reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se zvukem

Nevim_si_rady (17)|25.12.2008 10:39
Zdravim, jako asi hodne lidí sem si pod stromeček nadělil novou počítačovou sestavu. V ničem problém není až na zvuk. Mám základní desku MSI MB Sc 775 P45 DIAMOND a v ní integrovanou zvukovou kartu Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio. A právě s tou je problém. Po nainstalování systému (Windows XP) sem nainstaloval ovladače k desce a poté i ke zvukové kartě z instalačního CD přímo z balení. Zvuk sice jde, ale pouze z přídavných audio konektorů co mám na vrchní části skříně, a to je navíc hodně hluboký nekvalitní a bzučící zvuk. Když repráky zapojím do konektorů zezadu přímo u zvukové karty, zvuk nejede.

Vyzkoušel sem instaloval všechny možný ovladače od creative. Na stránkách MSI přímo u mé desky je dokonce nejaky opravny patch http://global.msi.eu/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=1&prod_no=1478 .. který se tváří, že by to třeba i mohl rešit, ale buď sem ho blbě nainstaloval (nemá instalační soubor) nebo neřeší.

Zvukové zařízení se mi ve správci souborů normálně hlásí a píše že pracuje správně. S nastavením zvuku přímo v systému sem si také hrál ale žádný výsledek. V biosu sem nebyl

Chci zkusit tuhle formu dotazu předtím než uvědomím obchod o možné reklamaci. Přece jen jsem celkem počítačový lajk a nerad bych obíhal reklamaci kvůli nějaké banalitě. Takže kdyby někdo věděl nebo měl jen nápad tak sem s ním prosím..

Moje sestava:

CPU INTEL Core 2 Duo E7300 2,66GHz | ASUS VGA ATI EAH4850 | MSI MB Sc 775 P45 DIAMOND, Intel® P45 Chipset, 4xDDR3 | DIMM DDR3 2GB, 1600Mhz, CL7, CORSAIR XMS3 DHX | COLORSIT ATRIX 9005 C-4, 550W | WD CAVIAR BLACK WD6401AALS 640GB
xmarek (1676)|25.12.2008 10:51
Dotaz. Má vaše sestava 4GB? S podpisu se mi to nějak nepodařilo vydedukovat. :cry
SamecP (1751)|25.12.2008 10:56
OT:
S tímhle problémem ti bohužel neporadím,ale jak koukam na tvůj podpis,tak bych tě chtěl upozornit,že máš dobrou herní sestavu,ale bohužel dost nekvalitní zdroj.Doporučil bych ti ho vyměnit za Enermax PRO82+ 425W nebo Corsair Power Supply VX450 450W,aby ti neodpálil celou sestavu.
Nevim_si_rady (17)|25.12.2008 11:05
[QUOTE=xmarek;198697]Dotaz. Má vaše sestava 4GB? S podpisu se mi to nějak nepodařilo vydedukovat. :cry[/QUOTE]

Jak to myslite 4 GB ? Jako RAM ? RAM jsou 2 GB DDR3

[QUOTE=SamecP;198699]OT:
S tímhle problémem ti bohužel neporadím,ale jak koukam na tvůj podpis,tak bych tě chtěl upozornit,že máš dobrou herní sestavu,ale bohužel dost nekvalitní zdroj.Doporučil bych ti ho vyměnit za Enermax PRO82+ 425W nebo Corsair Power Supply VX450 450W,aby ti neodpálil celou sestavu.[/QUOTE]

Na zdroji se pracuje. Byl sem obeznámem že pokud před to dám kvalitní přepěťovku, nemůže se zatím nic hrozného stát..
Encore1106 (424)|25.12.2008 11:43
[QUOTE=Nevim_si_rady;198703]
Na zdroji se pracuje. Byl sem obeznámem že pokud před to dám kvalitní přepěťovku, nemůže se zatím nic hrozného stát..[/QUOTE]Přepěťovka ti ve většině případů ochrání zdroj před vyšším napětím v síti, ale už ti neochrání PC komponenty před samotným zdrojem.
Jestli se už na zdroji pracuje, napiš sem, jaký plánuješ zakoupit, ať ti to rozmluvíme, nebo naopak pochválíme :-P
Jinak ty co postoval SamecP jsou kvalitní a oblíbené zdroje, můžeš vzít jeden z nich.
xstreetfighter (453)|25.12.2008 11:51
jaké používáš repráky? nepochopil jsem to s těma přídavnýma...zkusil bych zařízení odstranit ze systému, nechat widle at si nainstaluji svoje integrovany ovladace, zkusit zvuk, pak nainstalovat prilozeny drivery od creative.
Nevim_si_rady (17)|25.12.2008 12:41
[QUOTE=xstreetfighter;198720]jaké používáš repráky? nepochopil jsem to s těma přídavnýma...zkusil bych zařízení odstranit ze systému, nechat widle at si nainstaluji svoje integrovany ovladace, zkusit zvuk, pak nainstalovat prilozeny drivery od creative.[/QUOTE]

Proste mam klasicky audio konektory zezadu primo ze zvukovky (cerny sedy zeleny cerveny modry) ty mi nejdou... Pak mam jeste pridavny audio konektory na vrchni casti casu (pouze zeleny a cerveny a naky usb zdířky) asi pro lepsi pristup bo ja nevim co, ty sice jdou, ale jak sem psal v hrozny kvalite..
Nevim_si_rady (17)|25.12.2008 12:51
[QUOTE=Encore1106;198714]Přepěťovka ti ve většině případů ochrání zdroj před vyšším napětím v síti, ale už ti neochrání PC komponenty před samotným zdrojem.
Jestli se už na zdroji pracuje, napiš sem, jaký plánuješ zakoupit, ať ti to rozmluvíme, nebo naopak pochválíme :-P
Jinak ty co postoval SamecP jsou kvalitní a oblíbené zdroje, můžeš vzít jeden z nich.[/QUOTE]

Rovnou bych se tě mohl zeptat na pár věci týkající se toho zdroje. Pokud mám bednu s integrovaným zdrojem, je možné tento zdroj vyjmout a vložit do něj např. nějaký Fortron ? Jestli jo zvládne takovou výměnu zdroje obyčejný uživatel nebo je lepší předat to někomu odbornějšímu..
xstreetfighter (453)|25.12.2008 13:17
[QUOTE=Nevim_si_rady;198738]Rovnou bych se tě mohl zeptat na pár věci týkající se toho zdroje. Pokud mám bednu s integrovaným zdrojem, je možné tento zdroj vyjmout a vložit do něj např. nějaký Fortron ? Jestli jo zvládne takovou výměnu zdroje obyčejný uživatel nebo je lepší předat to někomu odbornějšímu..[/QUOTE]
no nevím co znamená integrovaný zdroj, ale většinou je přišroubován na 4 šroubcích, normálně se to dá vyměnit kus za kus, teda pokud nechces rvát Full size zdroj do nějakého mikro provedení...;) zkoušel si to, co sem ti poradil s tema ovladačema? V biosu je všechno na AUTO?
EditorPO (2819)|25.12.2008 13:30
Skladal si to sam?
Mozno mas len zle pripojene predne audio. Na karte mas konektory, ku ktorym sa pripajaju kabliky z predneho audia. Ak je to zle zapojene, tak ti to bude takto blbnut. V manuale to mas presne popisane.

Skus tie kabliky od predneho panelu odpojit (ale zapamataj si ako boli pripojene), ci to nepomoze. Ak ano, tak boli zle zapojene.
r-a-k (222)|25.12.2008 13:53
[quote=Nevim_si_rady;198694]Zdravim, jako asi hodne lidí sem si pod stromeček nadělil novou počítačovou sestavu. V ničem problém není až na zvuk. Mám základní desku MSI MB Sc 775 P45 DIAMOND a v ní integrovanou zvukovou kartu Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio. A právě s tou je problém. Po nainstalování systému (Windows XP) sem nainstaloval ovladače k desce a poté i ke zvukové kartě z instalačního CD přímo z balení. Zvuk sice jde, ale pouze z přídavných audio konektorů co mám na vrchní části skříně, a to je navíc hodně hluboký nekvalitní a bzučící zvuk. Když repráky zapojím do konektorů zezadu přímo u zvukové karty, zvuk nejede.

Vyzkoušel sem instaloval všechny možný ovladače od creative. Na stránkách MSI přímo u mé desky je dokonce nejaky opravny patch http://global.msi.eu/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=1&prod_no=1478 .. který se tváří, že by to třeba i mohl rešit, ale buď sem ho blbě nainstaloval (nemá instalační soubor) nebo neřeší.

Zvukové zařízení se mi ve správci souborů normálně hlásí a píše že pracuje správně. S nastavením zvuku přímo v systému sem si také hrál ale žádný výsledek. V biosu sem nebyl

Chci zkusit tuhle formu dotazu předtím než uvědomím obchod o možné reklamaci. Přece jen jsem celkem počítačový lajk a nerad bych obíhal reklamaci kvůli nějaké banalitě. Takže kdyby někdo věděl nebo měl jen nápad tak sem s ním prosím..

