www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Gabe Newell preferuje Xbox Series X před PlayStation 5

Gabe Newell preferuje Xbox Series X před PlayStation 5
, , aktualita
Gabe Newell se objevil na Novém Zélandu, a to konkrétně v show The Project, ve které se vyjádřil i na téma svých osobních preferencí. Dozvěděli jsme se, že Newell dá spíše přednost konzoli Xbox Series X před PlayStation 5. 
K oblíbeným
reklama
Není to zrovna překvapivá informace, neboť platforma Xbox se časem stala úzce provázanou s herním světem PC a to bude do budoucna platit spíše ještě víc i vzhledem k plánovaným exkluzivitám, které si Microsoft s využitím vlastních studií připravuje právě pro Xbox a PC. Je to logický krok, neboť s využitím PC, které Microsoft z herního hlediska zcela ovládá díky systémům Windows, může být oproti konkurenčnímu Sony jen silnější. A Gabe Newell jako zakladatel Valve provozující Steam, čili největší herní obchod právě na PC, tak má ke konzolím Xbox jistě mnohem blíže než k PlayStation. 
 
 
Gabe Newell přišel do show The Project především kvůli tomu, aby lidi pozval na událost We Love Aotearoa, která se bude týkat také VR a technologií. Sám je přitom na Novém Zélandu už od března a když opouštěl Seattle, v celých USA bylo jen 12 zaznamenaných případů onemocnění Covid-19 a už o deset dní později se musel rozhodnout, zda se ihned vrátí, nebo zůstane. 
 
 
V rozhovoru s Newellem ale padly také jiné otázky, a to třeba právě o tom, která z nově chystaných konzolí je lepší. Dle Newella je to prostě Xbox, a to proto, že je prostě lepší, takže kdo čekal nějaké obhájení tohoto názoru, čeká marně. Gabe dodal alespoň to, že jemu samotnému ale na úspěchu nového Xboxu nezáleží. Lze si ale představit, že šéf Valve bude mít velice dobrou představu o tom co nové konzole nabízejí a čeho jsou schopny. 
 
Jako další téma tu byla rozhraní mezi počítačem a lidským mozkem, o kterých Gabe Newell už  mluvil jako o jedné z věcí, kterým se věnuje. Opět jsme se ale moc nedozvěděli, až na to, že jde o další logický krok za hranice virtuální reality, ale že to rozhodně nebude vyžadovat invazivní způsoby pro spojení s lidským mozkem, jako jsou třeba implantované elektrody. Vyvíjí se rozhraní, která nevyžadují nic podobného. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hubble odhalil záhadu pohasnutí Betelgeuse, jde o výron materiálu Hubble odhalil záhadu pohasnutí Betelgeuse, jde o výron materiálu
Betelgeuse je jako obrovská hvězda vzdálená 725 světelných let jeden z nejjasnějších objektů na naší obloze. Nedávno se začal chovat podivně a vzbudil debaty o tom, že se možná chystá explodovat v supernovu. Co ale odhalil Hubbleův dalekohled?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek
Intel by měl nyní už rychle postupovat při vývoji procesorových generací pro servery, neboť Ice Lake si chystá ještě na tento rok a Sapphire Rapids byly potvrzeny na příští rok, takže je bude od sebe dělit právě jen cca rok. A co nové paměti 3D NAND Flash?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala