www.svethardware.cz
>
>
>

Garmin Connect ani jiné služby nefungují, nejspíš kvůli ransomwaru

Garmin Connect ani jiné služby nefungují, nejspíš kvůli ransomwaru
, , aktualita
Mnoho služeb a produktů od společnosti Garmin dnes přestalo fungovat. Týká se to i populární aplikace pro záznam sportovních aktivit. Důvodem by měl být útok ransomwaru, který dokonce vyřadil i výrobní linky.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste se dnes vydali zaběhat, projet na kole nebo zaposilovat, možná vás čekalo nepříjemné překvapení při používání sportovních hodinek Garmin. Uživatelé z celého světa totiž hlásí nefunkčnost služby Garmin Connect, kde jsou ukládány všechny naměřené výkony. Naneštěstí se nejednalo o žádný krátký výpadek, ale o závažnější problém, který postihl také další produkty a služby od Garminu včetně oficiálních webových stránek, některých call center nebo dokonce výrobních linek v asijských továrnách. Společnost o problémech poprvé informoval ve čtvrtek odpoledne, asi okolo půl třetí našeho času, na svém Twitteru. Podle dostupných informací ovšem výpadek začal již v časných ranních hodinách – okolo 5:00.

Garmin se svým zákazníkům omluvil a uvedl, že pracuje na vyřešení problému. Nesdělil ovšem žádné podrobnosti o příčině. Detaily se dostaly ven díky zaměstnancům, kteří ještě před vydáním prohlášení sdíleli příspěvky na sociálních sítích. Z nich vyplývá, že se jedná o kybernetický útok, přesněji nejspíš ransomware – tedy škodlivý kód, který po infikování zablokuje přístup k systému a požaduje výkupné. Někteří zaměstnanci tvrdí, že útočníci použili ransomware WastedLocker, který byl objeven teprve nedávno, ale tuto informaci se zatím nepodařilo potvrdit.
 
 
Podle taiwanského portálu iThome měl Garmin oznámit zaměstnancům svých továren na Taiwanu, že dojde ke dvoudenní odstávce výroby, která bude probíhat v pátek a v sobotu. Ani v tomto případě firma nezmínila příčinu, ale podle jednoho ze zdrojů se hovoří o „viru“. Jako největší problém se pro řadu uživatelů stala právě nefunkční služba Garmin Connect. Sportovci totiž dočasně přišli o přístup k naměřeným údajům a celkovým statistikám. Po dokončení sportovní aktivity nelze data nahrát na servery Garminu ani nejsou dostupné některé další funkce, jako je vytváření nových tras nebo sdílení výsledků v aplikaci Strava.
 
To ovšem neznamená, že by uživatelé přišli o data hodinek a jiných sportovních zařízení od Garminu. Do doby, než bude problém vyřešen, lze využít možnosti exportovat data manuálně. Nejprve je nutné připojit hodinky k počítači prostřednictvím USB kabelu a následně v adresářích vyhledat složku s aktivitami, odkud zkopírujete soubor s příponou .fit. Data potom můžete manuálně importovat na webové stránky Strava nebo jiné služby, které tuto funkci podporují. Odborníci na kybernetickou bezpečnost se shodují, že ransomware je stále větší hrozbou pro. Teprve před pár dny jsme informovali o útoku na argentinského mobilního operátora. při kterém hackeři vyžadovali astronomické výkupné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů