasel vyhrady. Nebo slibne vypadajici Lian Li PC-V1100B PlusII, ktera je sice drazsi, ale ma nekolik sympatickych vychytavek. Budu vedet vic, az najdu detailni fotky vnitrniho usporadani.
ICEBOSS (3435)|23.10.2008 12:00
nejaky recenze beden najdes tady: http://ventum.net/casereview a pak tady: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=86

co ten nexus caterpillar?

YY cetus 5601 opravdu neni nijak velika, ale da se do ni dostat prakticky vsechno :), nicmene jasne ze antec je lepsi skrin, vsak je to jina cenova trida.
pas!k (3765)|23.10.2008 12:03
A co nejaky obri chieftec ? S upravou za par stovek z toho jde udelat velice ticha skrin .. a na misto si rozhodne stezovat nemuzu :)

viz https://www.svethardware.cz/recenze-chieftec-lcx-01sl-sl-b-obr-pro-narocne/12599-2

splnuje vse co jsi popsal .. ja sem ji vybavil zevnitr hmotou proti hluku a v pripade pasivniho chlazeni na te bedne muzes spat ..
KEOSAN (958)|23.10.2008 12:42
AIGOR: - ako mam chapat, ze skrinka je mala ? Kapacitne, ci rozmermi ?
Rozmermi ten CETUS velky neni, ale ani maly. Ak si to myslel kapacitne, tak 5x 3,5 +1x3,5 +4x 5,25 je malo ? To je 10 pozicii. To mi malo nepripada.

Ak si to myslel rozmermi, tak OK, obor to neni. Podoba sa to vnutorne tomu, co linkoval pas!k
faugusztin (453)|23.10.2008 15:16
[QUOTE=Aigor;172879]Nechce se mi věřit, že Lancool není OEM Lian-Li, nebo je to velmi zdařilá kopie :notsure[/QUOTE]

Lancool nie je OEM Lian Li. Lancool je Lian Li, akurat divizia vyrabajuca vnutro case zo SECC nameisto hlinika :-).
Aigor (201)|23.10.2008 15:44
deeean:
A71A je v uzsim vyberu, skoda ze neni lepe odtlumena, ale to uz bych chtel moc. Zatim z LianLi za ty penize IMHO nejlepsi...

ICEBOSS:
ad: nexus caterpillar - hezkej zacatek, ale nedomysleny. Ma to byt ticha bedna a neudelaji uchyceni disku :mistake

pas!k:
OMG, chieftec uz nikdy. Jednu BIG mam jeste pod stolem. Pul roku prace a kdyz jsem si myslel jak je to tiche, okusil jsem Antec. Tradicni problem Chiefu je mizerne uchyceni disku. Pokud tam mam 1x GP tak bych byl spokojen, ale jinak...

KEOSAN:
viz muj prispevek k prostoru mezi deskou a disky - je to uzke. 10 pozic nemuzes pocitat, beru je ty kam se daji usadit 3,5" s odtlumenim vibraci - viz moje prispevky vyse...

faugusztin:
A tak to jo, ta podobnost byla dost viditelna :D

Jinak po procteni nekolika recenzi na LIAN LI PC-V1100B Plus II ji vyrazuju z vyberu :cry Stupidni umisteni konektoru u zeme, perforovane dno a kolecka spolecne s cenou za kterou muzu mit lepsi volbu :thumbdown Skoda, vypadala dost dobre.