reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde mi nainstalovat windows xp sp3

pikina24 (79)|12.11.2010 11:06
Ahojte mam taky problem.Mam nainstalovany SP3.Vzdy ked som mal nejaky problem s pocitacom tak som vytiahol cd na ktorom mam SP3.Zakazdym sa mi uspesne nainstaloval(aj ked som ho uz mal nainstalovany).Ale teraz sa mi neda nainstalovat.Asi v polovici sa instalacia vypne a ukaze mi:Pristup bol odopreny.Stlacim ok a potom mi vypise toto:Service pack 3 installation did not complete.Windows XP has been partially updated and may not work properly.Cim to moze byt sposobene?.Vopred dakujem za kazdu radu.
DrZelenka (2491)|12.11.2010 11:15
Jaky problem s pocitacem to byl tentokrat?

Pri reinstallu OS bys mel nejdriv zformatovat diskovy oddil se soucasnym systemem a teprv potom tam znova instalovat.
pikina24 (79)|12.11.2010 11:36
Nebol ziadny problem akurat len to ze mi ide pomaly pocitac a viem ze ked dam SP3 tak pojde lepsie.ale nejde nainstalovat.
Porad ako mam naformatovat lebo niesom az taky odbornik na toto.Nejaky postup. Diky.
johny__g (6387)|12.11.2010 11:43
Cože máš na tom CD? Jenom SP3 nebo celý OS? Postup je jednoduchý - zálohuješ si vše potřebné na disku kde máš operační systém, pak dáš instalační CD s Win XP do mechaniky a nabootuješ z ní. Necháš instalovat systém znovu (ne opravit), a před instalací necháš disk (asi C:\) zformátovat.
athens (724)|12.11.2010 11:51
[quote=pikina24;415805]Nebol ziadny problem akurat len to ze mi ide pomaly pocitac a viem ze ked dam SP3 tak pojde lepsie.ale nejde nainstalovat.
Porad ako mam naformatovat lebo niesom az taky odbornik na toto.Nejaky postup. Diky.[/quote]

Takže jestli to dobře chápu tak máš nainstalovaný OS se SP2 a chceš dát SP3? Někde jsem se dočetl při aktualizaci a instalaci SP tomu bránil antivir, který zamezil přístup.
pikina24 (79)|12.11.2010 11:53
To by bolo vela zalohovania aj 50 GB skoro, lebo nemam rozdeleny harddisk na 2 casti.Inak sa to neda ako na novo nahrat windows?
pikina24 (79)|12.11.2010 11:55
Ano antivir som vypol ale nepomohlo.A SP3 uz mam nainstalovany.A vela krat uz som ho nanho preinstaloval a islo.ale teraz sa neda nainstalovat.
athens (724)|12.11.2010 12:08
[quote=pikina24;415810]To by bolo vela zalohovania aj 50 GB skoro, lebo nemam rozdeleny harddisk na 2 casti.Inak sa to neda ako na novo nahrat windows?[/quote]

Přece by jsi pouze formátoval tu část disku kde máš OS :mistake takže zálohu by jsi provedl zkopírovám souborů na druhý disk

[quote=pikina24;415812]Ano antivir som vypol ale nepomohlo.A SP3 uz mam nainstalovany.A vela krat uz som ho nanho preinstaloval a islo.ale teraz sa neda nainstalovat.[/quote]

A není třeba nějak poškozené medium (CD) kde máš ten SP3
astec (1823)|12.11.2010 12:15
Pokud tam máš již SP3, provedeš aktualizace, tak tak již nenacpeš opět stejný SP3.

Pokud by jsi jej tam nemněl, tak jsem našel toto, ale bez odkazu na soubor : najseš na netu, nebo s koncovkou msi

1.Stáhnout a nainstalovat Subinacl.exe.
2.Poznámkový blok.
3.vložit

cd /d "%ProgramFiles%\Windows Resource Kits\Tools"
subinacl /subkeyreg HKEY_LOCAL_MACHINE /grant=administrators=f /grant=system=f
subinacl /subkeyreg HKEY_CURRENT_USER /grant=administrators=f /grant=system=f
subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT /grant=administrators=f /grant=system=f
subinacl /subdirectories %SystemDrive% /grant=administrators=f /grant=system=f
subinacl /subdirectories %windir%\*.* /grant=administrators=f /grant=system=f
secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose

4.Uložit jako oprava.cmd
5.Spustit jako Admin

Čekat
6. instalovat SP3
pikina24 (79)|12.11.2010 12:30
[quote=athens;415814]Přece by jsi pouze formátoval tu část disku kde máš OS :mistake takže zálohu by jsi provedl zkopírovám souborů na druhý disk



A není třeba nějak poškozené medium (CD) kde máš ten SP3[/quote]



Uz som pisal ze nemam dva disky len jedet teda C.

A disk na ktorom je sp3 je cisty ako zrkadlo.
pikina24 (79)|12.11.2010 12:34
[quote=astec;415815]Pokud tam máš již SP3, provedeš aktualizace, tak tak již nenacpeš opět stejný SP3.

Pokud by jsi jej tam nemněl, tak jsem našel toto, ale bez odkazu na soubor : najseš na netu, nebo s koncovkou msi

1.Stáhnout a nainstalovat Subinacl.exe.
2.Poznámkový blok.
3.vložit

cd /d "%ProgramFiles%\Windows Resource Kits\Tools"
subinacl /subkeyreg HKEY_LOCAL_MACHINE /grant=administrators=f /grant=system=f
subinacl /subkeyreg HKEY_CURRENT_USER /grant=administrators=f /grant=system=f
subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT /grant=administrators=f /grant=system=f
subinacl /subdirectories %SystemDrive% /grant=administrators=f /grant=system=f
subinacl /subdirectories %windir%\*.* /grant=administrators=f /grant=system=f
secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose

4.Uložit jako oprava.cmd
5.Spustit jako Admin

Čekat
6. instalovat SP3[/quote]

DA SA NACPAT
predstav si ze uz milionkrat som tam mal sp3,teda som ho len preinstaloval a vzdy islo.niekedy aj 2 alebo 3 krat za sebou a aj tak sa dalo nainstalovat.
treba vyskusat a potom davat rady.
pikina24 (79)|12.11.2010 12:37
Take rady ze nainstaluj si windows na novo.tak to vam pekne dakujem za taku radu.ked neviete poradit tak radsej nepiste nic.
athens (724)|12.11.2010 12:40
[quote=pikina24;415818]Uz som pisal ze nemam dva disky len jedet teda C.

A disk na ktorom je sp3 je cisty ako zrkadlo.[/quote]

Tak promiň před obědem už nějak nevídím mám/nemám :mistake