www.svethardware.cz
>
>
>

Forza Motorsport míří na platformu PC

Forza Motorsport míří na platformu PC
, , aktualita
Závodní série Forza Motorsport je mezi hráči velice oblíbená, ale do této doby byla k dispozici pouze na konzolích Xbox. Nyní ale míří do obchodu Windows Store, což znamená, že si nejnovější díl budeme moci zahrát i na PC.
K oblíbeným
reklama
Nicméně vězte, že s prodejem her na Windows Store jsou spojena některá úskalí, která nemusí být hráčům úplně po chuti, ovšem třeba už Microsoft v některých případech pracuje na zlepšení. Nicméně ohlášení nové Forzy na Windows 10 jen dokládá, že Microsoft to myslí s prodejem her ve svém Store vážně. Konkrétně půjde o titul Forza Motorsport 6: Apex, který má dorazit do obchodu Store někdy na jaře. Má přitom jít o odlehčenou verzi xboxové Forza Motorsport 6, která se prodává již od loňského září. A jako taková bude k dispozici zdarma.

Turn 10 Studios totiž chtějí, aby tato odlehčená verze hry Forza Motorsport 6 posloužila jako ukázka toho, co dokáže engine ForzaTech pod API DirectX 12 v rozlišení až 4K. Microsoft poslouží jako vydavatel a jako takový už prozradil nějaké podrobnosti. Ty tedy nezmiňují, v jakých konkrétních autech se budeme moci svézt, ovšem potvrzen byl výběr celkem dvaceti tratí v šesti lokacích: Brands Hatch, Circuit de Spa-Francorchamps, Rio de Janeiro, Sebring International Raceway, Top Gear a Yas Marina. Samozřejmostí je možnost závodit v noci a za různého počasí a k dispozici budou i různé typické prvky série Forza jako Drivatar, online tabulky nejlepších jezdců nebo Forzavista.

Lze tak usuzovat, že další díl série Forza Motorsport už bude určen i pro PC. Stejně tak Microsoft již dříve ohlásil, že titul Quantum Break od Remedy také nebude pouze pro konzole, ale rovněž pro Windows 10, přičemž pokud si koupíme verzi pro Xbox One, budeme si hru moci zdarma stáhnout také na PC.

Microsoft se prostě a jednoduše snaží sblížit platformy PC a Xbox, a to tedy nejen s přispěním jednotného systému Windows 10. Phil Spencer, který má ve firmě na starosti právě konzoli Xbox, už prozradil, že záměrem firmy je, aby hardware budoucích konzolí udržoval krok s hardwarem PC. Současné konzole na výkon PC ale už vůbec nestačí a s nástupem AMD Polaris a NVIDIA Pascal se rozdíly ještě značně prohloubí. Jenomže to bude problém, když životnost konzolí je cca 7 let a za tu dobu se PC i mobilní zařízení posunou zcela mimo jejich výkonnostní rámec. Nicméně v budoucích letech už bude navyšování výkonu PC hardwaru složitější než kdy jindy. Phil Spencer ale slíbil, že další generace konzolí přinese dosud nevídané inovace. Můžeme jen hádat, že ty se budou týkat virtuální reality a provozování her ve vysokém rozlišení (4K).

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek