www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Fujitsu se s WD kvůli výrobě pevných disků nespojí, alespoň ne nyní

Fujitsu se s WD kvůli výrobě pevných disků nespojí, alespoň ne nyní
, , aktualita
Společnost Fujitsu oznámila, že v dohledné době nehodlá spojit svou výrobu pevných diskou se společností Western Digital. Takové zprávy se totiž v posledních měsících objevovaly, a tak se je Fujitsu rozhodlo uvést na pravou míru. Prezident...
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujitsu oznámila, že v dohledné době nehodlá spojit svou výrobu pevných diskou se společností Western Digital. Takové zprávy se totiž v posledních měsících objevovaly, a tak se je Fujitsu rozhodlo uvést na pravou míru.Prezident Fujitsu Kuniaki Nozoe přiznal, že jeho firma s WD sice jednala, ale nyní je šance na dohodu nulová. Ještě v říjnu se ale mluvilo o tom, že WD bude skupovat továrny Fujitsu na Filipínách a v Thajsku a dá za ně částku mezi 660 a 940 milióny USD. Nyní se však prodejní cena těchto továren posunula vzhůru asi o 130 miliónů a navíc se proslýchá, že WD nebyl ochotný zaplatit ani 550 miliónů USD. John Coyne (CEO) z WD se také vyjádřil, že se jeho firma nyní zaměřuje spíše na snížení nákladů jako reakce na slabší prodejní sezóny.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková