www.svethardware.cz
>
>
>
>

Fractal Design Edison M: modulární zdroje pro velké sestavy

Fractal Design Edison M: modulární zdroje pro velké sestavy
, , aktualita
Společnost Fractal Design známá především pro své kvalitní skříně s rozumnými cenami si tentokráte připravila modulární zdroje Edison M, které jsou určeny pro herní sestavy uložené i ve velkých skříních.
K oblíbeným
reklama
Fractal Design Edison M totiž mají být vybaveny dlouhými kabely, díky nimž by konektory ke svému cíli měly dosáhnout i oklikou kolem traye základní desky, což platí především pro ATX12V konektor. Tyto zdroje jsou navíc částečně modulární, takže jejich kabeláž je částečně připájena napevno a částečně jsou k dispozici konektory. Napevno jsou přitom připájeny ty konektory, které v každém případě využijeme, čili především hlavní ATX svazek nebo vedlejší EPS napájení. Nebudeme ale moci zdroj kompletně odpojit a všechny kabely nechat na místě, což se často hodí u malých skříní.

Nové Edison M jsou k dispozici ve škále od 450W přes 550W a 650W až po 750W model. Všechny nabízí vysokou účinnost zaštítěnou certifikací 80 Plus Gold.

Fractal Design se pochlubil, že jeho Edison M využívají kvalitní japonské elektrolytické kondenzátory a japonské či tchaj-wanské kondenzátory s pevným dielektrikem. Samozřejmostí jsou ochrany před přepětím, nadproudem, zkratem, podpětím a přehřátím a stejně tak nepřekvapí kompatibilita se standardem ATX 2.4.

Pro chlazení se využijí 120mm ventilátory s ložisky FDB, které slibují dlouhou životnost a i díky tomu si Fractal Design dovolil na všechny verze poskytnout záruku po dobu pěti let. Ve zprávě však nebyla uvedena délka kabelů, když už se jí tedy výrobce chlubí. Uvádí ji ale ve specifikacích na svých stránkách (viz zdroj), takže z nich můžeme vyčíst, že hlavní ATX svazek má kabel s délkou 550 mm a 4+4pinový EPS konektor je na konci 700mm kabelu. U dalších kabelů je to již trošku složitější, takže pokud o to máte zájem, můžete se podívat na tabulky na stránkách výrobce.

Ceny stanovené za 450W, 550W, 650 W a 750 W model jsou 80, 90, 100 a 110 euro.

Zdroj: TZ Fractal Design
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů