reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde nainstalovat Win7

Sc@rY (78)|4.12.2010 22:47
Zdravím, pokouším se nainstalovat win7, vyzkoušel jsem už snad všechno a stále to nejde. Na začátku jsem chtěl instalaci provést přes boot dvd jenže bios vůbec nedekuje dvd mechaniku (ve win normálně funguje). Tak jsem vytvořil bootovací flasku jenže pokud vyberu prioritu při startování tak si nestane vůbec nic a normálně naběhne win. Pokud ji vyberu přímo přes nabídku zařízení k bootu tak se mi oběví zase flash recovery. Zkoušel jsem to tedy nainstalovat na jiném pc, instalace proběhla naprosto v pořádku, jenže jen co jsem dal hdd zpět tak už jsem měl zase chybu "chybí bootmgr". Takže co s tím ?
Richmond (8084)|4.12.2010 23:35
Co je to za desku? Co je to za mechaniku (PATA/SATA)? Je správně nastaven bios (AHCI/IDE) + samozřejmě dát pozor pokud jsou některé porty AHCI only nebo jestli nejsou půlený s RAIDEM/jiným řadičem (většinou označeny jinak barevně)...
Sc@rY (78)|5.12.2010 09:15
Deska MSI K8N Neo, mechanika SATA. V BIOSU nastavený sata je, protože hdd je v biosu normálně.
zsdx (2098)|5.12.2010 12:01
[quote=Sc@rY;420783]bios vůbec nedekuje dvd mechaniku (ve win normálně funguje). Tak jsem vytvořil bootovací flasku jenže pokud vyberu prioritu při startování ... Takže co s tím ?[/quote]

Rozchodit mechaniku v BIOSu, co jineho? No, mozna udelat tu flashku korekntne, treba takto ci tak.
Richmond (8084)|5.12.2010 12:05
...a potom zkontrolovat, jestli OPRAVDU neproblikne Error 43 při při bootování z instalačního média. MSI desky tohle dělají celkem rády (tzn. že se nedá nainstalovat W7, ano čtete správně!!!)
Sc@rY (78)|5.12.2010 12:42
Jasně, jenže jak ji rozchodit ? Flashka byla určitě v pořádku. V jiném pc bootovala.
Richmond (8084)|5.12.2010 12:57
Visty na tom běží (nehází Error 43) tzn. ripnout bootovací informace z instalačky Vist a ty pak vložit do instalačky W7 a vypálit ;)

...nebo nekupovat MSI :D
Sc@rY (78)|5.12.2010 13:54
Zkoušel jsem na tu flashku nahrát soubory z originálního dvd s XP a taky to nepomohlo. Prostě když ji dám na 1. místo v bootu tak se nestane nic, když ji vyberu z nabídky zařízení k bootu tak mi to nabídne flash recovery.
Není někde nějaký návod jaké přesně soubory ripnout ? Zkusil bych to tam nahrát na jiném pc.
Richmond (8084)|5.12.2010 14:42
Tu flešku musíš udělat bootovací (zkus to vyhledat - tady na fóru tu někdo dával návod), samozřejmě pokud neumí MSI bootovat Win7 instalačku z dvd tak nebude bootovat ani z flešky - je nutné vyměnit ten boot z Vist!
Máš smazanou partišnu? Někdy to odmítá bootovat i z dvd i přesto, že je dvd i bootovací pořadí správně nastavené - pomůže ale např. klávesa F8 (bypass)

Flash Recovery je co? Na flešce je tedy nějaká záloha? :notsure