FTC nakonec spustí vyšetřování loot boxů

FTC nakonec spustí vyšetřování loot boxů
, , aktualita
Loot boxy už dávno nejsou takové téma jako před rokem, kdy herní společnosti ještě zkoušely limity toho, co jejich zákazníci dokáží vydržet. Pohár přetekl s novým Battlefrontem II a pak už se situace uklidnila. Nyní ale přichází Federal Trade Commission.
reklama
Federální obchodní komise má dohled nad firmami a hlídá je pro případnou nekalou soutěž, takže do jejího záběru mohou patřit také loot boxy ve hrách. Ty byly kritizované jako forma hazardu, která je k dispozici i pro nezletilé a samotným hráčům šlo spíše o to, že umožňují získávat značné výhody ve hře, pokud jsme ochotni platit a že herní firmy jako EA tvoří mechanismy svých titulů tak, aby byli hráči k dalšímu placení značně motivováni. 
 
 
Nyní se FTC konečně chystá spustit vyšetřování těchto praktik, čili loot boxů v počítačových hrách. Americká komise je tak poněkud pozadu za orgány jiných zemí, jako je Belgine nebo Nizozemí. Například v Belgii už byly loot boxy zákonem označeny za hazard a poté byla společnost Electronic Arts pohnána k soudu.
 
FTC nyní bude konat na základě oficiálního požadavku senátorky Maggie Hassan, který byl vznesen na zasedání podvýboru Senate Commerce, Science, and Transportation. Senátorka k tomu pronesla, že "loot boxy jsou nyní v herním průmyslu zabydleny a přítomny všude možně od mobilních her pro příležitostné hráče po tituly s obrovskými rozpočty". Co ale FTC konkrétního bude dělat, to se zatím nedozvíme, protože její předseda Joe Simons na požadavek senátorky odpověděl, jen lakonické "ano". 
 
Vypočítala také, že loot boxy budou v roce 2022 představovat 50 miliardový (USD) trh, pokud se ovšem nepřistoupí k nějaké formě regulace. V dovětku pak v podstatě přiznala, že to nemusí být tak jednoduché, ostatně jde o velkou sumu a ESA (Entertainment Software Association) se už očividně snaží bagatelizovat problémy spojené s loot boxy. Ostatně zástupce ESA nedávno řekl serveru Polygon, že "loot boxy jsou jedním ze způsobů, kterým si lidé mohou zlepšit zážitek ze hry" a že rozhodně nejde o hazard, protože získané věci prý nemají žádnou hodnotu a jsou zcela volitelné. 
 
Osobně bych řekl, že si milý zástupce ESA nevidí do pusinky. Zaprvé, herní společnosti v minulém roce pilně pracovaly na tom, aby loot boxy ve hrách nebyly zas tak volitelné, čili aby nenabízely jen kosmetické věci a až prudká reakce herní komunity ukázala, že tudy cesta nevede. Mluvíme samozřejmě o konceptu Pay2Win, čili plať, abys měl šanci na výhru. A potom, jde o celý koncept loot boxů, který se vkrádá do her a pochopitelně je celé pozměňuje, a to čistě za účelem generovat zisk tím, že se bude útočit právě na touhu vyhrávat, čili získat něco do velké míry náhodou a bez většího úsilí. O čem jiném je gambling?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První obrázky GeForce RTX 2060 jsou na světě, bude ray tracing? První obrázky GeForce RTX 2060 jsou na světě, bude ray tracing?
Dalo by se říci, že nejočekávanější karta nové generace GeForce je právě RTX 2060 jako nástupkyně mainstreamových GTX 1060. Nyní už je tu známka toho, že tato karta je opravdu za rohem. Hlavní otázka ale stojí jinde.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Roste počet routerů zneužívaných k těžbě kryptoměn Roste počet routerů zneužívaných k těžbě kryptoměn
Routery MikroTik jsou nadále ohroženy tzv. cryptojackingem. Ačkoliv výrobce chybu dávno opravil, počet nakažených zařízení roste. Dokazuje to, že uživatelé obvykle podceňují aktualizace firmwaru.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra
Před dvěma měsíci Google oznámil, že ukončí provoz sociální sítě Google+. Našla se však další bezpečnostní díra a společnost se rozhodla, že tuto síť odstaví ještě rychleji, a to už v dubnu 2019.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu
Hon na temnou hmotu probíhá už pěknou řádku desetiletí, což je dlouho na to, že ta má tvořit většinu hmoty ve známém vesmíru. S jejím nalezením, respektive spíše detekováním by ale mohly pomoci nové typy atomových hodin. 
Včera, aktualita, Jan Vítek