reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pravidelne vyskakujici modra obrazovka pri nabihani systemu....

tomas.f1 (51)|14.3.2008 09:19
Ahoj, mám tak trochu problém se startováním OS (Vista 64bit). Hodně často se mí stává že se objeví oblíbená „modrá obrazovka“ s nějakou chybovou hláškou a pak se PC resetne. Nevíte někdo v čem by mohl být problém?

tady je fotka ty hlasky.... http://www.tomasf1.profitux.cz/_files/P1010262.JPG

Běží to na boardu Asus P5E WS Pro s Intel C2D E8400, 4GB RAM, GF 8800GT, zdroj Fortron 600W a pár maličkostmi k tomu... externe je pripojen bezdrátový set logitech, volant, gamepad, tiskarna, webka a BT adapter...

kdyby jste kdokoli cokoli věděl, budu rád za info, diky.
Klingacikx (1545)|14.3.2008 09:25
Máš tam nejaký Power error, PC dostatočne napájané? akým zdrojom ho napájaš hlavne značku zdroja.
Pozri sa či máš všetky konektory dobre zasunuté.
tomas.f1 (51)|14.3.2008 09:28
[QUOTE=Klingacikx;100212]Máš tam nejaký Power error, PC dostatočne napájané? akým zdrojom ho napájaš hlavne značku zdroja.
Pozri sa či máš všetky konektory dobre zasunuté.[/QUOTE]

je tam 600W Fortron, o napajeni strach nemam... ten komp je 14dni starej, zasunuty je vsechno vsude spravne:)
Klingacikx (1545)|14.3.2008 09:36
Robilo to hneď od začiatku či sa to prejavilo až neskôr po pridaní nejakého HW alebo softu? PC je inak pri práci stabilné? a určite neuškodí ani reset BIOSu
tomas.f1 (51)|14.3.2008 09:59
[QUOTE=Klingacikx;100216]Robilo to hneď od začiatku či sa to prejavilo až neskôr po pridaní nejakého HW alebo softu? PC je inak pri práci stabilné? a určite neuškodí ani reset BIOSu[/QUOTE]

PC chodilo a pak to zacalo delat... pridaval sem disk - i po jeho vyndani to dela... dela to nejakej driver na nejakej hw, ale nevim jakej... jinak komp slape v poho...
Styryx (351)|14.3.2008 10:28
Nevim teda jak je to ve Vistě, ale nejspíš je tam taky nějak zapnutý automatický restartování při BSOD, tak by bylo dobrý to vypnout, aby tam ta modrá obrazovka zůstala a automaticky se to nerestartovalo, pak se tam dá vyčíst co to způsobuje.

(v XP je to pod Počítač/Vlastnosti/Spuštění a obnova/Nastavení, odškrtnout Automaticky restartovat) - nevím jak je to ve Vistě, někdo tady možná bude vědět? (pokud to neni stejně)
tomas.f1 (51)|14.3.2008 11:02
[QUOTE=Styryx;100230]Nevim teda jak je to ve Vistě, ale nejspíš je tam taky nějak zapnutý automatický restartování při BSOD, tak by bylo dobrý to vypnout, aby tam ta modrá obrazovka zůstala a automaticky se to nerestartovalo, pak se tam dá vyčíst co to způsobuje.

(v XP je to pod Počítač/Vlastnosti/Spuštění a obnova/Nastavení, odškrtnout Automaticky restartovat) - nevím jak je to ve Vistě, někdo tady možná bude vědět? (pokud to neni stejně)[/QUOTE]

nevim jestli je to ve viste stejny, ale screen sem udelal fotakem:) http://www.tomasf1.profitux.cz/_files/P1010262.JPG

(btw je to vlozeny v puvodnim prizpevku:))
Styryx (351)|14.3.2008 12:42
[QUOTE=tomas.f1;100242](btw je to vlozeny v puvodnim prizpevku:))[/QUOTE]

Jo sorry, to jsem nějak přehlídnul.

Nepoužíváš náhodou místo vypínání počítače hibernaci? Na pár fórech jsem viděl že to může bejt problém související s hibernací.

Jinak asi používáš poměrně dost USB zařízení, zkus je při startu odpojit, jestli to nedělá něco z toho (ovladače USB zařízení se myslím načítají po nadetekování příslušnýho zařízení, takže když budou odpojený ovladače by se neměly načítat a podle toho by se dalo poznat jestli to nedělá náhodou ovladač nějakýho z USB zařízení). Je to problém když se to stává "jenom někdy", kdyby se to stalo pokaždý tak by to bylo snadnější.
tomas.f1 (51)|14.3.2008 12:52
[QUOTE=Styryx;100274]Jo sorry, to jsem nějak přehlídnul.

Nepoužíváš náhodou místo vypínání počítače hibernaci? Na pár fórech jsem viděl že to může bejt problém související s hibernací.

Jinak asi používáš poměrně dost USB zařízení, zkus je při startu odpojit, jestli to nedělá něco z toho (ovladače USB zařízení se myslím načítají po nadetekování příslušnýho zařízení, takže když budou odpojený ovladače by se neměly načítat a podle toho by se dalo poznat jestli to nedělá náhodou ovladač nějakýho z USB zařízení). Je to problém když se to stává "jenom někdy", kdyby se to stalo pokaždý tak by to bylo snadnější.[/QUOTE]

no jenze ono se to jenom nekdy nestava:) vcera mi pc nabehlo asi na 10. pokus:) hibernaci pouzivam, to mas pravdu a to me nenapadlo:) nekde jsem cetl ze to muze delat BT adapter, nebo neco podobnyho. mam tam dongle ke klavesnici, ale ten odpojit nemuzu:( teda muzu ale kdo to ma pred kazdym zapnutim delat....
Styryx (351)|14.3.2008 12:57
Tak zkus jako první zakázat tu hibernaci a vypínat PC normálně, jestli to neni tím...

(např. zde: http://support.microsoft.com/KB/942524 ale ta chyba je o trochu jiná a týká se spíš notebooků, nicméně to nevylučuje, že je to taky chyba související s hibernací)

Je jasný že by bylo nepohodlný to pořád odpojovat, ale na vyzkoušení to zkusit (třeba několikrát) a tím bys odhalil, jestli to dělá ten driver toho donglu nebo nedělá a věděl bys přesnější příčinu kterou řešit.
tomas.f1 (51)|14.3.2008 13:00
[QUOTE=Styryx;100283]Tak zkus jako první zakázat tu hibernaci a vypínat PC normálně, jestli to neni tím...

(např. zde: http://support.microsoft.com/KB/942524 ale ta chyba je o trochu jiná a týká se spíš notebooků, nicméně to nevylučuje, že je to taky chyba související s hibernací)

Je jasný že by bylo nepohodlný to pořád odpojovat, ale na vyzkoušení to zkusit (třeba několikrát) a tím bys odhalil, jestli to dělá ten driver toho donglu nebo nedělá a věděl bys přesnější příčinu kterou řešit.[/QUOTE]

ok, dik za tip
pcmaker (354)|14.3.2008 21:58
Tipoval bych to na ten BT adapter.
grapherX (888)|15.3.2008 12:31
Netaktoval jsi náhodou svou sestavu. Někdy se tyto hlášky zobrazují po přetaktování sestavy a poté vysoké teplotě. Nejčastěji RAM.
tomas.f1 (51)|15.3.2008 12:53
Tak pricinou problemu je jakekoli zarizeni Logitech ktery pripojim... mam Logitech Wave (KB + mys) a kdyz tam zapojim ten dongle, tak to nenabehne. to samy kdyz zapojim mys Logitech MX518.... mate nekdo nejakej napad jak to vyresit? ovladace mam nejnovejsi...
GoodspeedM (12)|28.3.2008 10:00
Zbavit se zařízení logitech. Ale zkusil bych naistalovat win XP.
Pavel Boček (4169)|29.3.2008 18:25
Já bych se také zbavil Visty. Měl jsem problém s padáním systému na sestřině laptopu, dělalo to nějaké USB zařízení Logitech...když jsem provedl obnovu, tak to zase nechtělo brát heslo, tak jsem tam dal XP a je klid, stejně se v HP zcvokli když na laptop s 1 GB pamětí dali Vistu :stupid:angry:hmm
pegy (757)|30.3.2008 22:45
[QUOTE=tomas.f1;100706]Tak pricinou problemu je jakekoli zarizeni Logitech ktery pripojim... mam Logitech Wave (KB + mys) a kdyz tam zapojim ten dongle, tak to nenabehne. to samy kdyz zapojim mys Logitech MX518.... mate nekdo nejakej napad jak to vyresit? ovladace mam nejnovejsi...[/QUOTE]
Bohuzial asi budes musiet pockat na nove ovladace... Su tie ovladace, ktore teraz pouzivas aj pre 64b verziu OS, nedaval si ich tam nejak na silu? riesenie... kym nevidu new ovladace 250 Sk investicia za standard KB a mys ;)