reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Funkční Windows 10 Game Mode přijde brzy

, , aktualita
Funkční Windows 10 Game Mode přijde brzy
Nedávno byla v novém sestavení systému vyšťourána knihovna, která se evidentně týkala jakéhosi herního režimu, o jehož funkcích se hned začlo spekulovat. Vypadá to, že přijde brzy a Insideři si jej budou moci vyzkoušet. O čem bude?
Herní režim pro Windows 10 rozhodně bude k dispozici, to je jisté, neboť to již oznámil Mike Ybarra z divize Xbox na svém blogu. Potvrdil tak informace od lidí, kteří neměli nic lepšího na práci než se probírat knihovnami v novém sestavení Windows 10 pro Insidery, kde tak byl nalezen soubor gamemode.dll. Ybarra se přitom zmínil nejen o nových funkcích chystaných pro uživatele nových Windows 10 s Creators Update, ale také pro majitele konzole Xbox One. Dle něj se bude celá věc točit kolem čtyř hlavních témat: streamování, výkon, lidé a soutěživost.

V prvé řadě tu budeme mít zabudovanou funkci Beam, a to jak ve verzi pro PC, tak pro Xbox One. Je zřejmé, že právě ta se bude týkat streamování a k tomu mimochodem využije účet Xbox Live. Zapotřebí nebude žádný extra software, abychom mohli na Windows 10 streamovat či se koukat na streamované hry od jiných lidí. Fungovat to bude jednoduše tak, že pomocí kombinace Windows + G vyvoláme Game Bar a v nabídce stiskneme tlačítko pro streaming. Nikde se nic nepíše o tom, že by mělo jít o placenou funkci.

Už tento týden by se pak Insideři měli setkat s prvními prvky herního režimu Windows 10, což budou nejdříve změny v uživatelském rozhraní a krátce poté se objeví i funkce schované pod pokličkou, které mají zvýšit výkon her běžících pod Game Mode. Ybarra to oznail za velký update, ale nepřihodil k tomu žádné podrobnosti, ovšem můžeme si být jistí, že až se nové funkce objeví, budou důkladně otestovány. Na vyšší výkon se prý mohou těšit i majitelé konzole Xbox One, kde má být zjištěn vylepšeným multitaskingem a pak tu bude i vylepšené uživatelské rozhraní, abychom v něm mohli pracovat rychleji.

Nakonec můžeme zmínit vylepšení týkající se Xbox Live a dalších sociálních sítí, pro něž Microsoft připravuje "lepší konektivitu" a co se týče soutěživosti, to má představovat nové turnaje pro Arena na Xbox Live a možnost tvorby vlastních soutěží, ale to až někdy později.

Zdroj: Hexus.net
reklama
reklama
reklama
reklama