Fujitsu začíná vyrábět notebooky z recyklovaných CD a DVD

Fujitsu začíná vyrábět notebooky z recyklovaných CD a DVD
, , aktualita
Společnost Fujitsu oznámila, že začíná recyklovat optické disky CD a DVD, které využije pro výrobu plastových těl nových notebooků. Jako první tak bude vyroben LIFEBOOK P772/E, přesněji tedy část jeho předního panelu. O sběr, rozebírání,...
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujitsu oznámila, že začíná recyklovat optické disky CD a DVD, které využije pro výrobu plastových těl nových notebooků. Jako první tak bude vyroben LIFEBOOK P772/E, přesněji tedy část jeho předního panelu.

O sběr, rozebírání, třídění a recyklaci disků se stará celkem pět center firmy Fujitsu umístěných v Japonsku. Ty musely nejdříve vyřešit problém s tím, že disky jsou složeny z různých plastů, které nelze jednoduše roztavit a připravit z nich jednotnou směs. Bylo tedy nutné oddělit pouze jeden typ plastů a i tak se materiál liší ve složení, optických vadách a nečistotách, což znesnadňuje dosažení stejných vlastností při tvarování, barvy, tloušťky a dalších vlastností. Na druhou stranu disky nemají v sobě látky zpomalující hoření, a tak se pro recyklaci vesměs hodí.

Dále tu jsou také směrnice a neřízení pro bezpečnost s ohledem na chemikálie v IT produktech, takže existují i přísné požadavky na kontrolu kvality. Proto prý dodnes nebylo možné používat recyklovaný plast v tělech počítačů. Nyní Fujitsu očekává, že dojde ke snížení spotřeby nově vyrobeného plastu o 10 tun a snížení emisí oxidu uhličitého přibližně o 15 % za rok. Do budoucna se pak plánuje rozšíření využití recyklovaných plastů i na jiné notebooky a další zařízení.

Zdroj: TZ Fujitsu
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek