GALAX RTX 3090 HOF: karta s displejem a 1000W BIOSem

GALAX RTX 3090 HOF: karta s displejem a 1000W BIOSem
, , aktualita
Na bílém PCB je postavena nová karta GALAX GeForce RTX 3090 HOF, která představuje hi-endové provedení hi-endové grafiky. Jednak je vybavena svým vlastním displejem, který poslouží pro její monitorování, ale pak je tu i 1000W BIOS. 
K oblíbeným
reklama
GALAX GeForce RTX 3090 HOF (Hall of Fame) je karta určená pro extrémní overclocking, a to pochopitelně ne nutně s využitím jejího originálního chladiče. Ten sice nevypadá vůbec špatně, ale těžko může být vzduchový chladič pro takovou kartu dostačující, pokud budeme chtít využít všech jejích možností.
 
 
Máme tu také jako doplněk odpojitelný 4,3" LCD panel, který se připojuje pomocí samostatného kabelu, takže jej vůbec nemusíme mít připojen na samotné kartě. Poslouží nám především pro monitorování samotné karty, takže na něm máme i informace o aktuálních ovladačích a také o GPU a jeho pamětech, kdybychom náhodou zapomněli, co jsme si za ony nekřesťanské peníze vůbec pořídili (cca dvojnásobek doporučené ceny RTX 3090). Pak tu je také monitorování taktů, teplot či otáček ventilátorů a celkové zátěže. 
 
 
Tato karta už byla také otestována (via VideoCardz) na sestavě s procesorem AMD Ryzen 5900X, paměťmi HOF DDR4-4400 MHz a zdrojem Corsair AX1500i. Cílem testu bylo porovnat právě její různé konfigurace dané různými připravenými verzemi BIOSu. 
 
 
Výchozí podoba karty nese "pouze" 420W BIOS, čili jako taková umožní v rámci TBP využít až právě 420 W. V takovém případě GPU dosáhlo taktu 1800 MHz (výchozí boost je 1695 MHz) při teplotě 69 °C a ventilátory na 2450 a 2950 RPM tropily hluk 66 dB. 
 
 
Po flashnutí 1000W BIOSu, což je hodnota, již můžeme brát s rezervou, neboť systém napájení je dimenzovaný pro 525 W, si karta ve skutečnosti vzala až 630 W a teplota GPU se zvedla na 96 °C. Takt GPU ale stoupl na 2010 MHz, přičemž ventilátory byly nastaveny už na 100 procent, ale to už nepřineslo dle GPU-Z žádné zvýšení otáček. 
 
 
Co tím ale získáme? Provedeny byly dva testy ve FireStrike Extreme a Ultra, v nichž karta s 1000W BIOSem získala 24.110 a 13.740 bodů. To ale znamená jen dvě až tři procenta navíc oproti výchozímu nastavení.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače
Chtělo by se říci spíše "relativně levné", neboť přepínač či switch může být pro někoho zboží, za něž je ochoten utratit nanejvýš pár stovek. Rychlý Ethernet ale není levný, i když 130 dolarů za 2,5GbE switch už není tak moc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej
Facebook není v této době jediný, koho se týká další velký únik dat. Shodou okolností jde opět o cca půl miliardy uživatelských účtů, jejichž data jsou nyní k dispozici. Někdo se tak nyní snaží obohatit jejich prodejem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU
Nedávno by se nad tím nikdo nepozastavil, ale nyní působí reklama Intelu na mobilní procesory Core, v níž se ukazuje MacBook Pro, poněkud komicky. A to zvláště ve světle nové reklamní kampaně Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře