www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Galax připravil Katanu, jednoslotovou GTX 1070

Galax připravil Katanu, jednoslotovou GTX 1070
, , aktualita
Společnost Galax vzniklá spojením firmy Galaxy a evropské značky KFA2 vypustila do světa zajímavou grafickou kartu, která v jednoslotovém těle nabídne vysoký výkon grafického čipu GeForce GTX 1070.
K oblíbeným
reklama
Jedná se o model Galax GeForce GTX 1070 Katana, která bude první podobnou kartou na světě, jež nabídne velice slušný výkon čipu GeForce GTX 1070 v těle, které má na tloušťku pouze 16 mm. I přesto je její GPU taktováno na vyšší frekvence, než udávají základní specifikace. Ty hovoří konkrétně o 1506 až 1683 MHz, přičemž tato karta své GPU provozuje na 1518 až 1708 MHz. To ale není žádné terno v porovnání s tím na jakých taktech mohou grafické čipy NVIDIA Pascal běžně pracovat, ale aspoň něco. Karta tak bude mírně výkonnější než GTX 1070 Founders Edition.

Zákazník může očekávat, že chlazení Katany nebude patřit mezi nejtišší, však tu máme nízký radiální ventilátor, který musí efektivně profouknout husté žebroví celoměděného chladiče. Chladič bude muset mít výkon na to, aby se zbavil až 150 W odpadního tepla, což je pro takto dimenzovaný model velký úkol a lze říci, že to dokáže s využitím vysokých otáček ventilátoru, a tedy i při vysoké hlučnosti. Galax o něm prozradí ještě to, že v základně chladiče je ukryta výparníková komora, čili taková jinak tvarovaná heatpipe, takže ta by měla teplo efektivně rozvádět do celého těla pasivu.

Galax také slibuje, že škrcení výkonu dané vysokými teplotami se nemáme obávat a že chladič na svůj úkol bude bez problémů stačit. Nicméně nápis pod ventilátorem varující před horkým povrchem mluví za vše.

Jeden slot znamená také méně prostoru pro rozhraní, ale i tak se sem vešla tři, a to DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b a DL-DVI-D. Čínský server Expreview už stihl Katanu otestovat a dle něj se karta skutečně nepřehřívá a dosahuje o trošku vyššího výkonu než referenční model GTX 1070 od NVIDIE.

Otázka je, pro koho je taková karta vůbec určena. Je jasné, že především pro ty zákazníky, kteří z nějakého důvodu nemohou využít dvouslotový model, ale těch asi moc nebude, neboť skříně a desky vesměs s dvouslotovými grafikami počítají. Může jít také o případ, kdy uživatel prostě musí mít k dispozici slot hned vedle hlavního PCI Express x16. V každém případě, pokud máme místo pro dvouslotovou kartu, nedává koupě Katany vůbec žádný smysl.

Zdroj: Galax
reklama
Nejnovější články
Už nyní se prodávají celá plata procesorů Comet Lake-S Už nyní se prodávají celá plata procesorů Comet Lake-S
Ve skutečnosti tu máme fotografie více procesorů patřících do generace Intel Comet Lake-S. Máme tu jednak Core i9-10900 s 10 jádry a pak také řadu 6jádrových modelů. Ještě stále ale nejde o finální verze. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Připravuje NVIDIA zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077? Připravuje NVIDIA zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077?
Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. Anebo také ne.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu
Jeden z bývalých řidičů autonomních aut Waymo byl vyhozen za problémy s bezpečností. A očividně právem, protože si svou frustraci vybil pomstou a tím, že později přinutil autonomní vůz společnosti nabourat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas
V Las Vegas Convention Center buduje společnost The Boring Company dva tunely, přičemž nedávno dokončila hloubení jednoho z nich. Tato událost byla v podobě videa sdílena i na Twitteru. 
15.2.2020, aktualita, Kateřina Hoferková9 komentářů
Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat? Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat?
Společnost Valve ohlásila, že její Half-Life: Alyx bude vypuštěn na trh 23. března, čili zhruba za půldruhého měsíce. Vedle toho se můžeme podívat na hardwarové požadavky v případě počítačové sestavy. 
14.2.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů