reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GPS Navigácia :)

dabelik (110)|23.7.2009 22:20
Ahoj :o)

Dúfam, že som sa ako tak trafil so sekciou a keď nie tak nebiť ma!! :)
Chcel by som Vás poprosiť aby ste mi poradili ohľadom značky a modelu, ktorý sa oplatí kúpiť do auta :) Čo som trošku prezeral net došiel som k záveru, že značkou Mio či TomTom by som nič nepokazil ale nevyznám sa v tom tak by som vás poprosil o radu aký model do tých 200€ + aby bola prijateľná cena za aktualizáciu máp či nebodaj zadarmo? hh :) ..

Vopred vďaka za rady..

P.S.: Len taký malý dotaz, je možné nelegálne aktualizovať mapy? ale pšššt! :) ..
dzandra (1368)|23.7.2009 22:23
[quote=dabelik;273784]Ahoj :o)

P.S.: Len taký malý dotaz, je možné nelegálne aktualizovať mapy? ale pšššt! :) ..[/quote]

K tomu pšššt to by jsi se divil co lze vše na navigacích nelegálně aktualizovat
mstejska (2912)|23.7.2009 22:25
Po zkušenostech bych vzal garmin. U toho se dočkáš kvality, ale zaplatíš za ni dost.
EditorPO (2819)|23.7.2009 23:54
Ja mam TomTom 930T a nemenil by som. Rozhodol som sa pre neho na zaklade 3-ojmesacneho surfovania po roznych specializovanych forach. Jednoduche aktualizacie map prvy rok zdarma a dalsie roky sa plati nejakych 50€ rocne. Zalezi aku mapu chces. Ked uz mas na drahsiu navigaciu, tak mas aj na aktualizacie. :)
Dalsie aktualizacie vytvara komunita majitelov a nadsencov TomTom, do ktorej sa mozes pridat aj ty. Jednoducho, urobis len zmeny vo svojom zariadeni, ktore sa automaticky uploadnu na server.
Spusta POI (Point of Interrest) je na nete zdarma. Aktualne mapy sa daju najst tiez :)
TomTom ma pekne 3D zobrazovanie odbocovania na komplikovanejsich vyjazdoch a mnoho dalsich features.

Inak sa mi tiez celkom pozdava Dynavix.
xmarek (1676)|24.7.2009 08:20
Nedávno jsem si prohlížel navigaci Mio, kterou vlastní kolega a celkem mě zaujala. Shodou okolností jsem viděl v televizi pořad, kde nějaký pán řešil s touto firmou možnost aktualizace map. Děs, hrůza, prostě noční můra. Nakonec jsem dospěl k závěru, že když navigaci tak TomTom. Možná i s důvodu, že ji používám na PDA (Kaiser) a zdá se mi jednoduchá a přehledná např. v porovnání s iGO. Netvrdím, že se dá nani vždy 100% spolehnout, ale na co se dá. ;)
Marenek (239)|24.7.2009 09:20
tom tom - tlumočím důrazné doporučení kamaráda, který jich už pár vyzkoušel a hlavně u tom tomu zkončil jeho otec, kterému všechno ostatní přišlo příliš složité.
dabelik (110)|24.7.2009 13:15
Ja vám ďakujem za odpovede a tak sa pozriem po niečom z dielne TomTom čo by mi cenovo vyhovovalo a tak vravíte, že TT sa dá aj tak povediac free update-ovať čo sa týka máp? :) to by bolo skvelé :-P

P.S.: EditorPo - 1. No investovať do navigácie je dobré z hľadiska toho, že môžem s ňou počítať do budúcna ale nevýhoda je, že až tak sa necestuje s autom do zahraničia aby sa navigácia využívala dostatočne na to aby som platil 50€ na rok :-P

2. Tú komunitu mám chápať tak že vďaka nim sa vytvárajú "free" update-y? :)
EditorPO (2819)|24.7.2009 13:36
Oficialne update mapy hlavne znamena, ze sa doplnia novo vybudovane cesty, zmenene rychlostne limity a podobne.
Updaty od komunity sa tykaju hlavne zmien v dopravnom znaceni (zmena jednosmerky, docasne ale dlhodobe vyluky a obchadzky a pod.) Tiez su to POI. V nastaveniach si ale musis nastavit, ze ake updaty od komunity chces stahovat. Ci vsetky, alebo len potvrdene viacerymi uzivatelmi, pripadne len overene od TomTom centraly.

Na nete je vela stranok, ktore sa venuju TT. Hlavne fora, kde sa dozvies rozne finty a sposoby doplnania a upgrade map.

