reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pravidelné výpadky připojení

Kozouš (500)|28.4.2009 06:02
Od jisté doby u mě dochází k pravidelným výpadkům připojení. Stane se tak vždy okolo 04:00 a trvá to cca 1h. Vypadne to zhruba 2-3x, ale po několika minutách opět naskočí.

Sestava: Phenom 9950BE,MA790GP-DS4H, Kingston 4GB 1066 CL5, HD 4850, Enermax 500W.
Připojení realizováno skrze PCI síťovku - druh připojení: KTV, přímé.

Divné však je, že na smlouvě mám jinou IP adresu než mi hlásí např ripe.net.

"Nejde v daný čas internet pouze Tobě nebo i na jiných počítačích ?"
Nelze nijak spolehlivě ověřit.
kevin00 (10238)|28.4.2009 06:26
O jaký druh připojení se jedná (Wifi, ADSL, kabelovka) ? Máš v cestě nějaký router, AP, apod ?
Pokud výpadek je cca pravidelný, zkoušel jsi kontaktovat svého distributora internetu a zeptat se, jestli se nejedná o "servisní výpadek" ? Nejde v daný čas internet pouze Tobě nebo i na jiných počítačích ?
pas!k (3765)|28.4.2009 08:53
Rozhodne kontaktovat poskytovatele ktery ti udela jasno v tom jestli je problem u nich nebo u tebe . Tim bych zacal.
Dufinos (422)|28.4.2009 10:31
[QUOTE=kevin00;243957]O jaký druh připojení se jedná (Wifi, ADSL, kabelovka) ? Máš v cestě nějaký router, AP, apod ?
Pokud výpadek je cca pravidelný, zkoušel jsi kontaktovat svého distributora internetu a zeptat se, jestli se nejedná o "servisní výpadek" ? Nejde v daný čas internet pouze Tobě nebo i na jiných počítačích ?[/QUOTE]

[QUOTE=Kozouš;243955]
Připojení realizováno skrze PCI síťovku - druh připojení: KTV, přímé.
[/QUOTE]

U kabelovky by to měli zjistit i na dálku... Mám internet vedený stejně a jednou mi to dělalo taky, ale tak, že mi nešel internet pravidelně každý den mezi 17:00 - 20:00... Nejdříve jsem myslel, že je to jenom ojedinělý výpadek, popř. nějaká údržba... Po třech dnech jsem tam zavolal a oni mi druhý den volali zpátky, "že prý jim vyhazoval spojení na naší větvi server"... Že závadu v udaný čas skutečně viděli... Prý Těžko říct, jestli to bylo skutečně tak nebo to byla jenom výmluva pro něco jiného, každopádně od té doby to bylo bez problémů
kevin00 (10238)|28.4.2009 10:43
[QUOTE=Dufinos;244047]U kabelovky by to měli zjistit i na dálku... Mám internet vedený stejně a jednou mi to dělalo taky, ale tak, že mi nešel internet pravidelně každý den mezi 17:00 - 20:00... Nejdříve jsem myslel, že je to jenom ojedinělý výpadek, popř. nějaká údržba... Po třech dnech jsem tam zavolal a oni mi druhý den volali zpátky, "že prý jim vyhazoval spojení na naší větvi server"... Že závadu v udaný čas skutečně viděli... Prý Těžko říct, jestli to bylo skutečně tak nebo to byla jenom výmluva pro něco jiného, každopádně od té doby to bylo bez problémů[/QUOTE]

A co jsme mu poradili ... aby kontaktoval poskytovatele ;) :)
Dufinos (422)|28.4.2009 11:16
[QUOTE=kevin00;244052]A co jsme mu poradili ... aby kontaktoval poskytovatele ;) :)[/QUOTE]

:thumb ... tím jsem spíše reagoval na jeho větu: "Nejde v daný čas internet pouze Tobě nebo i na jiných počítačích ?" Nelze nijak spolehlivě ověřit. Díky které jsem úplně přesně nepochopil, co tím chtěl básník říct... Tak jsem pro jistotu napsal můj případ, kdy to "spolehlivě ověřili" :D :D
Kozouš (500)|2.5.2009 14:33
Zkoušel jsem jim napsat dva maily, potažmo i zavolat, bohužel bez odezvy.:thumbdown
Nyní jsem si všiml při pokusu stáhnout část projektu z RS, že údajně stahuji - což není možné. Takhle to vypadá, že mám sdílenou IP s více lidmi, čemuž by odpovídalo i to padání.:notsure
kevin00 (10238)|2.5.2009 14:51
[QUOTE=Kozouš;245360]Zkoušel jsem jim napsat dva maily, potažmo i zavolat, bohužel bez odezvy.:thumbdown
Nyní jsem si všiml při pokusu stáhnout část projektu z RS, že údajně stahuji - což není možné. Takhle to vypadá, že mám sdílenou IP s více lidmi, čemuž by odpovídalo i to padání.:notsure[/QUOTE]

To záleží od jakého poskytovatele máš připojení. Někde bohužel agregace je a jinde zase není. Ve Všeobecných podmínkách by jsi se mě dočíst, zda-li jde o sdílené připojení či nikoliv.
Kozouš (500)|5.5.2009 04:04
Agregace 1:1-1:10, ale nikde se nepíše o pravidelných totálních výpadcích připojení. Ani ping na bránu, prostě když vypadne tak su odříznutý. Je možné aby tohle dělala síťovka?
Dobik (36)|5.5.2009 08:52
[QUOTE=Kozouš;246047]Agregace 1:1-1:10, ale nikde se nepíše o pravidelných totálních výpadcích připojení. Ani ping na bránu, prostě když vypadne tak su odříznutý. Je možné aby tohle dělala síťovka?[/QUOTE]

Pokud ti to dělá pravidelně, tak je dost nepravděpodobné, že by to bylo síťovkou. Nevím teda co máš za připojení, ale řešením bude kontaktovat providera. Podle toho co popisuješ to moc na lokální chybu nevypadá.
Marenek (239)|5.5.2009 09:38
to že by tě nějakej hajzlík vystrkával z ip adresy mi přijde i možný. taky je otázka, kudy to "přímý připojení" vede dál.
Kozouš (500)|11.5.2009 08:29
Tak, konečně odezva! Včera, ano - v neděli, mi volal "technik", že si četl mé maily a opravdu v době výpadku je jejich zařízení nedostupné (what a surprise). Nedlouho po telefonátu přišel a v zařízení vyměnil baterii. Jak se zdá, tak to evidentně nepomohlo - dnes časně ráno opět výpadky připojení:mistake
Dufinos (422)|11.5.2009 10:35
[QUOTE=Kozouš;248031]Tak, konečně odezva! Včera, ano - v neděli, mi volal "technik", že si četl mé maily a opravdu v době výpadku je jejich zařízení nedostupné (what a surprise). Nedlouho po telefonátu přišel a v zařízení vyměnil baterii. Jak se zdá, tak to evidentně nepomohlo - dnes časně ráno opět výpadky připojení:mistake[/QUOTE]

tak hlavně, že přesně věděl, v čem je problém :D :D :D :D :mistake

Jsem zvědavý (když se ozvali po takové době), kdy ti to skutečně opraví... Musím zaklepat na dřevo, ale u nás jsou naštěstí rychlí ve smyslu, že se jim ozveš a oni to nejpozději druhý den dají do kupy...
Dufinos (422)|11.5.2009 10:40
[QUOTE=Marenek;246076]to že by tě nějakej hajzlík vystrkával z ip adresy mi přijde i možný. taky je otázka, kudy to "přímý připojení" vede dál.[/QUOTE]

Jak jsem bydlel ještě u našich, tak jsme měli trochu jiný problém, který se snad tady nevyskytnul... Měli jsme net přes mikrovlnku a nějaký ichtiol se normálně bavil tím, že lezl na sloup a vypínal vysílač... Pochopili byste to? :mistake Normálně i páčil zamknuté dvířka aby to mohl vypínat a dělal to zhruba co dva dny... Nakonec to asi po čtvrt roce prakticky nefunkčního internetu vyřešili přestěhováním antény...
astec (1823)|11.5.2009 19:14
[QUOTE=Dufinos;248061]Jak jsem bydlel ještě u našich, tak jsme měli trochu jiný problém, který se snad tady nevyskytnul... Měli jsme net přes mikrovlnku a nějaký ichtiol se normálně bavil tím, že lezl na sloup a vypínal vysílač... Pochopili byste to? :mistake Normálně i páčil zamknuté dvířka aby to mohl vypínat a dělal to zhruba co dva dny... Nakonec to asi po čtvrt roce prakticky nefunkčního internetu vyřešili přestěhováním antény...[/QUOTE]

Naprosto běžná věc.... Jak u WIFI, tak i u STA. Vždy se najde nějaký blbec, kterému TO vadí, ruší televizi, leze na mozek, šetří elektřinou a pod....
EditorPO (2819)|11.5.2009 21:40
[QUOTE=Dufinos;248061]Jak jsem bydlel ještě u našich, tak jsme měli trochu jiný problém, který se snad tady nevyskytnul... Měli jsme net přes mikrovlnku a nějaký ichtiol se normálně bavil tím, že lezl na sloup a vypínal vysílač... Pochopili byste to? :mistake Normálně i páčil zamknuté dvířka aby to mohl vypínat a dělal to zhruba co dva dny... Nakonec to asi po čtvrt roce prakticky nefunkčního internetu vyřešili přestěhováním antény...[/QUOTE]
hm, pokial budu existovat aj takito exoti, tak problemy s wifi budu vzdy :D
http://img7.imageshack.us/img7/6323/image001uck.jpg