www.svethardware.cz
>
>
>
>

Fujitsu Happy Hacking Keyboard dostala USB-C a Bluetooth

Fujitsu Happy Hacking Keyboard dostala USB-C a Bluetooth
, , aktualita
Společnost Fujitsu nabízí klávesnici, nad níž asi většina lidí ohrne nos, ovšem o to více si ji oblíbila skupina zákazníků, kterým vyhovují její rozměry a omezená nabídka kláves s klasickým provedením a neobvyklým rozložením.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste o Happy Hacking Keyboard dosud neslyšeli, není divu, ostatně nejde o zrovna notoricky známou periferii, nicméně ta už je na trhu pěkných pár let a nyní se dočkala nových verzí, na nichž se však nic nezměnilo v případě toho nejdůležitějšího - rozmístění kláves. To zde zůstává stejné, i když se mohly trošku pozměnit jejich funkce, přičemž stejně jako dříve má mnoho kláves svou sekundární funkci. To je prostě dané tím, že jich celkově není mnoho a oproti plné verzi desktopové klávesnice tu zcela chybí numerický i středový blok s šipkami a také zmizela řada funkčních kláves. 
 
 
Jak je vidět z popisků, funkce chybějících kláves prostě nahradily jiné klávesy, takže horní řada číslovek krom speciálních znaků přebírá právě i funkční klávesy a podobně to má i řada kláves v hlavním poli. V podstatě tak o nic nepřijdeme, jen musíme více využívat přepínače, na což většina uživatelů bude jen těžko chtít přistoupit. Happy Hacking Keyboard (HHKB) ale byla původně navržena "pro programátory od programátorů" a je přizpůsobena právě jejich potřebám. A když se někdo s ní naučí pracovat, může si pochvalovat právě celkově malou plochu kláves, díky níž se bude těšit z menšího namáhání rukou a prstů. 
 
 
Fujitsu uvádí, že klávesnic HHKB se od jejich uvedení na trh prodalo zhruba půl milionu. Nyní přichází nová HHKB Pro 3 založená na HHKB Professional 2 a nově nabízí rozhraní USB s konektorem C a vedle toho také Bluetooth (vyměnitelné baterie), a to v provedení Hybrid a Hybrid Type-S, zatímco verze Classic má pouze USB C.
 
Klávesnice s Bluetooth také umožňují se spárovat s až čtyřmi zařízeními a mezi nimi naštěstí nebudeme volit pomocí DIP přepínače, ale kombinací kláves. DIP slouží pro přepínání mezi několika základními mapami funkcí kláves, přičemž pro Windows je ještě připravena aplikace, která umožní tyto funkce zcela překopat. To nás ale neomezuje v případě jiných systémů, protože nastavení se uloží do paměti klávesnice a pak už software není potřeba. 
 
Co se týče rozdílu mezi Hybrid a Hybrid Type-S, ta druhá má v klávesách umístěny jisté buffery, čili nejspíše gumové kroužky, aby byly úhozy tišší. Jinak by snad mělo jít o stejná elektrostatická tlačítka od Topre. 
 
 
Ke své HHKB si také můžeme zakoupit potřebné příslušenství, a to jednak podložku pod zápěstí z kvalitního tvrdého dřeva (buk, javor, atd.) za 50 USD, stojan pro tablet/telefon za 35 USD, ochranný kryt za 35 USD a to vše i s pouzdrem za 105 USD. Ceny samotné klávesnice také nejsou zrovna přívětivé, ale jde o produkt, který by nám měl sloužit dlouhou řadu let. 
  • HHKB Pro Classic - $217 
  • HHKB Pro HYBRID - $264
  • HHKB Pro HYBRID Type-S - $320
Zdroj: Fujitsu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb
Dle ruské mutace Popular Mechanics se ruští zákonodárci chystají stanovit postih pro ty občany, kteří by se chtěli připojit k Internetu pomocí služby Starlink či případně jiných podobných satelitních ISP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end
NVIDIA si připravila novou grafickou kartu GeForce GT 1010, která pochopitelně moc výkonu nenabídne a nastupuje na trh za starý model GeForce GT 710. Sama je ostatně založena na staré architektuře Pascal, a to nehledě na konfiguraci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA vyzkoušela SLS téměř v praxi, test však skončil předčasně NASA vyzkoušela SLS téměř v praxi, test však skončil předčasně
Vůbec poprvé se najednou zažehly hned čtyři motory RS-25, které se měly dostat na plný výkon v cca osmiminutovém testu, který měl zhruba odpovídat startu rakety SLS. Test ale trval jen přibližně minutu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře