Gamescom 2020 se uskuteční v původním termínu, i když možná jen online

Gamescom 2020 se uskuteční v původním termínu, i když možná jen online
, , aktualita
Organizátoři ujistili fanoušky, že největší herní veletrh v Evropě se uskuteční v původním srpnovém termínu. Otázkou zůstává, v jaké podobě. Menší štěstí měla herní akce QuakeCon 2020, která byla zrušena.
K oblíbeným
reklama
Letošní rok není pro herní a technologické veletrhy vůbec příznivý. Zatímco třeba CES se ještě stihl uskutečnit bez výrazných omezení, jiné akce už takové štěstí neměli. Připomeňme, že minulý měsíc se měla konat Game Developers Conference 2020, kterou ovšem organizátoři optimisticky přesunuli na léto. Vzhledem k vývoji pandemie onemocnění COVID-19 ovšem není jasné, zda se uskuteční alespoň mimořádná GDC Summer. A zrušen byl také veletrh E3 2020, který byl plánován na červen. Jak to ovšem vypadá s akcemi, které byly plánovány až na léto? Od 26. do 29. srpna 2020 by měl v Kolíně nad Rýnem proběhnout Gamescom 2020. Jeho organizátoři se nyní vyjádřili, jaké mají plány.
 
 
 
Nejdůležitější zpráva hned na začátek. Nejvýznamnější evropský videoherní veletrh se uskuteční, a to v původním termínu. Pokud by vývoj pandemie neumožnil uspořádání akce běžného formátu, dočkáme se prvního Gamescomu výhradně v digitální podobě. To znamená, že by kolínské výstaviště zůstalo prázdné a všechny novinky bychom se dozvěděli online cestou včetně živého streamingu. O definitivním osudu akce by se mělo rozhodnout v polovině května, kdy organizátoři společně s příslušnými vládními orgány posoudí další vývoj situace a rozhodnou, zda se akce bude moct uskutečnit jako běžný veletrh. A pokud ano, tak jaká budou muset být přijata opatření, aby byla zaručena bezpečnost účastníků. V případě uskutečnění pouze digitální varianty festivalu budou návštěvníkům vráceny ceny vstupenek a vystavovatelům veškeré poplatky, které uhradili za pronájem.
 
 

Jubilejní QuakeCon 2020 zrušen. Zatím bez náhrady

 
Bolestivější rozhodnutí museli učinit organizátoři herní události QuakeCon, která je každoročně největším svátkem pro fanoušky her od id Software, Bethesda a dalších studií patřící společnosti ZeniMax Media. Letos se přitom měl v americkém Dallas uskutečnit jubilejní 25. ročník. Vzhledem k nejistotám a logistickým problémům, kterým organizátoři čelí, se ovšem raději rozhodli akci zrušit v dostatečném předstihu. „Zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců, dobrovolníků, prodejců, sponzorů a hráčů bude vždy naší nejvyšší prioritou a v těchto časech by bylo špatné hovořit o shromáždění, když je shromáždění poslední věcí, kterou by někdo z nás měl právě teď dělat,“ uvedli organizátoři ve vydaném prohlášení.
 
„I když nevíme, jaký bude stav pandemie letos v srpnu, víme, že nebude možné dokončit práci a plánování s partnery, prodejci, dobrovolníky a dalšími, kteří jsou nezbytní pro úspěch QuakeConu,“ uvedly společnosti id Software a Bethesda Softworks. Také naznačily, že by na začátek srpna mohl být vymyšlen jiný způsob, jak oslavit letošní jubileum jinou formou. Organizátoři zároveň ujistili fanoušky, že s ročníkem 2021 se počítá a vyzvali je, aby na sebe do té doby dávali pozor a hráli hry.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft začne na všechna PC z Windows 10 rozesílat nový chromiový Edge Microsoft začne na všechna PC z Windows 10 rozesílat nový chromiový Edge
Čas klasického prohlížeče Microsoft Edge založeného na původním enginu se nachýlil. Microsoft se rozhodl, že začne na všechna PC se systémem Windows 10 postupně instalovat novou verzi Edge, která je založena na Chromiu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Corsair svolává zdroje řady SF, zákazníci dostanou nové Corsair svolává zdroje řady SF, zákazníci dostanou nové
Společnost Corsair zjistila, že některé její zdroje řady SF se pozoruhodně často vrací v rámci reklamačních řízení. Začala tak zkoumat příčinu těchto problémů a nakonec se rozhodla ke svolání veškerých zdrojů SF vyrobených v určitém období.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Sapphire Rapids či Alder Lake nabídnou instrukce CLDEMOTE, k čemu? Intel Sapphire Rapids či Alder Lake nabídnou instrukce CLDEMOTE, k čemu?
Vedle procesorů Intel Sapphire Rapids a Alder Lake to jsou ještě Tremont, které využívají nové instrukce CLDEMOTE, jež se týkají způsobu využití paměti cache. My se můžeme v krátkosti podívat na to, k čemu konkrétnímu budou dobré. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google čelí žalobě za 5 mld. USD za sledování v anonymním režimu prohlížeče Chrome Google čelí žalobě za 5 mld. USD za sledování v anonymním režimu prohlížeče Chrome
Společnost Google opět míří k soudu. Právnická firma Boies Schiller & Flexner chce vysoudit minimálně 5 miliard USD za to, že v inkognito (anonymním) módu prohlížeče Google Chrome dochází k sledování uživatelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
TSMC začíná bolet odchod firmy Huawei, ohroženy jsou tržby i strategie TSMC začíná bolet odchod firmy Huawei, ohroženy jsou tržby i strategie
Nedávné zprávy mluvící o postupném rozchodu společností TSMC a Huawei byly spíše pozitivní v tom smyslu, že TSMC dokáže bez větších problémů nahradit zakázky svého partnera z pevninské Číny. Ty nové už tak pozitivní nejsou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů