reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem stav baterie na Notebooku

palo1129 (23)|29.5.2008 14:50
Zdravim, nainstaloval som na kupenom notebooku Acer extenza 5620 bez OS , win XP SP2 a aj ovladace z prilozeneho CD. No momentalne neviem nastavit, aby sa mi zobrazoval stav baterie v tray ikone. Skusal som som to cez nastavenia Moznosti napajania, ale tam taka moznost nie je o baterke niet ani chyru resp. ked nastavim v scheme napajania Prenosovy pocitac, nic tym nevyriesim a win sa stale javi, ako keby bol nainstalovany na Stolovom PC. Skusal som aj iny softwer na zobrazenie baterky (NBstat), ktory mi iba zobrazuje, ze je pripoj. na Elektricku siet takze stav Baterky je stale 100% aj po vypojeni adapteru sa zobrazuje El. siet. Skuste poradit, chyba nejaky ovladac na senzor Baterky, ptetoze niektore ovladace na CD sa dali nainstalovat iba na OS Vista, alebo nespravna instalacia Win XP ? Vdaka dopr.
Nefro (222)|29.5.2008 15:06
Na mojom DELL Latitude D 505 sa to dá nastaviť v Ovládací panel/Možnosti napájania/Spresnenie/Vždy zobraziť ikonu na paneli úloh. Malo by to fungovať.
Mimochodom ak odpojím sieť tak sa mi stav batérie zobrazuje automaticky a nepotreboval som žiaden ovládač.
palo1129 (23)|29.5.2008 15:24
[QUOTE=Nefro;127304]Na mojom DELL Latitude D 505 sa to dá nastaviť v Ovládací panel/Možnosti napájania/Spresnenie/Vždy zobraziť ikonu na paneli úloh. Malo by to fungovať.
Mimochodom ak odpojím sieť tak sa mi stav batérie zobrazuje automaticky a nepotreboval som žiaden ovládač.[/QUOTE]

No zrejme si mal na tvojom NB OS predinstalovany, nie? Ja som ho sam musel naistalovat vr. ovladacov. A skusal som aj Moznostiach napajania nastavit schemu na prenosovy PC (notebook) + som zapol zobrazovanie ikony, ako mi radis. Ibaze sa stale pri systemovych hodinach sa zobrazuje ikonka "Elektrická siet" a nie Stav baterie. To iste plati aj ked odpojim adapter a NB je napajeny iba cez bateriu.
Zoidik (1405)|29.5.2008 15:38
Asi se ti stala při instalaci nějaká lehčí chyba, kterou jsi ani nezanamenal. Jaké jsi instaloval windowsy? Pro nebo Home? I když v tomhle by neměl být rozdíl... Zkus to ještě jednou reinstalovat, musí to fungovat.
Nefro (222)|29.5.2008 15:41
[QUOTE=palo1129;127308]No zrejme si mal na tvojom NB OS predinstalovany, nie? [/QUOTE]

Nie a dokonca som si ovládače musel sťahovať netu.

[QUOTE=palo1129;127308] Ibaze sa stale pri systemovych hodinach sa zobrazuje ikonka "Elektrická siet" a nie Stav baterie. To iste plati aj ked odpojim adapter a NB je napajeny iba cez bateriu.[/QUOTE]

Aj mne zobrazuje Elektrickú sieť ale po chvíľke sa to zmení. Ako dlho si čakal?
hl.hl (1387)|29.5.2008 15:41
Dej sem screen toho "Moznosti napajania".
palo1129 (23)|29.5.2008 18:39
[QUOTE=hl.hl;127318]Dej sem screen toho "Moznosti napajania".[/QUOTE]

ok skuste sa nato pozret kde je problem, Dk.
Pavel Boček (4169)|29.5.2008 19:24
Zkus povolit/spustit tu službu nepřerušitelný zdroj napájení (Uninterruptible Power Suply). Start>spustit>services.msc. Třeba to bude ono :)
hl.hl (1387)|29.5.2008 19:53
A mas v seznamu hardware baterii?