www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Galéra - nejvýkonnější počítač v střední a východní Evropě

Galéra - nejvýkonnější počítač v střední a východní Evropě
, , aktualita
Společnost Intel oznámila, že v Polsku byla oficiálně spuštěna Galéra (The Galley), pod kterýmžto názvem se skrývá nejvýkonnější počítač v našem regionu (střední a východní Evropa). Výpočetní výkon má být zhruba 4400x větší než měl známý...
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel oznámila, že v Polsku byla oficiálně spuštěna Galéra (The Galley), pod kterýmžto názvem se skrývá nejvýkonnější počítač v našem regionu (střední a východní Evropa). Výpočetní výkon má být zhruba 4400x větší než měl známý IBM Deep Blue z roku 1997, jenž dokázal v šachové partii porazit Garriho Kasparova.Počítač má k dispozici celkem 1400 procesorů Intel Xeon, z nichž každý má 4 jádra a bude využit k hledání protilátek proti rakovině, zkoumání aerodynamických řešení pro letectví nebo k analýze proudění v mořích. K tomu má poskytnout výkon 50 TFLOPS. Galéra je jinak 17 metrů dlouhá, váží 5 tun, pracuje na 350 serverech se čtyřmi čtyřjádry a délka veškeré kabeláže použité v ní přesahuje 12 km.

Zdroj: TZ Intel
reklama
Nejnovější články
Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz
HyperX aktualizuje nabídku svých operačních pamětí a představuje inovované moduly Fury a Fury RGB. Nabídnou automatické přetaktování a budou k dispozici i jako velké 64GB sety s frekvencí 3466 MHz.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou
Neutronová hvězda je velice hustý objekt, ovšem z černou dírou se v tomto ohledu nemůže rovnat. Nicméně pokud se takové dva objekty srazí, společně vyvolají i šíření takových gravitačních vln, jaké byly nyní vůbec poprvé zachyceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB
Corsair si pro návštěvníky Gamescomu připravil představení klávesnice K57 RGB Wireless Gaming Keyboard, která je první vybavená rozhraním Slipstream Wireless a RGB LED Capellix. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek