www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Galax GTX 1080 HOF: 2,2 GHz se vzduchem, 2,5 GHz s LN2

Galax GTX 1080 HOF: 2,2 GHz se vzduchem, 2,5 GHz s LN2
, , aktualita
Tématem Computexu byly mimo jiného všemožné modely grafických karet NVIDIA GeForce GTX 1080 a 1070. Probíral se také jejich taktovací potenciál a jako zajímavá se v tomto ohledu ukázala karta Galax GeForce GTX 1080 HOF.
K oblíbeným
reklama
Ve videu z Computexu 2016 zpovídá Anton Karmehed z Nordic Hardware overclockera známého jako Mad Tse. Tématem bylo taktování grafických karet GeForce GTX 1080 a Mad Tse uvedl, že dobrou šanci mají v podstatě všichni majitelé těchto karet a nezáleží příliše na tom, zda mají speciální edici nebo běžnou nereferenční verzi. Všichni mají slušnou šanci dostat se se vzduchovým chlazením na takt 2,2 GHz, což je slušná porce výkonu navíc oproti základním taktům 1607 až 1733 MHz. Ovšem co se týče Founder's Edition nových karet NVIDIA, ty prý mohou mít ve svém BIOSu či snad v ovladačích omezené přetaktování, ale to nebylo potvrzeno.

Ovšem v případě chlazení pomocí LN2 (tekutý dusík) už to pochopitelně chce něco lepšího, a tím může být třeba karta Galax GTX 1080 HOF (Hall of Fame), která není vybavena jedním, ale dvěma přídavnými napájecími konektory PCIe s osmi piny. Díky tomu mohou overclockeři grafickému čipu daleko více naložit, čili nastavit vyšší napětí pro dosažení vyšších taktů. Prozatím to na zmíněné kartě je frekvence mezi 2,5 až 2,6 GHz.

Pokud jde o jeden osmipinový PCIe na běžných verzích GTX 1080, Mad Tse si nemyslí, že by to byl limitující faktor při taktování s pomocí vzduchového chlazení. On sám zkoušel přímo na Computexu taktovat tyto karty a podařilo se mu s napájecím napětím 1,38 V překročit hranici 2,5 GHz a paměti provozovat na 5500 MHz. Funkčnost pak byla potvrzena benchmarkem 3DMark FireStrike Extreme. Tse ale také předpokládá, že v budoucích pokusech o přetaktování bude dosažen takt 2,8 GHz a možná až 3 GHz, neboť GTX 1080 prý zvládají dosavadní zátěž velice dobře. Možná že overlockeři také čekají na kvalitnější čipy, jež dokáží pracovat při vyšších taktech.


Můžete se sami podívat na video serveru Nordic Hardware o taktování nových GeForce (v angličtině od 30. sekundy).

Zdroj: Hexus.net

reklama
Nejnovější články
Asus: dodávky procesorů Intel už jsou lepší, ale budoucnost je nejistá Asus: dodávky procesorů Intel už jsou lepší, ale budoucnost je nejistá
Společnost Asus je aktuálně na pátém místě mezi světově největšími výrobci počítačů, a tak má jistě dobrý přehled o tom, jak si Intel vede s uspokojováním poptávky po svých procesorech. Jak to tedy aktuálně vypadá? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Včera, aktualita, Jan Vítek