reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte GA-MA78G-DS3H + HDMI audio output

superdrooper (208)|2.3.2009 20:23
[FONT="Tahoma"]Dobrý den,
mám opět jeden malý dotázeček:

základní deska Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Win XP SP3+nejnovější aktualizace, nejnovější drivery na čipset i audio, přesto se mi ve správci zvukových zařízení nezobrazuje HDA HDMI audio output, tj. při připojení HDMI kabelu k LCD televizi na onboard grafickou kartu na této desce vidím sice obraz, ale neslyším zvuk, neboť si prostě nemohu změnit výchozí nastavení z HD Audio na HDMI výstup. :runaway

Ve správci zvukových zařízení pod položkou Hardware vidím však jak Realtek High Definition Audio, tak Realtek HDMI Audio, vyzkoušel jsem driver přímo od výrobce motherboardu, tak od fy Realtek, tj. Realtek HDMI device driver R2.13 a přesto jsem nebyl úspěšný. V Biosu jsem žádné nastavení ohledně zvuku neměnil (či si toho nejsem vědom).

Kde je problém? Dělám něco špatně? Má se někde něco nastavit jiného či co? Mohly to ovlivnit ostatní instalované programy (Bluetooth device, čtečka karet, apod.)?

Děkuji.[/FONT]
superdrooper (208)|9.3.2009 13:44
Nikdo nic?

Nainstaloval jsem zkusmo další čistý systém Win XP, pak už jen ovladače na ATI HDMI audio a Realtek HD audio a skončil jsem tam, kde na začátku:

ve správci zvukových zařízení pod složkou hardware je Realtek HD Audio a ATI HDMI Audio, ale přesto ve složce zvukových zařízení figuruje jen a pouze Realtek HD Audio output, žádný HDA HDMI output se nikdy neobjeví. :cry

Nikdo neporadí? Nebo to všem normálně běhá? Pokud ano, napište přesně, jaké jste použili ovladače (typ, verze, datum, atd.), Catalysty a kroky instalace, abych věděl, co zase dělám špatně? :confused:
kolecko (65)|9.3.2009 14:03
Mam v robote iba MA78G-DS2H.
pod Win7-64bit vidim toto:



reboot do xp a vidim toto:







takze skus iny operacny system
superdrooper (208)|9.3.2009 14:51
[QUOTE=kolecko;227482]Mam v robote iba MA78G-DS2H.
takze skus iny operacny system[/QUOTE]

[SIZE="4"]Tady je ukázka z manuálu k mé základní desce GA-MA78G-DS3H:[/SIZE]



[SIZE="4"]Podle manuálu to tedy mělo fungovat! :runaway [/SIZE]
kolecko (65)|9.3.2009 15:31
hej, kolko veci sa v manuale popise ...

Ale vazne, doma mam podobnu dosku, (vid podpis) a skusim nieco vyskumat.

V robote sa teraz neda, kopec prace ...
superdrooper (208)|9.3.2009 15:48
[QUOTE=kolecko;227508]hej, kolko veci sa v manuale popise ...
Ale vazne, doma mam podobnu dosku, (vid podpis) a skusim nieco vyskumat.
V robote sa teraz neda, kopec prace ...[/QUOTE]

[FONT="Tahoma"][SIZE="3"]Děkuji za snahu, hledal jsem po netu, ale žádné řešení na nefungující zvuk přes HDMI jsem nenašel. Už se pomalu připravuji na to, že budu muset koupit nějaký audio kablík, takže veškeré výhody HDMI (audio i video po jednom drátě) půjdou kam? No přece do prd....! :cry[/SIZE][/FONT]
mstejska (2912)|9.3.2009 19:44
Nevim jestli ti moje nastaveni pomuze:
mam DS3H rev2.0


PS: zkousel jsi i reinstal windows?
superdrooper (208)|9.3.2009 23:12
[QUOTE=mstejska;227606]Nevim jestli ti moje nastaveni pomuze:
mam DS3H rev2.0
PS: zkousel jsi i reinstal windows?[/QUOTE]

Jak jsem psal výše, zkusmo jsem nainstaloval novou verzi Windows XP a stále nic. Ale jak tak koukám na ty screenshoty, tak Tvoje Windows XP používají nějaký super motiv z Win Vista nebo Win 7 :D

A jak tak stále koukám na ty Tvoje screenshoty a sleduji Tvůj podpis pod příspěvkem, tak zjišťuji, že v tom počítači nejspíše máš nejen základní desku Gigabyte GA-MA78G-DS3H, ale i grafickou kartu ATI HD4850, tj. grafická karta bude mít vlastní zvukový čip pro zpracování audio signálu k přenosu po HDMI, přičemž v mém případě chci použít jen čipset 780G.

Třeba v tom není rozdíl, pak ale nechápu, proč mi to stále nejede, ATI HDMI Audio mám normálně nainstalované. Že by nějaká úmyslná zrada ze strany Microsoftu (kup Win Vista a řekni WOW)?! :D
mstejska (2912)|9.3.2009 23:18
Sakra, na tu grafiku jsem zapomel. Co me spis ted zarazi je datum toho meho driveru.
Richmond (8084)|10.3.2009 04:08
superdrooper (208)|10.3.2009 11:12
[QUOTE=Richmond;227732]Mas nainstalovanou zaplatu na HD Audio?
http://www.ditii.com/2008/01/04/windows-xp-sp3-rc-hd-audio-fix/[/QUOTE]

Zdravím,

firemní drivery od Realtek version R2.13, které jsou ke stažení přímo na stránkách Gigabyte jako audio ovladače k základní desce, obsahují Microsoft High Definition Audio UAAV1, ATI HDMI Devices a také Microsoft High Definiton Audio Driver Package - KB888111.

Nejsem dobrý angličtinář, ale ve zmiňovaném odkaze jen někdo píše, že při instalaci záplaty KB888111 na Win XP s SP3 se mu instalace nezdaří, neboť mu systém napíše, že se snaží přepsat nejnovější ovladače staršími, což mu nedovolí.

Mně se ovšem drivery R2.13 na XP s SP3 normálně instalují (stejně jako všechny ostatní), žádný problém s KB888111 se nehlásí, tudíž žádný FIX, který by povolil instalaci této záplaty, nejspíše nepotřebuji. Pokud se pletu a ten anglický text jsem špatně pochopil, tak mě opravte.

Děkuji za reakci.
Sieben (513)|10.3.2009 14:34
a) jedná se tam o RC verzi SP3, a zmiňue tam, že to vypadá, že MS "zapomněl" přidat podrporu pro UAA do S3 RC a že snad nezapomenou do finálního SP3...
taky je tam ke stažen toto:
Fix for KB888111 for Windows XP SP3 RC v3264 (Original)

tak to zkus. :)
A přepsat to půjde...i novější staršíma... :)
superdrooper (208)|13.3.2009 19:17
[FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"]Tak jsem to zkusil znovu všechno odinstalovat a nainstalovat nejnovější ovladače a vo-a-lá připojím HDMI do televize a HDA HDMI audio output je tam a pokojem se rozléhá zvuk z reproduktorů televize.
Takže problém vyřešen, stačilo jen vše pořádně vypucovat a znovu nainstalovat. :D :D :D [/SIZE][/FONT]