www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Galaxy GeForce GTX 970: fotky, specifikace i benchmark

Galaxy GeForce GTX 970: fotky, specifikace i benchmark
, , aktualita
Již to nebude dlouho trvat a NVIDIA představí světu své nové výkonné karty GeForce, mezi nimiž bude figurovat také čip GTX 970. Na ten se můžeme blížeji podívat díky čínským fórům pro nadšence a sociálním sítím.
K oblíbeným
reklama
Na nich se totiž objevily první obrázky karty Galaxy GTX 970 GC, stejně jako specifikace dokonce i benchmark. Vzhledem k původu těchto informací je zřejmé, že je musíme brát s rezervou, ale datum předpokládaného představení karet GeForce GTX 900 se blíží, takže je pravděpodobné, že půjde o věrohodné informace. Nové karty GeForce by tedy mohly být oficiálně uvedeny na trh již za týden, i když se předpokládá, že půjde o tzv. paper launch, čili bez okamžité dostupnosti na trhu.

Samotná karta Galaxy GeForce GTX 970 má dle fotografie mít vlastní, čili nereferenční chladič využívající dva velké ventilátory, heatpipe a hustou masu hliníkových žeber. NVIDIA prý ani nepřipraví referenční karty GTX 970 a otázkou je, jak to bude s GTX 980. V případě GTX 970 může být důvodem to, že čip GK104 a nový GM204 jsou identické s ohledem na rozložení svých pinů, čili jsou "pin identical", díky čemuž mohou výrobci použít v podstatě stejné designy PCB jako u karet GTX 670, GTX 660 Ti a GTX 760. To ukazuje na podobnou spotřebu všech těchto čipů.

Nyní tedy již ke specifikacím nové karty. Můžeme od ní očekávat plnou nabídku rozhraní, čili DVI-I (analog i digital), DVI-D, HDMI a DisplayPort, vše v nejnovějších verzích. Část dvou spojených záslepek si pak zabere výdech chlazení.

GPU NVIDIA GeForce GTX 970 identifikovaný utilitou GPU-Z jako 1C32 pak má nabídnout 1664 CUDA jader, 138 TMU a 32 ROP jednotek. Paměti budou mít k dispozici 256bitové rozhraní pro standardních 4 GB GDDR5. Výchozí pracovní frekvence grafického čipu bude v případě modelu Galaxy 1051 MHz a GPU Boost ji vyžene až na 1178 MHz. Paměti pak mají pracovat na 7012 efektivně, což poskytne propustnost 232 GB/s.

Co se týče onoho benchmarku, pak tím byl 3DMark 11 s nastavením Extreme, v němž karta, či spíše celý použitý systém získal X3963 bodů. Je třeba ale vzít v úvahu i to, že karta měla k dispozici procesor Core i3-4130, který nepatří mezi nejvýkonnější desktopové procesory. S ohledem na to by se její výkon měl pohybovat někde mezi GTX 780 a GTX 780 Ti. Ve hře ještě mohou být ovladače, jejichž příští verze by mohly výkon pozvednout a nová generace bude stejně hodnocena především podle toho, co předvede nová GeForce GTX 980 či případné výkonnější verze.

Zdroj: Videocardz
reklama
Nejnovější články
Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
Lenovo představilo nový přenosný monitor s dotykovým ovládáním, který si klade za cíl usnadni pracovní povinnosti mimo kancelář. K interakci lze využít také aktivní digitální pero. Připojení k počítači zajišťuje USB-C.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE
Další novinkou ve výrobním programu společnosti QNAP je i NAS TS-431X3. Proti modelům TS-x31P3 nabídne ještě rychlejší 10GbE připojení. Už podle názvu je patrné, že bude určen pro 4 pevné disky nebo SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini
Razer vzal další myš ze své nabídky a představil její zmenšenou verzi. Tentokrát se jedná o model DeathAdder V2, který se v nové variantě vyznačuje nejen nízkými rozměry, ale také hmotností. Velká část těla myši získala protiskluzovou úpravu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ
Nabídku zakřivených herních monitorů od Asusu rozšířil model TUF Gaming VG27VQ, který nabídne VA panel s rozlišením Full HD a obnovovací frekvencí 165 Hz. Monitor se hned dostal do českých obchodů, proto známe i cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář