www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Funkční Windows 10 Game Mode přijde brzy

Funkční Windows 10 Game Mode přijde brzy
, , aktualita
Nedávno byla v novém sestavení systému vyšťourána knihovna, která se evidentně týkala jakéhosi herního režimu, o jehož funkcích se hned začlo spekulovat. Vypadá to, že přijde brzy a Insideři si jej budou moci vyzkoušet. O čem bude?
K oblíbeným
reklama
Herní režim pro Windows 10 rozhodně bude k dispozici, to je jisté, neboť to již oznámil Mike Ybarra z divize Xbox na svém blogu. Potvrdil tak informace od lidí, kteří neměli nic lepšího na práci než se probírat knihovnami v novém sestavení Windows 10 pro Insidery, kde tak byl nalezen soubor gamemode.dll. Ybarra se přitom zmínil nejen o nových funkcích chystaných pro uživatele nových Windows 10 s Creators Update, ale také pro majitele konzole Xbox One. Dle něj se bude celá věc točit kolem čtyř hlavních témat: streamování, výkon, lidé a soutěživost.

V prvé řadě tu budeme mít zabudovanou funkci Beam, a to jak ve verzi pro PC, tak pro Xbox One. Je zřejmé, že právě ta se bude týkat streamování a k tomu mimochodem využije účet Xbox Live. Zapotřebí nebude žádný extra software, abychom mohli na Windows 10 streamovat či se koukat na streamované hry od jiných lidí. Fungovat to bude jednoduše tak, že pomocí kombinace Windows + G vyvoláme Game Bar a v nabídce stiskneme tlačítko pro streaming. Nikde se nic nepíše o tom, že by mělo jít o placenou funkci.

Už tento týden by se pak Insideři měli setkat s prvními prvky herního režimu Windows 10, což budou nejdříve změny v uživatelském rozhraní a krátce poté se objeví i funkce schované pod pokličkou, které mají zvýšit výkon her běžících pod Game Mode. Ybarra to oznail za velký update, ale nepřihodil k tomu žádné podrobnosti, ovšem můžeme si být jistí, že až se nové funkce objeví, budou důkladně otestovány. Na vyšší výkon se prý mohou těšit i majitelé konzole Xbox One, kde má být zjištěn vylepšeným multitaskingem a pak tu bude i vylepšené uživatelské rozhraní, abychom v něm mohli pracovat rychleji.

Nakonec můžeme zmínit vylepšení týkající se Xbox Live a dalších sociálních sítí, pro něž Microsoft připravuje "lepší konektivitu" a co se týče soutěživosti, to má představovat nové turnaje pro Arena na Xbox Live a možnost tvorby vlastních soutěží, ale to až někdy později.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Podle Steamu je mezi hráči více GeForce RTX 3090 než Radeonů RX 6000 Podle Steamu je mezi hráči více GeForce RTX 3090 než Radeonů RX 6000
Tradiční průzkum hardwaru od společnosti Steam ukazuje jednu zajímavou skutečnost. Na platformě se používá tak moc karet GeForce RTX 3090, že překonávají celou řadu nových Radeonů RX 6000 dohromady.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Spotify Plus: plán za $0,99 s neomezeným přeskakováním, ale i reklamami, v testu Spotify Plus: plán za $0,99 s neomezeným přeskakováním, ale i reklamami, v testu
Vedle služby YouTube se rýsuje na nový plán předplatného i u streamovací služby Spotify. Ta zkouší Spotify Plus za 0,99 USD měsíčně, nicméně reklamy zůstanou. Uživatelé ale dostanou pár užitečných věcí navíc.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crucial uvedl SSD P5 Plus s PCIe 4.0 a rychlostí až 6600 MB/s Crucial uvedl SSD P5 Plus s PCIe 4.0 a rychlostí až 6600 MB/s
Crucial představil nová SSD řady P5 Plus, která využívají rychlého rozhraní PCIe 4.0. Nabídnou vysoké přenosové rychlosti zejména u čtení, přičemž využívají 176vrstvých čipů TLC NAND Micronu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
4.8.2021, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
4.8.2021, aktualita, Jan Vítek