reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

služba svchost.exe bere všechno CPU

haniccka (77)|30.12.2009 16:14
Mám problém s pc.:confused: Na pc spustím jednoho konkrétního uživatele, ale počítač je zpomalený, veškerá procenta výkonu CPU bere služba SVCHOST.exe, která odebírá cca 98% výkonu. z pc jsem již odstranila (doufám) veškeré neřády co tam byli (použito nod32, antimalware, spybot), přesto to nepomohlo. zajímavé je, že problém je pouze u jednoho uživatele. pokud se přihlásím jako admin, tak procesor jede na cca 7% a vše šlape jak má. Přikládám výpis antimalvare o odstranění virů a také screenshot výkonu procesoru a výpis procesů u uživatele a admina. Snad někdo poradí co s tím. předem díky ;)
Suprak (408)|30.12.2009 16:18
haniccka (77)|30.12.2009 16:22
[quote=Suprak;332472]Takže PC už jede viz. https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=332458#poststop ?[/quote]

Milý pane občasný diskutére. Pc nejede. Dělám správce sítě a spravuju více počítačů. Kdybych radu nechtěla, tak bych sem nepsala. Jedná se o jiný stroj a ten stále zlobí. Teď mám prostě problém se dvěma stroji.
Pro upřesnění píši sestavu, kterou mi otestoval program AIDA32:
Základní deska:
CPU typ Unknown, 3000 MHz (3.75 x 800)
Název základní desky Neznámý
Čipová sada základní desky Neznámý
Pracovní paměť 502 MB
BIOS Typ Award (12/16/05)

Víc o stroji asi nezjistím, nebo ano? Ovšem nemyslím si, že by to v případě tohohle problému bylo tak důležité...
Logout (4018)|30.12.2009 16:39
Stáhni si "process explorer" od wininternals a zjisti, která přesně služba to dělá.
hl.hl (1387)|30.12.2009 16:49
[quote=haniccka;332475]Milý pane občasný diskutére. Pc nejede. Dělám správce sítě a spravuju více počítačů. Kdybych radu nechtěla, tak bych sem nepsala. Jedná se o jiný stroj a ten stále zlobí. Teď mám prostě problém se dvěma stroji.
Pro upřesnění píši sestavu, kterou mi otestoval program AIDA32:
Základní deska:
CPU typ Unknown, 3000 MHz (3.75 x 800)
Název základní desky Neznámý
Čipová sada základní desky Neznámý
Pracovní paměť 502 MB
BIOS Typ Award (12/16/05)

Víc o stroji asi nezjistím, nebo ano? Ovšem nemyslím si, že by to v případě tohohle problému bylo tak důležité...[/quote]


Co treba EVEREST, ten ti rekne o pocitaci hooooooodne informaci.
koren3 (255)|30.12.2009 17:11
Nedělával takovou neplechu AcrobatUpdater?
astec (1823)|30.12.2009 17:15
[quote=Logout;332482]Stáhni si "process explorer" od wininternals a zjisti, která přesně služba to dělá.[/quote]

Správný tip a já myslím že to dělá antivir nod, ve spolupráci se spybootem. Začal bych tím spybootem
|Mio| (1333)|30.12.2009 19:06
Jaky jsou to Windows ??? Aktualizovane jsou?
haniccka (77)|2.1.2010 10:40
[quote=|Mio|;332552]Jaky jsou to Windows ??? Aktualizovane jsou?[/quote]

win xp pro sp3.. pravidelně udržované
haniccka (77)|2.1.2010 10:41
[quote=astec;332503]Správný tip a já myslím že to dělá antivir nod, ve spolupráci se spybootem. Začal bych tím spybootem[/quote]

ok, vypnu jeho služby /teatimer apod/.. nebo úplný odinstal?
haniccka (77)|2.1.2010 10:43
[quote=Logout;332482]Stáhni si "process explorer" od wininternals a zjisti, která přesně služba to dělá.[/quote]

ok, dám vědět jak to dopadlo .. ..
hl.hl (1387)|2.1.2010 10:46
[quote=haniccka;333427]ok, dám vědět jak to dopadlo .. ..[/quote]

Vedle tlacitka CITACE je tlacitko ZAHRNOUT DO VICENASOBNE CITACE. A ne tady vyplodit behem 3 minut 3 nove prispevky.
astec (1823)|2.1.2010 10:46
[quote=haniccka;333427]ok, dám vědět jak to dopadlo .. ..[/quote]

Tím proces explorerem začni, Ten Spyboot kompletně, tedy pokud to bude on, což si myslím
StD (1963)|2.1.2010 10:53
[quote=astec;333429]Tím proces explorerem začni, Ten Spyboot kompletně, tedy pokud to bude on, což si myslím[/quote]
Ten TeaTimer se sice takto na slabčích strojích chová, ale musíš si uvědomit PROČ - hlídá totiž registr - a jestli k němu něco přistupuje tak často, že to vytěžuje CPU na 100 %, tak to není normální. Tudíž naopak bych si Spybot S&D pustil a zkontroloval si především, co se narvalo nově do položek po spuštění a tam ty blbosti povypínal. Samozřejmě taky provést kontrolu.
scratchy27 (315)|2.1.2010 11:15
NOD nepoužívám, naštěstí, takže nevím jestli i on tohle může způsobit. Nicméně tohle jsem již řešil na více počítačích, které NOD neviděli ani zdálky :-)
Odraž se od toho ProcessExploreru, jinak je to jen střílení od boku. Můj tip je na podělanou službu automatických updatů. MS proto přímo vydával hotfix.
Teď nemám bohužel moc času, takže to nedohledám, ale strejda google ví všechno :-)
haniccka (77)|2.1.2010 11:19
[quote=hl.hl;333428]Vedle tlacitka CITACE je tlacitko ZAHRNOUT DO VICENASOBNE CITACE. A ne tady vyplodit behem 3 minut 3 nove prispevky.[/quote] [FONT="Arial Narrow"]Díky za radu, moc často sem nechodím, ale od teď to budu používat :)[/FONT]


[quote=astec;333429]Tím proces explorerem začni, Ten Spyboot kompletně, tedy pokud to bude on, což si myslím[/quote] V příloze přikládám nějaké info z process exploreru, spybot jsem odinstalovala (psal cosi o neúplné odinstalaci, a že ostatní složky je možno smazat ručně, takže jsem smázla tři složky bez obsahu), ale problém stále trvá. sakra pakárna. přitom ve správci služeb už nejede ani teatimer, do kterého jsem vkládala tolik nadějí :( ach jo .. furt to jede na 100%, větrák jede jak šílený. prosím mrkněte na ten výpis, jestli z toho něco vyčtete.
scratchy27 (315)|2.1.2010 12:13
Tak znovu, na 99% jde o problém s Windows Update. Zkus následující postup :
Vypni autom. aktualizaci (pravým na tento počítač -> vlastnosti -> Automatické aktualizace -> vypnout automatické aktualizace). Pote restart -> nouzový režim -> tam přejmenovat složku c:\windows\SoftwareDistribution na třeba c:\windows\SoftwareDistribution.bak (případne smazat). Poté povolit automatické aktualizace a restartovat zpět do normalního režimu.
astec (1823)|2.1.2010 12:42
[quote=scratchy27;333478]Tak znovu, na 99% jde o problém s Windows Update. Zkus následující postup :
Vypni autom. aktualizaci (pravým na tento počítač -> vlastnosti -> Automatické aktualizace -> vypnout automatické aktualizace). Pote restart -> nouzový režim -> tam přejmenovat složku c:\windows\SoftwareDistribution na třeba c:\windows\SoftwareDistribution.bak (případne smazat). Poté povolit automatické aktualizace a restartovat zpět do normalního režimu.[/quote]

V případě problémů s automatickou aktualizací je problém v databázi DataStore.edb ve stejnojmeném adresáři. Dá se to ale tak i řešit.
viz https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=30600
haniccka (77)|2.1.2010 13:07
juchůůů, jste zlatý, kluci moji odborníci :) .. já to říkám pořád, že víc hlav víc ví. A to jsem se s tím trápila tak dlouho, dokonce kvůli tomu musela do práce i v sobotu a o svátkách. Ale je to vyřešeno. díky moc, vaše rada pomohla, téma možno označit za vyřešené
haniccka (77)|2.1.2010 14:11
.......... jásala jsem předčasně. po restartu jsem aktualizace zapnula, nechtěla jsem být bez nic. znovu restart, přihlášení uživatele a ups.. opět výkon 100%, teď už ani předchozí postup nepomohl.. takže buď bude zrada někde jinde a nebo dělám něco blbě :(

......... takže aktualizace opět vypnuty, adresář smazán, po zapnutí a najetí uživatele jelo všechno tak jak má. Pak jsem zapnula outlook, pak jsem ho vypnula a rázem procesor opět 100% a jede jak blázen.. jdu otestovat dalším pokusem .. co s tím sakra je :(

.......... restart pc, přihlášení jako administrator a vše jede krásně, odhlášení - přihlášení jako user a ouha..100%.. ok, znovu odhlášení, přihlášení jako admin, ale stále 100%.. pomůže jen opětovný restart .. .. jdu zkoušet dál
scratchy27 (315)|2.1.2010 15:32
OK, tak to zkusíme ještě jinak ;-)
- stáhni si novou verzi Windows Update (v3) : http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=91237 a ulož jí na c:\
- stáhni si následujíci .BAT soubor : http://www.uloz.to/3495958/fix-svchost.bat a taky ho ulož na C:\
- jako poslední stáhni tenhle hotfix : http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=cs&FamilyID=7a81b0cd-a0b9-497e-8a89-404327772e5a (už by měl být nainstalovaný, ale pro jistotu) a taky ho ulož na C:\
- restartuj do nouzového režimu (jako administrator)
- spusť ten stažený fix-svchost.bat, počkej až celý projede (bude to chvilku trvat). Až skončí, tak by se to DOSový okno mělo zavřít samo ;-)
- až to projede, tak spusť WindowsUpdateAgent30-x86.exe
- jako poslední spusť ten hotfix WindowsXP-KB927891-v3-x86-CSY.exe
- tak a teď restart

no a pak se modli :-)
haniccka (77)|3.1.2010 12:37
[quote=scratchy27;333529]OK, tak to zkusíme ještě jinak ;-)
- stáhni si novou verzi Windows Update (v3) : http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=91237 a ulož jí na c:\
- stáhni si následujíci .BAT soubor : http://www.uloz.to/3495958/fix-svchost.bat a taky ho ulož na C:\
- jako poslední stáhni tenhle hotfix : http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=cs&FamilyID=7a81b0cd-a0b9-497e-8a89-404327772e5a (už by měl být nainstalovaný, ale pro jistotu) a taky ho ulož na C:\
- restartuj do nouzového režimu (jako administrator)
- spusť ten stažený fix-svchost.bat, počkej až celý projede (bude to chvilku trvat). Až skončí, tak by se to DOSový okno mělo zavřít samo ;-)
- až to projede, tak spusť WindowsUpdateAgent30-x86.exe
- jako poslední spusť ten hotfix WindowsXP-KB927891-v3-x86-CSY.exe
- tak a teď restart

no a pak se modli :-)[/quote]

modlila jsem se, ale nepomohlo to :(

takže zatím to vyřeším vytvořením nového usera a až bude chvíle volna /uživatel bude mít dovolenou/, tak ty widle celý přeinstaluju a bude klid . Ach jo, doufala jsem v zázrak, ale nezdařil se. Co naděláme ...
hl.hl (1387)|3.1.2010 12:49
[quote=haniccka;333803]modlila jsem se, ale nepomohlo to :(

takže zatím to vyřeším vytvořením nového usera a až bude chvíle volna /uživatel bude mít dovolenou/, tak ty widle celý přeinstaluju a bude klid . Ach jo, doufala jsem v zázrak, ale nezdařil se. Co naděláme ...[/quote]

No doufam ze jsi krom toho modleni postupovala podle toho navodu.:D
astec (1823)|3.1.2010 12:50
No nepřekvapilo mně to, jestl se podíváš tak ten proces je svázán s DCOM, Distributed COM (Component Object Model) Je to síťová verze COM, což je na platformě nezávislý, distribuovaný, objektově orientovaný systém typu klient/server fy Microsoft pro vytváření binárních SW komponent (objektů) a jejich vzájemnou komunikaci.

Toto o tom píší
Pro bezchybnou komunikaci dat mezi OPC klienty a vzdálenými OPC servery je nezbytně nutné nastavit výjimku pro příslušný OPC server a DCOM port v bráně Windows Firewall !!!

Poznámka: Windows Firewall chrání před nevyžádaným připojením ostatních uživatelů ze sítě nebo Internetu k Vašemu počítači. Takovým připojením je i síťová komunikace dat mezi OPC klienty a OPC servery

Takže dle mého laického soudu je tam problém s přistupováním k síti a síťovým aplikacím. Jaké je tam účetnictví??? Co je v logu, tedy ve všech??? Je tam něco? pokud ne, je spustěna služba?
haniccka (77)|4.1.2010 09:41
[quote=astec;333806]No nepřekvapilo mně to, jestl se podíváš tak ten proces je svázán s DCOM, Distributed COM (Component Object Model) Je to síťová verze COM, což je na platformě nezávislý, distribuovaný, objektově orientovaný systém typu klient/server fy Microsoft pro vytváření binárních SW komponent (objektů) a jejich vzájemnou komunikaci.

Toto o tom píší
Pro bezchybnou komunikaci dat mezi OPC klienty a vzdálenými OPC servery je nezbytně nutné nastavit výjimku pro příslušný OPC server a DCOM port v bráně Windows Firewall !!!

Poznámka: Windows Firewall chrání před nevyžádaným připojením ostatních uživatelů ze sítě nebo Internetu k Vašemu počítači. Takovým připojením je i síťová komunikace dat mezi OPC klienty a OPC servery

Takže dle mého laického soudu je tam problém s přistupováním k síti a síťovým aplikacím. Jaké je tam účetnictví??? Co je v logu, tedy ve všech??? Je tam něco? pokud ne, je spustěna služba?[/quote]

prosím radu pro blby .. zatím jsem to vyřešila vytvořením nového uživatele a běží to, ale neřeší to ten základní problém. totiž proč k tomu došlo a jak to vyřešit jinak než reinstalací xp?
hl.hl (1387)|4.1.2010 10:33
[quote=haniccka;334032]prosím radu pro blby .. zatím jsem to vyřešila vytvořením nového uživatele a běží to, ale neřeší to ten základní problém. totiž proč k tomu došlo a jak to vyřešit jinak než reinstalací xp?[/quote]

No ja myslim, ze pokud jsi to podle rad nedokazala odstranit, tak ti ani nikdo nerekne co to je presne za problem, proc k tomu doslo a jak se tomu vyhnout.