reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

K9N2 Diamond - zvuk, obraz, lan

Rendl2 (501)|11.4.2010 15:33
Ahoj, koupil jsem starší desku bez příslušenství K9N2 Diamond.
1. Zjistil jsem, že chybí standardní konektor na výstup zvuku jack, protože origo je s deskou zvuková karta a tu mi k tomu neprodali.
2. Předem jsem si koupil radukci na DVI D-Sub, ale nedošlo mi, že DVI-D je bez analogové složky a nemůžu připojit LCD, které má jen D-Sub konektor. Tudíž jedu na x let starou PCI grafiku abych vůbec viděl obraz.
3. Nedaří se nainstalovat Realtek 8211BL ovladač, tak musím mít zase starou PCI síťovku, abych se připojil na net. Systém XP prof. sice detekuje síťový adaptér, ale hlásí chybu při instalaci ovladače, že ovlačač neobsahuje informaci o harware.

Nechce se mi dokupovat zvukovka a grafická karta, když je integrovaná solidní, tak bych potřeboval poradit jak to vyvést z mainbordu jinak a poradit jak nainstalovat LAN, když není v seznamu od výrobce Realtek co nabízí systém při instalaci driveru. Děkuji
Richmond (8084)|11.4.2010 15:43
Zvukovka neni integrovana.
U toho DVI neni analog zapojeny na desce? Docela me prekvapuje, ze u ty MSI chybi HDMI + DSUB/DVI + DSUB... Zkousel jste plne zapojenou DVI redukci?

edit: ovladace pro prvni sitovku (Realtek 8111) jsou pouze pro Visty, pro druhou sitovku jsem je pro jistotu nenasel vubec (hledal jsem pouze na realtek.cz)
Rendl2 (501)|11.4.2010 15:49
[quote=Richmond;367106]Zvukovka neni integrovana.
U toho DVI neni analog zapojeny na desce? Docela me prekvapuje, ze u ty MSI chybi HDMI + DSUB/DVI + DSUB... Zkousel jste plne zapojenou DVI redukci?
[/quote]

Je tam jen DVI-D a do něho nejde zastrčit redukce DVI D-Sub, protože redukce má 4 piny navíc pro analog a DVI-D nemá pro ty čtyři piny dírky:)
Richmond (8084)|11.4.2010 15:59
Jaky ctyri dirky? Zkousel jste tedy plne zapojenou redukci nebo ne? Troufam si tvrdit, ze tam padne jako ulita


edit: tak uz to vidim - TO JE NEUVERITELNEJ MASAKR :) Strasna to slepenice ;) Jedine tedy sehnat tu zrejmenedostatkovou redukci "MSI" spesl do HDMI nebo vylomit ty ctyri piny v redukci :mistake:angry
Rendl2 (501)|11.4.2010 16:25
Ty 4ři piny se nemůžou vylomit, protože ty jsou právě na vedení analogovýho signálu, to už jsem zjistil. Pak by ta redukce vůbec nešla ani na jiný grafice. A HDMI je asi taky pouze digitál bez analogu.
Rendl2 (501)|11.4.2010 16:28
chip Realtek 8211 BL
Richmond (8084)|11.4.2010 16:33
[quote=Rendl2;367136]chip Realtek 8211 BL ne 8111 je na desce[/quote]
Ano, to je druha sitovka - jak jsem psal, na tu jsem ovladace pro jistotu nenasel vubec ;)

Jak rikam - slepenice brutalni, neni vychodiska :angry Aneb jak si MSI predstavuje hi-end ;)

edit: na druhou stranu me unika smysl pripojovat lcd analogem ;) Ale to je mozna moje vina
Rendl2 (501)|11.4.2010 16:46
LCD mám FP557 a to má jen analog asi kvůli tomu, že tenkrát nebyly GK s DVI tak rozšířený. Už jsem ho našel ten druhý realtek. mrňous se schoval za chladič
Rendl2 (501)|11.4.2010 16:54
Stáhnul jsem ten ovladač z Realteku 8111 a ten horní Lan konektor už funguje, tak se mi uvolnilo jedno PCI kdybych koupil nejakou PCI zvukovku, jestli to jinak nepůjde.
Richmond (8084)|11.4.2010 16:55
[quote=Rendl2;367142]LCD mám FP557 a to má jen analog asi kvůli tomu, že tenkrát nebyly GK s DVI tak rozšířený.[/quote]
Nesnazite se mi namluvit, ze v roce 2002 nebylo mozne sehnat grafiku s DVI (ktery bezne mivaly grafiky typu GF2!) :notsure

edit: ne, jinak nez pridanim zvukovky do pci/pcie to opravdu nepujde ;)
Rendl2 (501)|11.4.2010 17:02
Já měl v tu dobu GF2 bez DVI a vůbec jsem neměl páru o nějakým DVI, takže jsem nepřemejšlel o jiným konektoru u LCD, než který mi pasoval na grafiku. Možná to existovalo, ale já v tu dobu byl rád, že poznám počítač od gramofonu.
Richmond (8084)|11.4.2010 17:36
...zrejme jste mel nejakou "osekanou" s 64bit sbernici (nebo low-profile) protoze dvi se opravdu normalne osazovalo. Tedy pokud nehovorim o "spesl" slepenicich jako je treba tahle (i jine) deska...