Moje sestava:

CPU INTEL Core 2 Duo E7300 2,66GHz | ASUS VGA ATI EAH4850 | MSI MB Sc 775 P45 DIAMOND, Intel® P45 Chipset, 4xDDR3 | DIMM DDR3 2GB, 1600Mhz, CL7, CORSAIR XMS3 DHX | COLORSIT ATRIX 9005 C-4, 550W | WD CAVIAR BLACK WD6401AALS 640GB[/quote]

Nevím jestli to bude souviset s tvým problémem ale já měl problém se zvukem ten že jsem musel ve vlastnostech počítače zakázat zvukový signál od graf.karty ATI a pak mě zvuk fugoval od integrovaný
zvukovky.Jinak mi taky nešel zvuk do té doby než jsem to udělal.Měl jsem MSI desku a ATI 3870 a XP.Tak to zkus.
Nevim_si_rady (17)|25.12.2008 13:56
[QUOTE=xstreetfighter;198747]no nevím co znamená integrovaný zdroj, ale většinou je přišroubován na 4 šroubcích, normálně se to dá vyměnit kus za kus, teda pokud nechces rvát Full size zdroj do nějakého mikro provedení...;) zkoušel si to, co sem ti poradil s tema ovladačema? V biosu je všechno na AUTO?[/QUOTE]

Zkoušel, ale systém si sám ovladače nenajde. Prohledávání windows update zaplý mám... ale zařízení se začne instalovat až za pomocí vloženého CD od creativu a to má stejný efekt jako bych ho instaloval přímo od nich... V biosu sem nebyl, teda byl, ale vubec netusim, kde tam najit nejake nastaveni tykajici se zvuku..

Jinak integrovanym zdrojem sem myslel to, ze sem ten case koupil uz primo se zdrojem, ne zvlast, ale rozebrat to asi pujde, ty sroubky tam vidim :)
Nevim_si_rady (17)|25.12.2008 13:57
[QUOTE=r-a-k;198767]Nevím jestli to bude souviset s tvým problémem ale já měl problém se zvukem ten že jsem musel ve vlastnostech počítače zakázat zvukový signál od graf.karty ATI a pak mě zvuk fugoval od integrovaný
zvukovky.Jinak mi taky nešel zvuk do té doby než jsem to udělal.Měl jsem MSI desku a ATI 3870 a XP.Tak to zkus.[/QUOTE]

Kde presne se to vypíná prosimtě..
Nevim_si_rady (17)|25.12.2008 13:58
[QUOTE=EditorPO;198755]Skladal si to sam?
Mozno mas len zle pripojene predne audio. Na karte mas konektory, ku ktorym sa pripajaju kabliky z predneho audia. Ak je to zle zapojene, tak ti to bude takto blbnut. V manuale to mas presne popisane.

Skus tie kabliky od predneho panelu odpojit (ale zapamataj si ako boli pripojene), ci to nepomoze. Ak ano, tak boli zle zapojene.[/QUOTE]

Nad timhle sem taky premyslel, jdu to zkusit.. ono i kdyz pujdou ty vzadu, tak ty vepredu stejne ptorebovat nebudu, je to hrozne neprakticke pro me...
r-a-k (222)|25.12.2008 14:06
[quote=Nevim_si_rady;198770]Kde presne se to vypíná prosimtě..[/quote]

Správce zařízení-řadiče zvuku,videa a her
Nevim_si_rady (17)|25.12.2008 14:17
[QUOTE=r-a-k;198777]Správce zařízení-řadiče zvuku,videa a her[/QUOTE]

Jo tak.. jestlo je to ten Ati driver for HD .. tak sem ho zakázal, ale bez výsledku :(
Nevim_si_rady (17)|25.12.2008 14:21
[QUOTE=EditorPO;198755]Skladal si to sam?
Mozno mas len zle pripojene predne audio. Na karte mas konektory, ku ktorym sa pripajaju kabliky z predneho audia. Ak je to zle zapojene, tak ti to bude takto blbnut. V manuale to mas presne popisane.

Skus tie kabliky od predneho panelu odpojit (ale zapamataj si ako boli pripojene), ci to nepomoze. Ak ano, tak boli zle zapojene.[/QUOTE]

Tak ty kabliky sou fakt zajimave rešené... Vlastne oba konce sou jaksi napevno připojené... jeden vede do těch přídavných konektorů a jeden do zvukovky, vytáhnout ale nejdou.. a jestli jo tak hodně ztuha až se bojim že to urvu...
Nevim_si_rady (17)|25.12.2008 14:33
Tak ne :) Nakonec jsem ho z ty zvukovy vyrval... a skutečně to pomohlo... ty nahoře sice nejdou, ale ty hlavní fungujou a zvuk je čistej, takže paráda... Sice furt nechápu proč to tak bylo, měli by jít oba a oba čistě...blbě zapojený mi to nějak nepřijde, ale čert to vem, hlavně že to jde tak.. Tak díky všem za rady :)

A když už sem založil tenhle topik a navázal na ten zdroj, vyhovoval by tenhle

http://www.alcomp.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=177501

popř. tenhle

http://www.alcomp.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=199005

?

A jinak ještě by sem chtěl teda vědět jestli výměna toho zdroje je nějak komplikovaná, jestli bych to zvlád já nebo to radši zanést tam, kde mi to sestavovali. Myslím že i tím, že bych si ho vyměnil sám bych znehodnotil záruku na jejich sestavení, která je 6 měsíců..
robky (3195)|25.12.2008 14:39
Ten zdroj radšej Corsair VX450.
Výmenu zvládneš aj sám, stačí odpojiť kabeláž, odskrutkovať starý zdroj a namontovať nový. S pripojením nie je problém, pretože konektory zo zdroja majú tvar zabraňujúci zasunutiu do nesprávneho konektora.
SamecP (1751)|25.12.2008 14:40
Vem jeden z těch 2 co jsem ti postoval výše,jsou v současné době špičkou na trhu.Popřípadě Seasonic.Fortrony nejsou zlé,ale nejsou to co bývali (V současnosti poměrně průměrné zdroje).
Nevim_si_rady (17)|25.12.2008 14:46
[QUOTE=SamecP;198803]Vem jeden z těch 2 co jsem ti postoval výše,jsou v současné době špičkou na trhu.Popřípadě Seasonic.Fortrony nejsou zlé,ale nejsou to co bývali (V současnosti poměrně průměrné zdroje).[/QUOTE]

A není 450w málo ?
SamecP (1751)|25.12.2008 14:50
Tvá sestava si vezme v zátěži max okolo 250w,takže opravdu neni,máš ještě rezervu na disky,mechaniky atd.Jinak pokud byd plánoval výměnu až budou u Ati slevy na HD4870,tak se mrkni po Corsair HX520W nebo po Enermax PRO82+ 525W.
Nevim_si_rady (17)|25.12.2008 17:58
[QUOTE=SamecP;198812]Tvá sestava si vezme v zátěži max okolo 250w,takže opravdu neni,máš ještě rezervu na disky,mechaniky atd.Jinak pokud byd plánoval výměnu až budou u Ati slevy na HD4870,tak se mrkni po Corsair HX520W nebo po Enermax PRO82+ 525W.[/QUOTE]

A nevyplatilo by se ted koupit takovy zdroj i s vyhledem do budoucna ? Abych ted nekoupil zdroj na 2k a za par mesice zase musel kupovat novej kvuli grafice.. A jeste otazka... Co se vyplati vic ? Koupit HD4870 nebo pak prikoupit jeste jednu 4850 a hodit je do crossfiru ?
robky (3195)|25.12.2008 18:15
Jasne, pokiaľ na to máš, kľudne kúp niektorý so spomínaných výkonnejších zdrojov. Zdroj (a hlavne kvalitný) ti vydrží určite dlhšie ako grafika, ktorú zrejme pri nedostatku výkonu vymeníš alebo dokúpiš druhú.
Crossfire - čo ja viem? Ak ti časom nebude stačiť gr. výkon, radšej predaj a kúp novú, výkonnejšiu.
EditorPO (2819)|26.12.2008 19:14
[quote=Nevim_si_rady;198797]Tak ne :) Nakonec jsem ho z ty zvukovy vyrval... a skutečně to pomohlo... ty nahoře sice nejdou, ale ty hlavní fungujou a zvuk je čistej, takže paráda... Sice furt nechápu proč to tak bylo, měli by jít oba a oba čistě...blbě zapojený mi to nějak nepřijde, ale čert to vem, hlavně že to jde tak.. [/quote]
Ke si odpajal tie kabliky, skontroloval si, ci boli zapojene podla manualu? Ale ked nepotrebujes predne konektory, tak nechaj tak ..... :-)
Nevim_si_rady (17)|1.1.2009 15:02
Ty jo tak už mám zase problém. A to ten, že sem si nainstaloval 32 bit visty, kvůli directx 10. A zase samozřejmě všechno jde až na ten už fakt podělaný zvuk. Zdířky už jdou vzádu ale zvuk je hrozně nekvalitní, prská a chrastí.. Ovladače sem tam nechal ty co sií našla vista v aktualizacích sama, zkoušel sem tam dát i ty z cd a nic, furt stejný, ja uz to fakt snad radsi odnesu na tu reklamaci..