Ja som kupoval TT kvoli minulorocnej dovolenke, ked som precestoval krizom Europou, takze sa mi navigacia riadne hodila. Ale vyuzivam ju casto aj doma, ked idem do mesta, ktore nepoznam a nechcem bludit pri hladani nejakej ulice. V zahranici som navigaciu pouzival aj ako chodec, pri hladani roznych turistickych zaujimavosti. Len davaj pozor, bateria vydrzi len par hodin, ked ju nepotrebujes, tak vypni.
dabelik (110)|24.7.2009 22:23
Ešte raz vďaka, nakoniec sa rozhodol ocino pre riešenie Mio moov 200 :-P snáď to dobre poslúži :) ešte raz vďaka ;)
Liqid (410)|25.7.2009 07:14
Pouzivam TomTom 730 a maximlani spokojenost.
Alf (305)|25.7.2009 14:04
[quote=dabelik;274209]Ešte raz vďaka, nakoniec sa rozhodol ocino pre riešenie Mio moov 200 :-P snáď to dobre poslúži :) ešte raz vďaka ;)[/quote] Řekl bych, že je to jedna z nejhorších voleb, kterou mohl udělat. MIO se s řadou Moov nijak moc nevytáhlo. Hlavní problém je v tom, že oproti předchozím typům je v ní použit jiný navigační software (původně bylo IGo), který má řadu problémů a značná část majitelů to řeší odblokováním a altetrnativním softem na SD kartě. Moov 2xx má navíc pouze 32 MB RAM a interní pamět je jenom 512 MB. To při použití jiného navigačníého software způsobuje značné komplikace, dá se říct, že je na hranici použitelnosti.
Dalším problémem je výdrž akumulátoru, která je oproti jiným navigacím hóóóódně malá. U nového zařízení je to na úrovní 1 hod. při zapnuté navigaci. S jeho životností je to podobné, mně vydržel ca 9 měsíců a vím, že tento problém nemám jenom já.
Pokud tedy to má být Moov, tak jedině něco z řady 3xx a vyšší a přemýšlet o jeho odblokování. Hodně informací najdeš tady

Pokud jde o ostatní navigační softy, jednoznačně nejlíp je IMO na tom IGo 8.3. Zkoušel jsem všechny výše uvedené navigační softy (i další) a IGo má momentálně nejkvalitnější mapové podklady, které navíc existují v různých verzích (přesněji od různých vydavatelů), takže je možné vybrat si ty, které nejlíp vyhovují. Existuje také značné množství skinů a je možno zobrazit daleko víc informací. Výhodou je také to, že můžeš nahrát pouze mapy států, které potřebuješ a tím uvolnit značnou část SD karty pro jiné účely.
dabelik (110)|26.7.2009 20:54
No my máme model s 1GB internou a akosi ma nenapadá ako prísť na to koľko je tam MB Ram.. nie je na to nejaký spôsob ako to zistiť? :(
Alf (305)|26.7.2009 22:50
[quote=dabelik;274810]No my máme model s 1GB internou a akosi ma nenapadá ako prísť na to koľko je tam MB Ram.. nie je na to nejaký spôsob ako to zistiť? :([/quote]Nevím, o jakou verzi Moov 200 se jedná ale na oficiálních stránkách je tohle
dabelik (110)|26.7.2009 23:19
No áno bol som sa pozrieť na ich stránku ale tak tú čo mám pred sebou na krabici ma napísané "Mio Moov 200 Central Europe" tak ja ti neviem no hh :) rád by som to nejako zistil ale keď som sa oca pýtal tak ani nebolo nič k tomu vraj písané ako v predajni..
ICEBOSS (3435)|27.7.2009 00:02
ja bych vzal tomtoma (asi 630). mio melo divny ovladani a cesky servis totalne sux.
dabelik (110)|28.7.2009 12:10
no ovládanie v MioMap2008 je trošku zvláštne ale dal som si do nej iGo Amigo a to je už oveľa lepšie :) dnes tam ešte vyskúšam iGo 8.3.x a podľa ohlasov je to ten najlepší soft pre navigáciu :)
MartyMcFly (222)|29.7.2009 20:29
Zdravím,
Osobní zkušenost mě velí, že pro mě nejpovedenější GPS navigace spolu s navigačním software je Arival spolu s iGO 2006, které mě maximálně vyhovuje a velmi dobře plánuje trasy. Třeba s Tom Tomem nemám moc dobré zkušenosti..

Howk.
EditorPO (2819)|29.7.2009 23:09
[quote=MartyMcFly;276094]Třeba s Tom Tomem nemám moc dobré zkušenosti.. [/quote]
... konkretizuj
konecnyvopa (159)|30.7.2009 07:46
Před týdnem jsem koupil MIO 580, vyzkoušel - krkolomné ovládání, divná grafika, podivné navigování a vrátil. Teď čekám na penízky zpět a jdu do TomTom 730.