reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Starý Fortron za nový...?

billy_86 (160)|19.1.2010 15:21
Čau, můžu vyměnit starý (cca 2,5 roku) Fortron Blue Storm II FSP400-60GLN za nový Fortron ATX-400PNF. Mám měnit nebo si nechat blue storm?
Logout (4018)|19.1.2010 15:24
GLN je lepší než PNF řada. Ale oba stojej dosti za houby... Ale já bych neměnil.
r34ktor (7477)|19.1.2010 15:58
Asi tak. Když už měnit, tak za něco lepšího.
VLAN (656)|19.1.2010 16:58
Taková výměna ti moc nepomůže..ale jestli chceč do zdroje investovat tak si kup třeba nějaký kousek od Enemaxu, jsou opravdu tiché a spolehlivé(já jsem jedna vyjímka z tisíců kterým začal pískat), prostě je to kvalita, která je však vyvážená financemi. Doporučuji ti řadu Pro82+, např. ve verzi 425W ale budeš si muset připlatit, pokud to nevadí.
billy_86 (160)|19.1.2010 17:15
..taky si myslím, jen sem potřeboval nějaké názory. Jinak na ten blue storm si (zatím) nemůžu vůbec stěžovat, mám docela dost taktováno a stabilita je super, hlučnost je taky docela dobrá a na oko kondíky (zatím) taky vypadaj dobře. Díky a čau.
speedsnail (4876)|19.1.2010 17:19
Záleží kolik tě to bude stát.
1. Pokud zadarmo, tak otevři svůj starý BlueStorm a zkontroluj v jakém je vevnitř stavu (ohořelé části, nafouklé nebo vyteklé kondenzátory atd.) Pokud je v pořádku, tak si novým zdrojem nepomůžeš, elektrické vlastnosti budou stejné. Ale zas nový má záruku a nějaký rok určitě vydrží (což o starém říct nelze). Pokud bude starý vykazovat některé z výše popsaných vad, tak bych si rozhodně vzal ten nový že? :)
2. Pokud bys měl za ten nový platit, tak záleží kolik. Pokud normální obchodní cenu, tak jsou za ty prachy k sehnání řádově lepší Seasonicy OEM a fortrona nebrat. A pokud stávající zdroj stačí (což ted čtu že ano a že je v pořádku), tak nemá smysl zdroje měnit.
VLAN (656)|19.1.2010 17:20
[quote=speedsnail;339869]Záleží kolik tě to bude stát.
1. Pokud zadarmo, tak otevři svůj starý BlueStorm a zkontroluj v jakém je vevnitř stavu (ohořelé části, nafouklé nebo vyteklé kondenzátory atd.) Pokud je v pořádku, tak si novým zdrojem nepomůžeš, elektrické vlastnosti budou stejné. Ale zas nový má záruku a nějaký rok určitě vydrží (což o starém říct nelze). Pokud bude starý vykazovat některé z výše popsaných vad, tak bych si rozhodně vzal ten nový že? :)
2. Pokud bys měl za ten nový platit, tak záleží kolik. Pokud normální obchodní cenu, tak jsou za ty prachy k sehnání řádově lepší Seasonicy OEM a fortrona nebrat. A pokud stávající zdroj stačí (což ted čtu že ano a že je v pořádku), tak nemá smysl zdroje měnit.[/quote]

z toho co chápu, tak je Forton v pohodě, takže výmněna nemá cenu.
Logout (4018)|19.1.2010 17:33
speedsnail: elektrický vlastnosti budou horší, PNF nemá ani aktivní PFC...
speedsnail (4876)|19.1.2010 17:45
Mno.. ono Aktivní nebo pasivní PFC třeba na efektivitu zdroje nemá v podstatě vliv. Ale obecně modernější a účinnější zdroje mají aktivní PFC (ale né pro elektrické vlastnosti, ale hlavně protože je výrazně menší a levnější), takže určitá korelace mezi aktivním PFC a lepšími elektrickými vlastnostmi být může (ale fakt nemusí) :)
Logout (4018)|19.1.2010 18:19
Souhlas - ale ne každej má doma jen jeden počítač (nemluvě o např. analogovejch televizích apod.) a pak i to pasivní PFC může vadit.
A prostě dneska nabízet zdroj s pasivnim PFC je anachronismus - a tak je 99% pravděpodobný, že je anachronismus i zbytek vnitřností.
r34ktor (7477)|19.1.2010 19:06
[quote=speedsnail;339869]... elektrické vlastnosti budou stejné.[/quote]
Nebudou. GLN má jiné vnitřní uspořádání a osazení, což oproti PNF přináší vyšší účinnost a nižší zahřívání.