www.svethardware.cz
>
>
>
>

G.Skill uvádí svou speciální počítačovou skříň Z5i pro Mini ITX

G.Skill uvádí svou speciální počítačovou skříň Z5i pro Mini ITX
, , aktualita
Společnost G.Skill známe spíše jako výrobce paměťových produktů, ale nyní tu máme její počítačovou skříň Z5i, která má pětihrannou základnu a určena je pro herní sestavy založené na základní desce Mini ITX. 
K oblíbeným
reklama
G.Skill Z5i je tak počítačová skříň v nabídce známého výrobce paměťových modulů a jiných produktů z paměťového soudku. Ten už ovšem dříve vypustil na trh i své herní klávesnice, takže proč by se nemohl pokusit i o počítačovou skříň. Máme tu tak model prezentovaný jako Unique Pentagonal Z5i Mini-ITX PC Case
 
 
Unikátní jistě je a pětihranná taky, pokud jde o tvar základny. A jak ukazuje snímek, využívá také dvě bočnice na zadních pantech, díky nimž se můžeme ihned dostat do interiéru, kde bude k nainstalovaným komponentám velice dobrý přístup, neboť dané bočnice tvoří také čelo skříně. 
 
 
Výrobce zde pracuje především s hliníkem, ovšem bočnice jsou z temperovaného skla, jak nejlépe ukáže přiložené video. V předním sloupku máme zabudovaný I/O panel (2x USB 3.0 Type-A, 1x USB 3.1 Type-C) a jde také o dělicí prvek hlavní komory vlevo pro desku a její komponenty a pak oddělenou pravou komoru, kde jsou především pozice pro úložná zařízení. Samozřejmě se tu také nezapomnělo na RGB podsvícení. 
 
Vnitřní uspořádání rozhodně není klasické. Základní deska má své porty namířeny směrem dolů a napájecí zdroj (formát SFX) je tu v horní pozici. dozadu pak můžeme dát až 280mm radiátor vodního chlazení a pokud jde o grafickou kartu, ta může zabrat i tři sloty a na délku může měřit až 330 mm. 
 
Krom případných M.2 SSD na desce tu pak máme místo pro tři 2,5" zařízení, nebo dvě 2,5" a jedno 3,5". G.Skill ale ještě nemá připravenou webovou prezentaci své skříně, takže co nebylo uvedeno v tiskové zprávě, to se zatím nedozvíme. Není tak jasné, kolik místa je mezi procesorovou paticí a bočnicí, jaké jsou celkové rozměry skříně a její hmotnost, z čeho je konkrétně vyrobena a také nevíme, za jakou cenu a kdy přijde na trh. Dozvěděli jsme se však to, že firma už díky své Z5i získala ocenění iF Design Award 2021 i Red Dot Design Award 2021. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek