www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Galax připravil Katanu, jednoslotovou GTX 1070

Galax připravil Katanu, jednoslotovou GTX 1070
, , aktualita
Společnost Galax vzniklá spojením firmy Galaxy a evropské značky KFA2 vypustila do světa zajímavou grafickou kartu, která v jednoslotovém těle nabídne vysoký výkon grafického čipu GeForce GTX 1070.
K oblíbeným
reklama
Jedná se o model Galax GeForce GTX 1070 Katana, která bude první podobnou kartou na světě, jež nabídne velice slušný výkon čipu GeForce GTX 1070 v těle, které má na tloušťku pouze 16 mm. I přesto je její GPU taktováno na vyšší frekvence, než udávají základní specifikace. Ty hovoří konkrétně o 1506 až 1683 MHz, přičemž tato karta své GPU provozuje na 1518 až 1708 MHz. To ale není žádné terno v porovnání s tím na jakých taktech mohou grafické čipy NVIDIA Pascal běžně pracovat, ale aspoň něco. Karta tak bude mírně výkonnější než GTX 1070 Founders Edition.

Zákazník může očekávat, že chlazení Katany nebude patřit mezi nejtišší, však tu máme nízký radiální ventilátor, který musí efektivně profouknout husté žebroví celoměděného chladiče. Chladič bude muset mít výkon na to, aby se zbavil až 150 W odpadního tepla, což je pro takto dimenzovaný model velký úkol a lze říci, že to dokáže s využitím vysokých otáček ventilátoru, a tedy i při vysoké hlučnosti. Galax o něm prozradí ještě to, že v základně chladiče je ukryta výparníková komora, čili taková jinak tvarovaná heatpipe, takže ta by měla teplo efektivně rozvádět do celého těla pasivu.

Galax také slibuje, že škrcení výkonu dané vysokými teplotami se nemáme obávat a že chladič na svůj úkol bude bez problémů stačit. Nicméně nápis pod ventilátorem varující před horkým povrchem mluví za vše.

Jeden slot znamená také méně prostoru pro rozhraní, ale i tak se sem vešla tři, a to DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b a DL-DVI-D. Čínský server Expreview už stihl Katanu otestovat a dle něj se karta skutečně nepřehřívá a dosahuje o trošku vyššího výkonu než referenční model GTX 1070 od NVIDIE.

Otázka je, pro koho je taková karta vůbec určena. Je jasné, že především pro ty zákazníky, kteří z nějakého důvodu nemohou využít dvouslotový model, ale těch asi moc nebude, neboť skříně a desky vesměs s dvouslotovými grafikami počítají. Může jít také o případ, kdy uživatel prostě musí mít k dispozici slot hned vedle hlavního PCI Express x16. V každém případě, pokud máme místo pro dvouslotovou kartu, nedává koupě Katany vůbec žádný smysl.

Zdroj: Galax
reklama
Nejnovější články
Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí? Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí?
Larian Studios můžeme vidět jako novodobé Black Isle a právě i díky němu je žánr cRPG stále živý a zdravý. Nicméně to si asi nebudou myslet lidé, kteří čekali na Divinity: Fallen Heroes chystané už na příští měsíc.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat? Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021 Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021
Vývoj rozhraní PCI Express v posledních letech znatelně nabral na obrátkách a vypadá to, že ty ani v příštích letech jen tak neklesnou. Však tu ještě pořádně ani nemáme PCI Express 4.0 a už se pomalu chystá verze 6.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře