www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Funkční Windows 10 Game Mode přijde brzy

Funkční Windows 10 Game Mode přijde brzy
, , aktualita
Nedávno byla v novém sestavení systému vyšťourána knihovna, která se evidentně týkala jakéhosi herního režimu, o jehož funkcích se hned začlo spekulovat. Vypadá to, že přijde brzy a Insideři si jej budou moci vyzkoušet. O čem bude?
K oblíbeným
reklama
Herní režim pro Windows 10 rozhodně bude k dispozici, to je jisté, neboť to již oznámil Mike Ybarra z divize Xbox na svém blogu. Potvrdil tak informace od lidí, kteří neměli nic lepšího na práci než se probírat knihovnami v novém sestavení Windows 10 pro Insidery, kde tak byl nalezen soubor gamemode.dll. Ybarra se přitom zmínil nejen o nových funkcích chystaných pro uživatele nových Windows 10 s Creators Update, ale také pro majitele konzole Xbox One. Dle něj se bude celá věc točit kolem čtyř hlavních témat: streamování, výkon, lidé a soutěživost.

V prvé řadě tu budeme mít zabudovanou funkci Beam, a to jak ve verzi pro PC, tak pro Xbox One. Je zřejmé, že právě ta se bude týkat streamování a k tomu mimochodem využije účet Xbox Live. Zapotřebí nebude žádný extra software, abychom mohli na Windows 10 streamovat či se koukat na streamované hry od jiných lidí. Fungovat to bude jednoduše tak, že pomocí kombinace Windows + G vyvoláme Game Bar a v nabídce stiskneme tlačítko pro streaming. Nikde se nic nepíše o tom, že by mělo jít o placenou funkci.

Už tento týden by se pak Insideři měli setkat s prvními prvky herního režimu Windows 10, což budou nejdříve změny v uživatelském rozhraní a krátce poté se objeví i funkce schované pod pokličkou, které mají zvýšit výkon her běžících pod Game Mode. Ybarra to oznail za velký update, ale nepřihodil k tomu žádné podrobnosti, ovšem můžeme si být jistí, že až se nové funkce objeví, budou důkladně otestovány. Na vyšší výkon se prý mohou těšit i majitelé konzole Xbox One, kde má být zjištěn vylepšeným multitaskingem a pak tu bude i vylepšené uživatelské rozhraní, abychom v něm mohli pracovat rychleji.

Nakonec můžeme zmínit vylepšení týkající se Xbox Live a dalších sociálních sítí, pro něž Microsoft připravuje "lepší konektivitu" a co se týče soutěživosti, to má představovat nové turnaje pro Arena na Xbox Live a možnost tvorby vlastních soutěží, ale to až někdy později.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář