www.svethardware.cz
>
>
>
>

Foxconn prý chce od Sharpu odkoupit továrny na LCD

Foxconn prý chce od Sharpu odkoupit továrny na LCD
, , aktualita
Foxconn Electronics, světově největší smluvní výrobce elektroniky, si prý brousí zuby na továrny společnosti Sharp produkující LCD panely. Foxconn by se při této akci dokonce mohl spojit se svým tradičním partnerem, firmou Apple.
K oblíbeným
reklama
Ovšem ještě zdaleka není upečeno. Foxconn Electronics se prý teprve rozmýšlí, zda si udělá radost a od Sharpu továrny na výrobu LCD odkoupí. Tuto informaci přinesl server DigiTimes, který také poukazuje na to, že Sharp má v posledních letech finanční problémy a odprodáním své divize vyrábějící LCD by se firma opět mohla vrátit k ziskovosti.

Ovšem společnost Foxconn již ve skutečnosti část továren firmy Sharp v japonském Sakai vlastní, a to celkem 38procentní podíl. Uvažuje tak o odkoupení zbývajících 62 procent vlastněných Sharpem a navíc možná i dalších továren.továrna v Sakai (LCD se vyrábí ve velké centrální budově)


Foxconn tedy možná požádá Apple, aby se na transakci finančně podílel a výměnou by pak Apple mohl získat přístup k levným displejům, které používá pro řadu svých zařízení. Například nejnovější tablety iPad Pro používají displeje Sharp typu IGZO.

Sharp ale také v této době jedná s Innovation Network of Japan, společností částečně vlastněné Japonskem a částečně soukromým subjektem či subjekty. Tato společnost je hlavním akcionářem v konkurenční firmě Japan Display, čili je možné, že továrny Sharpu získá právě tato firma, což by pro Apple nemuselo být výhodné, neboť tyto společnosti by si přestaly konkurovat se všemi důsledky, které z toho vyplývají.

Do Sharpu ale nedávno banky a jiné organizace nalily 200 miliard jenů (40,5 miliardy korun), a to právě proto, aby firma mohla vylepšit své provozy vyrábějící LCD panely. Tudíž nyní ještě asi nejsou akvizice či odupování podílů aktuální.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře