reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunguje mi připojení přez DVI

Kazy (11)|1.1.2009 20:13
Zdravím. Prosím vás o radu. Nefunguje mi připojení LCD monitoru LG3700C přez DVI s grafickou kartou ATI 3870X2. Přez redukci na D-SUB funguje. S jinou grafickou kartou mi monitor normálně funguje. Jiný LCD monitor na této kartě přez DVI jde. Tento problém jsem měl i s grafikou ATI X1900XTX ,ale u této mi připojení fungovalo až do načtení ovladačů ve Windows. Je možné že je to třeba problém v HDCP? Je možné nějaké řešení? Chtěl bych to nějak připojit přez DVI, protože přez D-Sub to má horší obraz a občas se monitor špatně nastaví při přechodu z jiného rozlišení.
Sikil79 (429)|2.1.2009 10:07
Čau. První co bych zkusil, je reinstall ovladače GK. Samozřejmě s řádným odinstalováním starého driveru.
grapherX (888)|2.1.2009 10:18
A nemáš na monitoru nastaveno primární zapojení D-SUB ? U mého monitoru jsem musel také v nastavení měnit typ zapojení.
Kozouš (500)|2.1.2009 11:15
[QUOTE=Kazy;201183]Zdravím. Prosím vás o radu. Nefunguje mi připojení LCD monitoru LG3700C přez DVI s grafickou kartou ATI 3870X2. Přez redukci na D-SUB funguje. S jinou grafickou kartou mi monitor normálně funguje. Jiný LCD monitor na této kartě přez DVI jde. Tento problém jsem měl i s grafikou ATI X1900XTX ,ale u této mi připojení fungovalo až do načtení ovladačů ve Windows. Je možné že je to třeba problém v HDCP? Je možné nějaké řešení? Chtěl bych to nějak připojit přez DVI, protože přez D-Sub to má horší obraz a občas se monitor špatně nastaví při přechodu z jiného rozlišení.[/QUOTE]

Přesně to samé mám u VP2030b. Grafiku jsem měl X1950, pak 3870. Také mi nešlo DVI na VP2030b. Ale když jsem to lcd zkusil na jiném pc tak šlo. Stejně tak pokud jsem zkusil jiné lcd na mé grafice. Bohužel na příčinu jsem nepřišel takže stále jedu přes redukci dvi-dsub. Ani technická podpora Viewsonicu či Sapphire mi moc nepomohla.
Prej mám poslat lcd na reklamačku. (lcd je jinak v bezvadném stavu až na fakt že mi nejde pip a dvi :cry)

Dřív mi to fungovalo normálně, ale jednoho dne jsem zapl pc a po boot screenu tma - no signal.
Redukce to jistí, ale jak říkáš, kvalita obrazu je úplně někde jinde :mad:

Rada: Zkus to lcd na jiném pc, s tvou grafikou a následně s jinou (nejlépe od zelených). Pak zjistíš kde bude nejspíš chyba. Škoda že jsi nenapsal zda ti to dříve šlo. O to by se dalo opřít. I tak bych však doporučil jej poslat na RMA.
Sikil79 (429)|2.1.2009 11:34
No já jsem měl donedávna BENQ FP71G+, který měl jen analog a po připojení Samsung SyncMaster 2032BW do DVI mi to taky fungovalo jen do startu win. Analog v pohodě, tak jsem odinstaloval driver GK a přehodil zpět na DVI a pak už to jelo i bez nainstalovaného driveru. Po nové instalaci ovladačů pak přibyla v ovládacím panelu nVidia položka Převzorkovat plochý panel.
Kozouš (500)|2.1.2009 12:51
[QUOTE=Sikil79;201345]No já jsem měl donedávna BENQ FP71G+, který měl jen analog a po připojení Samsung SyncMaster 2032BW do DVI mi to taky fungovalo jen do startu win. Analog v pohodě, tak jsem odinstaloval driver GK a přehodil zpět na DVI a pak už to jelo i bez nainstalovaného driveru. Po nové instalaci ovladačů pak přibyla v ovládacím panelu nVidia položka Převzorkovat plochý panel.[/QUOTE]

To jsem také zkoušel. Bez úspěchu. Po výměně grafiky již dvi nešlo vůbec - ani v postu, boot screenu.
Tak u mě pomůže snad opravdu jen ta reklamace... Ještě jej pro jistotu zkusím na jiném pc s jiným kabelem (pokud se mi podaří sehnat pc s dvi a následně i jiný dvi kabel :o
Kazy (11)|2.1.2009 22:09
Ahoj. Dík moc za reakci. Je to přesně ten případ jako máš ty. Dříve, ještě na X1900XTX to běhalo, ale jednoho dne se něco pokazilo. Samozřejmě jsem to zkoušel na jiných grafikách (např: 8600GT) a fungoval. Moje grafika v jiným PC ale s tímto monitorem také nešla. Do nedávna jsem na něm provozoval 8600GT v SLI a šlo to, ale teď jsem si koupil 3870X2 a zase to nejde. Do konce záruky mám ještě měsíc, tak nevím jestli je to důvod pro reklamaci?
Kazy (11)|2.1.2009 22:15
Ještě něco pro upřesnění. U X1900XTX (ještě mám a zkoušel jsem) mi jede DVI i ve windows, když nemám nainstalované ovladače, ale jakmile je nainstaluju ,tak mi ve windows zmizí obraz. U 3870X2 mi nejede DVI ani při náběhu. Ani u jedné grafiky mi pak nejde ani rozšířit plocha na tento monitor,když je připojen přez DVI. Kabel jsem samozřejmě také zkoušel vyměnit. Tím to není. V servis menu monitoru jsem také nic nenašel.
Kozouš (500)|2.1.2009 23:58
[QUOTE=Kazy;201658]Ještě něco pro upřesnění. U X1900XTX (ještě mám a zkoušel jsem) mi jede DVI i ve windows, když nemám nainstalované ovladače, ale jakmile je nainstaluju ,tak mi ve windows zmizí obraz. U 3870X2 mi nejede DVI ani při náběhu. Ani u jedné grafiky mi pak nejde ani rozšířit plocha na tento monitor,když je připojen přez DVI. Kabel jsem samozřejmě také zkoušel vyměnit. Tím to není. V servis menu monitoru jsem také nic nenašel.[/QUOTE]

Zkus to lcd reklamovat. Za to nic nedáš.
Pak dej echo jak to dopadlo.
Já to také zkusím, pokud bych dostal zpět keše, což by bylo cca 15-16k nezlobil bych se.:inlove
Problém možná bude, že "jim" to fungovat bude.:notsure
Kazy (11)|5.1.2009 20:04
Tak jsem dneska monitor poslal na reklamaci. Mají na to 30 dní. Doufám že mi reklamaci uznají. Popsal jsem jim o co jde, tak snad se na to nevykašlou a vyzkouší to na více GK. Jakmile budu něco vědět, tak dám vědět. Jestli jste měl někdo stejný problém s připojením přez DVI, tak mi prosím napište. Mockrát děkuji.
Kozouš (500)|2.2.2009 21:10
Tak, dneska mi prislo opravene lcd. Smula je, ze ho nemam kde vyzkouset, bo kolici na reklamacnim si porad hraji s mou DS4H. Prej bude ve stredu, coz mi tvrdili jiz minuly tyden.
AlbiDC (81)|2.2.2009 23:28
Měl jsem stejný problém se Samsungem T214, týden šlapalo připojení v pohodě pak z ničeho nic, přestalo jít DVI, D-Sub fungovalo, monitor jsem dal hned na reklamaci resp. opravu a po ní vše šlape jak má, odešla tam prý nějaká součástka.
Kozouš (500)|3.2.2009 09:23
Zkusil jsem aspon d-sub, ok. Ale lcd divne lupe (coz drive nedelalo), a nesedi seriove cislo - na stitku je jine nez v OSD (podle SN to vypada ze dana soucastka je z roku 2005 a to se mi pochopitelne moc nelibi).
Kazy (11)|4.2.2009 20:15
Zdravím všechny ,kteří se do diskuze připojili. Mockrát všem děkuji. Monitor mi přišel z reklamace opravený a šlape tak jak má. Odešla nějaká součástka na zpracování digitálního vstupu. Konečně pařím simulátory na pořádný obrazovce :-) Ještě jednou všem mockrát děkuji za reakce a všem přeji co nejméně ztraceného času stráveného reklamacemi všemožného hardwaru.
Kozouš (500)|7.2.2009 19:24
Má radost z funkčního DVI neměla dlouhého trvání. Opět nefunguje
Maximus12 (763)|7.2.2009 19:41
[QUOTE=Kozouš;216382]Má radost z funkčního DVI neměla dlouhého trvání. Opět nefunguje [/QUOTE]

Zase ten samej problem ? Nebo neco jineho ? Jinak me by z tohodle asi pomalu piclo:hmm
Kozouš (500)|7.2.2009 20:01
Planý poplach, nějak se mi po...kazilo nastavení. Takže funguje.
Maximus12 (763)|7.2.2009 20:03
[QUOTE=Kozouš;216413]Planý poplach, nějak se mi po...kazilo nastavení. Takže funguje.[/QUOTE]

Pekne si z toho byl vyplasenej, hlavne ze to jde :thumb:)
Simpanz-ucenlivy (1)|16.10.2011 21:31
mě to taky blbne ele když ho připojím k integrovaní kartě tak v pohodě funguje ale zase grafika neutáhne hry,ve hře Vice city mi nespustí hru jenom zvuk monitor píše input no suppored tak nevím jak nastavit grafiku protože mi jdou přes monitor pruhy to bude obn.frekvencí obrazovky 72 hertzů jdou málo 70 jdou honě prosím o radu nebo počítač poletí z okna na zahradu a tam skončí pod ůdery 5KG kladivem.