www.svethardware.cz
>
>
>
>

Fujitsu Happy Hacking Keyboard dostala USB-C a Bluetooth

Fujitsu Happy Hacking Keyboard dostala USB-C a Bluetooth
, , aktualita
Společnost Fujitsu nabízí klávesnici, nad níž asi většina lidí ohrne nos, ovšem o to více si ji oblíbila skupina zákazníků, kterým vyhovují její rozměry a omezená nabídka kláves s klasickým provedením a neobvyklým rozložením.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste o Happy Hacking Keyboard dosud neslyšeli, není divu, ostatně nejde o zrovna notoricky známou periferii, nicméně ta už je na trhu pěkných pár let a nyní se dočkala nových verzí, na nichž se však nic nezměnilo v případě toho nejdůležitějšího - rozmístění kláves. To zde zůstává stejné, i když se mohly trošku pozměnit jejich funkce, přičemž stejně jako dříve má mnoho kláves svou sekundární funkci. To je prostě dané tím, že jich celkově není mnoho a oproti plné verzi desktopové klávesnice tu zcela chybí numerický i středový blok s šipkami a také zmizela řada funkčních kláves. 
 
 
Jak je vidět z popisků, funkce chybějících kláves prostě nahradily jiné klávesy, takže horní řada číslovek krom speciálních znaků přebírá právě i funkční klávesy a podobně to má i řada kláves v hlavním poli. V podstatě tak o nic nepřijdeme, jen musíme více využívat přepínače, na což většina uživatelů bude jen těžko chtít přistoupit. Happy Hacking Keyboard (HHKB) ale byla původně navržena "pro programátory od programátorů" a je přizpůsobena právě jejich potřebám. A když se někdo s ní naučí pracovat, může si pochvalovat právě celkově malou plochu kláves, díky níž se bude těšit z menšího namáhání rukou a prstů. 
 
 
Fujitsu uvádí, že klávesnic HHKB se od jejich uvedení na trh prodalo zhruba půl milionu. Nyní přichází nová HHKB Pro 3 založená na HHKB Professional 2 a nově nabízí rozhraní USB s konektorem C a vedle toho také Bluetooth (vyměnitelné baterie), a to v provedení Hybrid a Hybrid Type-S, zatímco verze Classic má pouze USB C.
 
Klávesnice s Bluetooth také umožňují se spárovat s až čtyřmi zařízeními a mezi nimi naštěstí nebudeme volit pomocí DIP přepínače, ale kombinací kláves. DIP slouží pro přepínání mezi několika základními mapami funkcí kláves, přičemž pro Windows je ještě připravena aplikace, která umožní tyto funkce zcela překopat. To nás ale neomezuje v případě jiných systémů, protože nastavení se uloží do paměti klávesnice a pak už software není potřeba. 
 
Co se týče rozdílu mezi Hybrid a Hybrid Type-S, ta druhá má v klávesách umístěny jisté buffery, čili nejspíše gumové kroužky, aby byly úhozy tišší. Jinak by snad mělo jít o stejná elektrostatická tlačítka od Topre. 
 
 
Ke své HHKB si také můžeme zakoupit potřebné příslušenství, a to jednak podložku pod zápěstí z kvalitního tvrdého dřeva (buk, javor, atd.) za 50 USD, stojan pro tablet/telefon za 35 USD, ochranný kryt za 35 USD a to vše i s pouzdrem za 105 USD. Ceny samotné klávesnice také nejsou zrovna přívětivé, ale jde o produkt, který by nám měl sloužit dlouhou řadu let. 
  • HHKB Pro Classic - $217 
  • HHKB Pro HYBRID - $264
  • HHKB Pro HYBRID Type-S - $320
Zdroj: Fujitsu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře